Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

4. 8. 2021

Udělení medailí sv. Auraciána 2021

V úterý 3. srpna 2021 se v katedrále sv. Mikuláše konaly oslavy svátku sv. Auraciána, mučedníka, ochránce města České Budějovice a spolupatrona Čech. Přesné datum mučednické smrti tohoto světce neznáme, a proto slavíme svátek sv. Auraciána vždy 3. srpna, tedy v předvečer výročí přenesení jeho ostatků do chrámu sv. Mikuláše 4. srpna 1670. Letos tedy... The post Udělení medailí sv. Auraciána 2021 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

28. 7. 2021

V úterý 3. srpna oslavíme sv. Auraciána

Srdečně zveme do katedrály sv. Mikuláše na oslavu svátku sv. Auraciána, mučedníka a ochránce města České Budějovice. První mše svatá se bude konat již od 8:00 a poté bude po celý den v chrámu vystaven relikviář s ostatky tohoto významného světce. Při slavnostní mši sv. od 17:00 udělí diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil „Medaile sv.... The post V úterý 3. srpna oslavíme sv. Auraciána appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

28. 7. 2021

Včelnička: žehnání nové kaple, zvonu a pamětní desky J. J. Rücklovi

V sobotu 24. července 2021 se od 10:00 hodin v obci Včelnička u Kamenice nad Lipou konala velká slavnost: při slavnostní bohoslužbě požehnal Mons. V. Kročil nově postavenou kapli sv. Anny a nový zvon pro tuto kapli. Na závěr byla také odhalena pamětní deska zdejšímu rodáku JUDr. Janu Jiřímu Rücklovi (1900–1938). Slavnostní události se zúčastnilo mnoho místních... The post Včelnička: žehnání nové kaple, zvonu a pamětní desky J. J. Rücklovi appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

20. 7. 2021

REPORTÁŽ: jáhenské svěcení Pavla Kasala

V sobotu 17. července od 10:00 přijal vzkládáním rukou Otce biskupa Vlastimila jáhenské svěcení Pavel Kasal. Fotografie z obřadu najdete ve fotogalerii ZDE. Obřadu v zaplněně katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích se zúčastnilo mnoho kněží nejen z českobudějovické diecéze, ale také seminaristé z Českých Budějovic, Prahy, Olomouce a Říma. Nejvýznamnějšími hosty obřadu byli vicerektor Papežské koleje Nepomucenum P. Vojtěch... The post REPORTÁŽ: jáhenské svěcení Pavla Kasala appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

20. 7. 2021

MÁŘÍ MAGDALÉNA: nové video prof. M. Weise z cyklu SVATÍ PROMLOUVAJÍ

Právě byl zveřejněn nový díl seriálu SVATÍ PROMLOUVAJÍ věnovaný Máří Magdaléně, apoštolce apoštolů a světici, která nás vede vstříc Ježíši, vítězi nad smrtí. Pořad byl natočen v kostele sv. Marie Magdalény v obci Majdalena nedaleko Třeboně (dříve se obec jmenovala Sv. Máří Magdaléna) a v kostele sv. Linharta v Čakově. Video si můžete prohlédnout kliknutím... The post MÁŘÍ MAGDALÉNA: nové video prof. M. Weise z cyklu SVATÍ PROMLOUVAJÍ appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 7. 2021

POZVÁNKA DO VČELNIČKY: žehnání nové kaple, zvonu a odhalení pamětní desky J. J. Rücklovi

V sobotu 24. července 2021 bude v 10.00 hod. v obci Včelnička u Kamenice nad Lipou, při požehnání nové kaple sv. Anny a nového zvonu pro tuto kapli, odhalena také pamětní deska zdejšímu rodáku JUDr. Janu Jiřímu Rücklovi (1900–1938). Bohoslužbu bude celebrovat Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Nová kaple sv. Anny Ve Včelničce dosud stála jen malá kaplička... The post POZVÁNKA DO VČELNIČKY: žehnání nové kaple, zvonu a odhalení pamětní desky J. J. Rücklovi appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 7. 2021

Nové zvony ve Strašíně na Šumavě

Významný den své novodobé historie prožívalo v sobotu 3. července poutní místo Strašín na Šumavě. Za účasti široké veřejnosti zde diecézní biskup českobudějovické diecéze Mons. Vlastimil Kročil slavnostně posvětil dva nové zvony, které místnímu poutnímu a farnímu kostelu Narození Panny Marie věnoval bratr kapucín Anděl Homola, působící na jižní Moravě. Ke sbírce na tyto strašínské... The post Nové zvony ve Strašíně na Šumavě appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 7. 2021

ZNOVUOTEVŘENÉ BRÁNY: pozvání na prohlídku dominikánského kláštera

Od 1. července můžete opět navštívit areál bývalého dominikánského kláštera s kostelem Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích. Prohlídka zřejmě nejstarší dosud stojící stavby na území města by neměla chybět v programu žádného zájemce o historii a středověké umění. Pozemek pro postavení kláštera předal dominikánům jménem krále Přemysla Otakara II. zvíkovský purkrabí Hirzo dne 10. března 1265.... The post ZNOVUOTEVŘENÉ BRÁNY: pozvání na prohlídku dominikánského kláštera appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

30. 6. 2021

JÁHENSKÉ SVĚCENÍ PAVLA KASALA

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat do katedrály sv. Mikuláše. V sobotu 17. července od 10:00 tam vzkládáním rukou Otce biskupa Vlastimila přijme jáhenské svěcení Pavel Kasal.     Pavel Kasal (*1994) se narodil v Havlíčkově Brodě. Pochází z křesťanské rodiny a má tři výborné sestry, Markétu, Natálii a Julii. Do základní školy chodil nejprve ve... The post JÁHENSKÉ SVĚCENÍ PAVLA KASALA appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

28. 6. 2021

VIDEA K ROKU RODINY

NÁRODNÍ CENTRUM PRO RODINU PŘIPRAVUJE VIDEA K ROKU RODINY. Pro vaše rodiny a vaše společenství rodin je každý měsíc zveřejněno jedno téma z exhortace Amoris laetitia od papeže Františka. Nyní jsou ke zhlédnutí již tři videa z celkových 10, které se na tento rok připravují. Pod každým videem nepřehlédněte průvodce, který vám poslouží k prohloubení... The post VIDEA K ROKU RODINY appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek