Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

8. 7. 2020

Končí pandemická omezení v liturgii

Sdělení České biskupské konference k zavedeným omezením v liturgii v době pandemie: Sestry a bratři, vzhledem k uvolňování protiepidemických opatření se znovu vracíme k liturgické praxi, jaká byla před zavedením omezení. Omezující opatření je třeba nadále respektovat tam, kde je místní civilní autority vyhlásí z důvodů většího výskytu onemocnění.   K tomu, aby společným slavením eucharistie rostla naše láska... The post Končí pandemická omezení v liturgii appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

2. 7. 2020

Trvalý jáhen Josef Daněk oslavil 90. narozeniny

V pátek 26. 6. 2020 navštívil Otec biskup Vlastimil Kročil v doprovodu kancléře Prel. Mgr. Václava Píchy pana Josefa Daňka, aby mu poblahopřáli k jeho 90. narozeninám a poděkovali mu za jáhenskou službu, která trvala 27 let. Jáhen Josef Daněk pak panu biskupovi přednesl své duchovní slovo, které měl připravené na nadcházející neděli. Tím dokázal mu, jak je... The post Trvalý jáhen Josef Daněk oslavil 90. narozeniny appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

25. 6. 2020

Požehnání zvonu pro Městys Přídolí

V sobotu 20.6. 2020 vykonal Prel. Mgr. Václav PÍCHA, JC.D., administrátor excurrendo ve farnosti Přídolí, požehnání novému zvonu pro Městys Přídolí. Zvon z dílny ZVONAŘSTVÍ MICHAL VOTRUBA v Myslkovicích má hmotnost cca 310 kg, tón c2 a průměr 79,5 cm – patří mezi dosud největší zvony z této dílny. Zvon byl ulit při příležitosti 800. výročí... The post Požehnání zvonu pro Městys Přídolí appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

25. 6. 2020

Otec biskup předával maturitní vysvědčení Bigy

Včera (24.6. 2020) se ve zcela zaplněném klášterním kostele Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích odehrálo slavnostní předání maturitních vysvědčení studentům Biskupského gymnázia J. N. Neumanna (Bigy). Otec biskup Mons. Vlastimil Kročil poblahopřál, spolu s ředitelem gymnázia Ing. Martinem Maršíkem a třídními učitelkami, celkem 120 úspěšným maturantkám a maturantům. Maturanti ze dvou tříd osmiletého studia, dvou tříd... The post Otec biskup předával maturitní vysvědčení Bigy appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 6. 2020

Žehnání slatiny a Bertiných lázní v Třeboni

V sobotu 13. června 2020 byl slavnostně obnoven provoz Bertiných lázní v Třeboni. V „Bertě“ byl přebudován celý interiér, pokoje dostaly nový nábytek, do kuchyně přibylo moderní zařízení a kompletní úpravou prošla i jídelna. Téměř všechny pokoje jsou nyní v kvalitě čtyř hvězdiček. Lázeňský dům tak po desetiměsíční rekonstrukci za 240 milionů Kč může přivítat první... The post Žehnání slatiny a Bertiných lázní v Třeboni appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 6. 2020

Jáhenské svěcení VIKTORA JAKOVIĆE

Dne 13.6.2020 se katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích konala mše svatá u příležitosti jáhenského svěcení VIKTORA JAKOVIĆE z Diecézně-misijního mezinárodního semináře Redemptoris Mater v Českých Budějovicích. Slavnostního obřadu se za velkého zájmu věřících zúčastnila spolu s věřícími i rodina a přátelé V. Jakoviće z Chorvatska, rektor českobudějovického semináře P. Ing. Zdeněk GIBIEC, ThLic. a také... The post Jáhenské svěcení VIKTORA JAKOVIĆE appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 6. 2020

Přímý přenos: Virtuální Noc kostelů

Dnes od 16:00 můžete sledovat přímý přenos Virtuální Noci kostelů z Českobudějovické diecéze. Stačí kliknout na odkaz ZDE nebo se připojit na YouTube kanál prolidi.online, na kterém najdete i další videa. V celé České republice můžete dnes večer navštívit osobně 1 157 kostelů a modliteben – všechny otevřené kostely i připravené programy najdete na webu... The post Přímý přenos: Virtuální Noc kostelů appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 6. 2020

ŽIVĚ – Jáhenské svěcení V. JAKOVIĆE (UŽIVO – Đakonsko ređenje V. JAKOVIĆA)

13.6. 2020 od 9:55 můžete sledovat přímý přenos mše svaté z katedrály sv. Mikuláše v Českých Budějovicích u příležitosti jáhenského svěcení VIKTORA JAKOVIĆE z Diecézně-misijního mezinárodního semináře Redemptoris Mater v Českých Budějovicích. Obřad budeme vysílat v české a chorvatské jazykové verzi. Klikněte na odkaz ZDE (česky) 13.6. 2020, 9:55: UŽIVO – Prijenos svete Mise iz... The post ŽIVĚ – Jáhenské svěcení V. JAKOVIĆE (UŽIVO – Đakonsko ređenje V. JAKOVIĆA) appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

10. 6. 2020

Noc kostelů v naší diecézi

V České republice se první Noc kostelů uskutečnila v roce 2009 a zapojilo se do ní 25 kostelů. Inspirací byla Vídeň, kde se Noc kostelů koná od roku 2005. Akce vznikla náhodou, když v roce 2004 nechal kostelník jednoho z vídeňských chrámů při úklidu otevřené dveře. Kolemjdoucí potom se zájmem do kostela vstupovali. V letošním... The post Noc kostelů v naší diecézi appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 6. 2020

Pozvánka na jáhenské svěcení

Diecézně-misijní mezinárodní seminář Redemptoris Mater v Českých Budějovicích   POZVÁNKA   Srdečně Vás zveme na slavnostní mši svatou u příležitosti JÁHENSKÉHO SVĚCENÍ VIKTORA JAKOVIĆE z Diecézně-misijního mezinárodního semináře Redemptoris Mater v Českých Budějovicích, kterou bude předsedat Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, dne 13. června v 10:00 hod. v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. The post Pozvánka na jáhenské svěcení appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek