Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

22. 8. 2019

Karlovy Vary mají biskupa. V lázeňském městě bude působit František Radkovský

21. 8. 2019, Karlovy Vary; Obyvatelé Karlovarského kraje mají nového souseda. Je jím emeritní plzeňský biskup František Radkovský, který se sem přesunul z Plzně. Bydlí na faře u kostela Povýšení sv. Kříže v Rybářích. Některé své plzeňské aktivity si i přesto ponechá. Při této příležitosti poskytl biskup František rozhovor. The post Karlovy Vary mají biskupa. V lázeňském městě bude působit František Radkovský appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 8. 2019

Ateismus vědeckou disciplínou?

RCM 6/2019; Případná existence života ve vesmíru není žádným důkazem pro neexistenci Boha, neboť Bůh je Stvořitelem celého vesmíru. Přiznám se, že mne nikdy neznepokojoval problém života mimo naši zeměkouli, protože i kdyby byl skutečností, tak pouze na naší zem přišel Bůh v lidském těle a spasil člověka. The post Ateismus vědeckou disciplínou? appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 8. 2019

Zájemci o službu nemocničního kaplana mohu získat kvalifikaci

21. 8. 2019, České Budějovice; Absolventi dvou semestrálního kurzu, který na podzim otevře Teologická fakulta, získají kvalifikaci, kterou pro práci kaplana vyžaduje dohoda České biskupské konference, Ekumenické rady církví a příslušné směrnice Ministerstva zdravotnictví. The post Zájemci o službu nemocničního kaplana mohu získat kvalifikaci appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

19. 8. 2019

Na Klokotech oslavili Pannu Marii

17. 8. 2019, Klokoty; Hlavní pouť ke slavnosti Nanebevzetí Panny Marie opět přilákala na Klokoty stovky věřících. Hlavní mši v sobotu od 10 hodin celebroval biskup Vlastimil Kročil, který pak odpoledne besedoval s poutníky. The post Na Klokotech oslavili Pannu Marii appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 8. 2019

Na Svatém Kameni vzpomněli rodáky a 275 let kostela

15. 8. 2019, Svatý Kámen - Maria Schnee; Na dvě stovky poutníků se zúčastnilo tradičního setkání německých a českých rodáků na známém poutním místě. Bohoslužbu u příležitosti Slavnosti Nanebevzetí Panny Marie celebroval českobudějovický biskup Vlastimil Kročil. The post Na Svatém Kameni vzpomněli rodáky a 275 let kostela appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 8. 2019

Biskup Vlastimil Kročil: Novému proboštu vyprošuji od Boha milost a sílu

14. 8. 2019, Jindřichův Hradec; Diecézní biskup Vlastimil Kročil uvedl vikáře Ivo Prokopa do úřadu jindřichohradeckého probošta. V úřadu chce v pořadí třicátý probošt navázat na službu předchůdců. The post Biskup Vlastimil Kročil: Novému proboštu vyprošuji od Boha milost a sílu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 8. 2019

Letní pozdravení z Filipín a prosba o smíření

6. 8. 2019, Calamba city, Filipíny; Z kláštera sester od Piety, dorazil prázdninový pozdrav a zpráva o tom, jak se daří dětem, o které se s podporou Papežských misijních děl starají. Sestrám pomáháme zajišťovat lékařskou péči, chod školky, tedy podporu více než 400 dětem a jejich rodinám ze slumu a z hor nad klášterem. The post Letní pozdravení z Filipín a prosba o smíření appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 8. 2019

Oznámení o úmrtí

S lítostí oznamujeme, že 12. srpna 2019 zemřel ve věku 88 let R. D. pan Adolf KUBEŠ, čestný kanovník Katedrální kapituly u sv. Mikuláše. Prosíme o modlitbu za zemřelého. R.I.P. The post Oznámení o úmrtí appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 8. 2019

Chotěboř přivítá animátory, inspirují se pro práci ve farnostech

13. - 18. 8. 2019, Chotěboř; Tři stovky mladých věřících se zítra setkají v Chotěboři. Přijedou, aby načerpali inspiraci a naučili se dovednostem, které jim pomohou při práci v církvi a ve farnostech. Organizátoři, kteří jsou na místě od čtvrtka, dolaďují poslední přípravy. The post Chotěboř přivítá animátory, inspirují se pro práci ve farnostech appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 8. 2019

Třicátý jindřichohradecký probošt se ujme služby

14. 8. 2019, Jindřichův Hradec; V pořadí třicátým proboštem Římskokatolické farnosti – proboštství Jindřichův Hradec se stane její stávající administrátor a jindřichohradecký vikář Mgr. Ivo Prokop. Do úřadu jej 14. srpna 2019 instaluje diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil. The post Třicátý jindřichohradecký probošt se ujme služby appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek