Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

9. 4. 2020

Velikonoční pozdravy hejtmanky I. Stráské a biskupa Vlastimila (video)

Na velikonoční pozdravy hejtmanky Jihočeského kraje paní Ivany Stráské a biskupa Vlastimila Kročila se můžete podívat zde. Na velikonoční pozdrav biskupa Vlastimila Kročila se můžete podívat zde. The post Velikonoční pozdravy hejtmanky I. Stráské a biskupa Vlastimila (video) appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 4. 2020

Velikonoční výzva České biskupské konference a Ekumenické rady církví

Drazí přátelé, milí věřící, všichni lidé dobré vůle, ještě v době nedávno minulé patřilo mezi velikonoční zvyky rozsvítit světlo za oknem a případně vystavit obrázek Krista o velikonoční noci. Jako křesťanské církve v naší zemi se k tomuto zvyku letos vrátíme, abychom si připomenuli Ježíšovo zmrtvýchvstání jako rozzáření světla, které už nehasne a naděje, která nikdy neumírá. Všichni... The post Velikonoční výzva České biskupské konference a Ekumenické rady církví appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 4. 2020

Velikonoční triduum a domácí liturgie v českobudějovické diecézi

Velikonoce jsou pro křesťany vrcholem celého církevního roku. Letošní velikonoční svátky budou jiné, bez účasti věřících v chrámech na bohoslužbách. V textu níže najdete videa, která se mohou stát inspirací pro domácí oslavy Velikonočního tridua (Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota). Z řady kostelů naší diecéze si věřící v těchto dnech mohou odnést domů... The post Velikonoční triduum a domácí liturgie v českobudějovické diecézi appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 4. 2020

Dopis předsedy a místopředsedy České biskupské konference lékařům a zdravotníkům

Vážení lékaři, záchranáři, ošetřovatelé a zdravotníci, s velkou vděčností se na Vás obracíme na prahu velikonočních svátků. Vy jste nyní těmi, kdo bojují proti nemoci a pro zdraví, proti smrti a pro život. Není možné právě v této době neuvažovat o určitých paralelách, které se nám nabízejí při pohledu na život Ježíše Krista, jehož závěr pozemského života,... The post Dopis předsedy a místopředsedy České biskupské konference lékařům a zdravotníkům appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 4. 2020

Obnova svěření a zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie

Milí spolubratři v kněžské a jáhenské službě, bratři a setry, chci vás všechny vyzvat, abyste se aktivně připojili k obnově svěření a zasvěcení České republiky Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie. Česká republika se připojuje k této obnově, kterou za Portugalsko a Španělsko přednesl kardinál António Augusto dos Santos Marto v bazilice Růžencové Panny Marie ve Fatimě 25.... The post Obnova svěření a zasvěcení Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

4. 4. 2020

ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

ČBK, jako zřizovatel Charity ČR, jednoznačně podporuje vyhlášenou Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci. Čeští a moravští biskupové proto vyzývají věřící, aby dle svých možností, na tuto sbírku přispěli. Katolická církev se tak v této zcela mimořádné situaci aktivně hlásí na pomoc společnosti a státu, a chce podpořit finančně ty, kteří to nyní... The post ČBK podporuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

4. 4. 2020

Modlitba za město České Budějovice a jeho obyvatele

Primátor města České Budějovice Jiří Svoboda v doprovodu 1. náměstka Juraje Thomy navštívili ve středu 1. dubna dopoledne katedrálu sv. Mikuláše, aby v soustředěné chvíli ticha vzpomněli na všechny, kteří jsou nějak postiženi koronavirovou epidemií, a zvláště na obyvatele našeho města. Chvíli tiché vzpomínky zakončil děkan Dr. Zdeněk Mareš, Th. D. modlitbou za město a jeho... The post Modlitba za město České Budějovice a jeho obyvatele appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 4. 2020

Diecézní setkání mládeže VIRTUÁLNĚ

Celý záznam Diecézního setkání mládeže VIRTUÁLNĚ najdete ZDE. Máte-li zájem o sledování jednotlivých videí, odkaz na seznam všech pořadů najdete ZDE. Doporučujeme podívat se na rozhovor s biskupem Pavlem Posádem (1. část – 11:55 minut; 2. část – 12:00 minut; 3. část – 4:32 minut; 4. část – 12:01 minut; 5. část – 11:26 minut)... The post Diecézní setkání mládeže VIRTUÁLNĚ appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 4. 2020

Duchovní pomoc v době epidemie a charitní infolinky

Pastorační středisko Biskupství českobudějovického připravilo řadu aktivit, které mají během epidemie koronaviru pomoci lidem překonat toto nelehké období. Nabídka je přehledně rozdělena do kategorií pro děti, mládež, rodiny, dospělé a seniory. Aktivity průběžně aktualizujeme a doplňujeme o nové položky. Aktuální přehled najdete po kliknutí ZDE. Diecézní charita České Budějovice sestavila seznam charitních infolinek dle jednotlivých regionů, které mohou... The post Duchovní pomoc v době epidemie a charitní infolinky appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

27. 3. 2020

Mimořádné požehnání „Urbi et orbi“ od papeže Františka

Papež František ohlásil, že bude tento pátek (27. 3.) v 18:00 na prázdném náměstí sv. Petra ve streamingovém přenosu předsedat eucharistické adoraci, po níž udělí požehnání „Urbi et Orbi“, kterou budou moci věřící sledovat živě na TV Noe. Tuto adoraci včetně požehnání bude přenášet živě i Česká televize na kanále ČT2. The post Mimořádné požehnání „Urbi et orbi“ od papeže Františka appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek