Jdi na obsah Jdi na menu
 


z Vatikánu

Příspěvky

18. 1. 2020

Vrátit se k duchovním pramenům

/ Rubrika: z Vatikánu
„Slabosti katolické církve jsou stejné slabosti jako anglikánské, kulturní tektonické desky se mimořádnou rychlostí sesouvají na obou stranách, to je pravda. Rozdíl je v tom, že katolická církev má zdroje k tomu, aby z krize vyšla, zatímco u anglikánů tyto zdroje nevidím,“ říká Gavin Ashenden, někdejší kaplan královny Alžběty a anglikánský biskup; nyní už jen dr. Ashenden, neboť na čtvrtou neděli adventní 22. prosince loňského roku, přestoupil do katolické církve.
 
Celý příspěvek

18. 1. 2020

O Skutcích apoštolů - »Pavel přijímal všechny, kdo k němu přicházeli«

/ Rubrika: z Vatikánu
Pavlovo věznění v Římě a plody jeho hlásání
 
Celý příspěvek

18. 1. 2020

Příspěvek do diskuse o kněžském celibátu v synovské poslušnosti papeži

/ Rubrika: z Vatikánu
Komentář edičního ředitele vatikánského Úřadu pro komunikaci ke knize emeritního papeže Benedikta XVI. a prefekta Kongregace pro bohoslužbu a svátosti, kard. Roberta Saraha.
 
Celý příspěvek

18. 1. 2020

Ježíš překlenul propastnou vzdálenost mezi Bohem a člověkem

/ Rubrika: z Vatikánu
Liturgie nám letos předkládá událost Ježíšova křtu v podání Matoušova evangelia (srov. 2,13-17). Evangelista přináší dialog mezi Ježíšem, který žádá o křest, a Janem Křtitelem, který se brání a podotýká: „Já bych měl být pokřtěn od tebe, a ty přicházíš ke mně?“(v. 14). Ježíšovo rozhodnutí překvapuje Jana Křtitele, vždyť Mesiáš nepotřebuje očistu, naopak je to On, kdo očišťuje. Avšak Bůh je Svatý, jeho cesty nejsou našimi cestami a Ježíš je Boží cesta, cesta nepředvídatelná. Mějme na paměti, že Bůh je Bohem překvapení.
 
Celý příspěvek