Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

4. 9. 2019

Biskup Vlastimil Kročil požehnal zvláštní várku světlého ležáku

4. 9. 2019, České Budějovice; Zvláštní várku požehnal dnes dopoledne ve varně národního pivovaru Budějovický Budvar. Požehnaný ležák poslouží, stejně jako loni, především k získání prostředků pro charitativní účely. The post Biskup Vlastimil Kročil požehnal zvláštní várku světlého ležáku appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 9. 2019

Narození Panny Marie oslaví v Šindlově Češi s Němci

7. 9. 2019, Šindlov/Schindlau; Kaple Panny Marie v Šindlově ožije v předvečer svátku té, jíž je zasvěcena. Čeští a němečtí sousedé si připomenou také společnou historii dnes již zaniklé obce. The post Narození Panny Marie oslaví v Šindlově Češi s Němci appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 9. 2019

Katechetický občasník Mikuláš

3. 9. 2019, České Budějovice; Prostřednictvím nového občasníku chce Diecézní centrum pro katechezi českobudějovického biskupství informovat o všech akcích, které se v pastoraci konaly a které se v naší diecézi připravují. The post Katechetický občasník Mikuláš appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 9. 2019

„Bílá věž“ otevřela časové okno z pohnuté doby

3. 9. 2019, České Budějovice; Svědectví z roku 1937, z doby českobudějovického biskupa Dr. Šimona Bárty a prezidenta Dr. Edvarda Beneše vydala časová schránka z "Bílé věže". Přímo z makovice věže ji snesli diecézní biskup Vlastimil Kročil, jihočeská hejtmanka Ivana Stráská a primátor Jiří Svoboda. The post „Bílá věž“ otevřela časové okno z pohnuté doby appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

2. 9. 2019

Vzdělání musí kultivovat také duši

2. 9. 2019, České Budějovice; Začátek školního roku znamená něco nového také pro 123 studentů, kteří si jako další vzdělávací etapu zvolili studium na Biskupském gymnáziu J. N. Neumanna. V kostele sv. Rodiny je přivítal otec biskup Vlastimil Kročil. The post Vzdělání musí kultivovat také duši appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

30. 8. 2019

Českobudějovická „Bílá věž“ vydá svědectví

3. 9. 2019, České Budějovice; Pravděpodobně poprvé od roku 1772 bude vyjmuta a otevřena časová schránka z makovice klášterní věže na českobudějovickém Piaristickém náměstí. Schránku otevřou diecézní biskup Vlastimil Kročil a primátor města Jiří Svoboda. The post Českobudějovická „Bílá věž“ vydá svědectví appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

27. 8. 2019

Ze sbírek biskupství na Pražský hrad

Kopie sochy Madony Třeboňské a socha Madony z Nezamyslic. Artefakty ze sbírek českobudějovické diecéze spoluutváří na Pražském hradě obraz doby konce 14. století. The post Ze sbírek biskupství na Pražský hrad appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

26. 8. 2019

Veselský kostel se dočká opraveného kříže

24. 8. 2019, Veselí nad Lužnicí; Do konce září by se na makovici kostela Povýšení svatého Kříže mohl vrátit pozlacený kříž. Biskup Vlastimil Kročil jej před usazením na kostelní věž požehnal. The post Veselský kostel se dočká opraveného kříže appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 8. 2019

Ateismus vědeckou disciplínou?

RCM 6/2019; Případná existence života ve vesmíru není žádným důkazem pro neexistenci Boha, neboť Bůh je Stvořitelem celého vesmíru. Přiznám se, že mne nikdy neznepokojoval problém života mimo naši zeměkouli, protože i kdyby byl skutečností, tak pouze na naší zem přišel Bůh v lidském těle a spasil člověka. The post Ateismus vědeckou disciplínou? appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 8. 2019

Zájemci o službu nemocničního kaplana mohou získat kvalifikaci

21. 8. 2019, České Budějovice; Absolventi dvou semestrálního kurzu, který na podzim otevře Teologická fakulta, získají kvalifikaci, kterou pro práci kaplana vyžaduje dohoda České biskupské konference, Ekumenické rady církví a příslušné směrnice Ministerstva zdravotnictví. The post Zájemci o službu nemocničního kaplana mohou získat kvalifikaci appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek