Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

4. 12. 2020

Zahájení prodeje čepovaného „POŽEHNANÉHO LEŽÁKU“

Dnes byl oficiálně zahájen prodej čepovaného „Požehnaného ležáku“ ve stánku u českobudějovické katedrály sv. Mikuláše. Symbolického zahájení se zúčastnili Jiří Svoboda, primátor města České Budějovice, Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru, Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice a Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. „Požehnaný ležák“ uvařili v Budějovickém Budvaru letos již počtvrté. Zvláštní várku požehnal 11.... The post Zahájení prodeje čepovaného „POŽEHNANÉHO LEŽÁKU“ appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

2. 12. 2020

Sbírka na misie letos probíhá individuální formou!

Své dary můžete věnovat až do 20. prosince. Předem děkujeme jménem PMD, ale především jménem těch nejpotřebnějších v misiích.   The post Sbírka na misie letos probíhá individuální formou! appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

30. 11. 2020

Prožijte Advent s Pastoračním střediskem

Pastorační středisko Biskupství českobudějovického připravilo řadu aktivit, které pomohou Vašim dětem i Vám prožít společně krásný adventní čas bez ohledu na pandemická omezení. Betlém může být všude Zveme Vás na společné putování Adventem s Vašimi dětmi. Každý čtvrtek až do Vánoc najdete na webu prolidi.online nový pracovní list s příběhy a otázkami (například „Co jsou Vánoce?“... The post Prožijte Advent s Pastoračním střediskem appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

26. 11. 2020

ADVENTNÍ ONLINE PROJEKT NEJEN PRO MLÁDEŽ

Křesťanský web pro mládež signály.cz připravil adventní online projekt s názvem 4 ADVENTNÍ MEETINGY, který má za cíl spojit mladé lidi k zamyšlení nejen nad identitou člověka, ale také nad hříchem, Boží láskou k člověku či k uvědomění si, kdo je Ježíš Kristus, jako Spasitel nebo jak se nechat vést v životě s Kristem. Každou... The post ADVENTNÍ ONLINE PROJEKT NEJEN PRO MLÁDEŽ appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

23. 11. 2020

Biskupové Čech, Moravy a Slezska vybízejí k postu za ukončení pandemie

Čeští a moravští biskupové se společně obracejí na věřící, vyzývají je k postu a almužně za ukončení pandemie po první tři středy v prosinci a o zasvěcení se Dítěti Ježíši doma u jesliček v rodině. Text celého prohlášení i modlitbu přinášíme níže. Drazí bratři a sestry, všichni cítíme, jak silně pandemie koronaviru ovlivnila náš život.... The post Biskupové Čech, Moravy a Slezska vybízejí k postu za ukončení pandemie appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 11. 2020

REINSTALACE RELIKVIÁŘE BL. KARLA I.

Dne 21. listopadu 2020, ve výroční den nástupu bl. císaře a krále Karla I. Rakouského na trůn, byla v tichosti reinstalována jeho relikvie v opraveném a znovuotevřeném poutním chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi. Ostatek blahoslaveného českého krále tak je nyní umístěn na hlavním oltáři Nanebevzetí Panny Marie, ve sluncovém relikviáři, zavěšeném pod císařskou... The post REINSTALACE RELIKVIÁŘE BL. KARLA I. appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 11. 2020

NEMOCNIČNÍ KAPLANI nabízejí duchovní pomoc

Nemocniční kaplani českých a moravských nemocnic nabízejí pomoc všem, kteří žijí v nejistotě a obavách spojených s pandemií koronaviru SARS-CoV-2. Celý text nabídky pomoci najdete na stránkách Rady pro duchovní péči ve zdravotnictví Ministerstva zdravotnictví ČR na odkazu ZDE. Kontakty na nemocniční kaplany (průběžně aktualizované) najdete ZDE. The post NEMOCNIČNÍ KAPLANI nabízejí duchovní pomoc appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 11. 2020

Také v naší diecézi se 17. listopadu rozezní zvony

Generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl vyzval farnosti v České republice, aby se v úterý 17. listopadu v 17 hodin a 11 minut jako připomínka na listopadové události v roce 1989 rozezněly kostelní zvony: Za několik dnů si připomeneme 31. výročí pádu komunistického režimu a vykročení do svobodné společnosti. Také v letošním roce chceme tento... The post Také v naší diecézi se 17. listopadu rozezní zvony appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 11. 2020

Budějovice jsou na trase Svatojakubské cesty (Camino de Santiago)

Od konce října jsou na náměstí Přemysla Otakara II. a na několika dalších místech v Českých Budějovicích umístěny nové označníky se symbolem svatojakubské mušle a směrovkou Santiago. Město se tak dostalo na mapu jedné z nejstarších poutních tras v Evropě, která je od roku 1993 součástí Světového dědictví UNESCO. Historie První historicky doloženou pouť ke hrobu svatého Jakuba... The post Budějovice jsou na trase Svatojakubské cesty (Camino de Santiago) appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

27. 10. 2020

VÝZVA PŘEDSEDY ČBK k dodržování aktuálních vládních nařízení

Přinášíme vám výzvu předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa, ohledně dodržování aktuálních nařízení Vlády ČR: Drazí kněží a jáhnové, řeholnice a řeholníci, bratři a sestry v Kristu, v posledních dnech se šíří názor, že omezení daná vládními nařízeními se nevztahují na bohoslužby, protože účast na bohoslužbě je výkon ústavou zaručeného práva podle listiny základních práv a... The post VÝZVA PŘEDSEDY ČBK k dodržování aktuálních vládních nařízení appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek