Jdi na obsah Jdi na menu
 


z Vatikánu

Příspěvky

24. 8. 2019

O alternativních dějinách člověka

/ Rubrika: z Vatikánu
Mediální scéna je z velké většiny spíše bojovou arénou, a dost možná, že jiný účel ani nikdy neměla. Stále intenzivněji vzbuzuje, vybíjí a konfrontuje emoce a postupně je z pouhých pomyslných mezilidských vztahů přenáší do těch reálných tím, že nálepkuje lidi neetickými etiketami. Poznání a porozumění mezi lidmi zprostředkovávají média spíše jen náhodou, a za použití slova „pravda“ se dnes nestydí snad už jen bulvár, který ji tím ovšem jen dále a hlouběji dehonestuje.
 
Celý příspěvek

24. 8. 2019

O Skutcích apoštolů - »všechno měli společné« (Sk 4, 32)

/ Rubrika: z Vatikánu
Křesťanské společenství se rodí z překypujícího daru Ducha svatého a roste kvasem sdílení mezi bratry a sestrami v Kristu. Církev je budována dynamismem solidarity jako Boží rodina, jejíž ústřední zkušeností je koinonia ; toto  řecké slovo znamená „dát do společenství“, „dát do společného“, být společenstvím, nikoli se izolovat.
 
Celý příspěvek

24. 8. 2019

Ježíš přišel oddělovat dobro od zla

/ Rubrika: z Vatikánu
V dnešním evangeliu (srov. Lk 12,49-53) upozorňuje Ježíš učedníky, že nastala chvíle rozhodnutí. Jeho příchod na svět je totiž mezníkem zásadních rozhodnutí. Rozhodnutí pro evangelium je neodkladné. A k lepšímu pochopení tohoto svého odkazu používá Ježíš obrazu ohně, který přinesl na zem.
 
Celý příspěvek