Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

3. 12. 2021

SVATÝ MIKULÁŠ: Nové video prof. M. Weise

Svatý Mikuláš patří mezi velice oblíbené světce, jehož svátek se slaví na počátku adventní doby 6. prosince. Proč jej ale doprovází 5. prosince večer postavy čerta a anděla? A proč má jako jeden ze svých symbolů tři zlatá jablka? A jak se stal sv. Mikuláš i patronem námořníků? Na tyto a další otázky naleznete odpověď... The post SVATÝ MIKULÁŠ: Nové video prof. M. Weise appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 12. 2021

Děti mohou i letos poslat DOPIS JEŽÍŠKOVI!

          V katedrále sv. Mikuláše je po celou adventní dobu umístěna poštovní schránka, do které můžete vhodit dopis pro Ježíška. Napište mu, jak se máte, co děláte nebo jak se těšíte na Vánoce. Každý den budeme schránku vybírat a vaše dopisy Ježíškovi rádi předáme – Ježíšek každému z vás s radostí odepíše... The post Děti mohou i letos poslat DOPIS JEŽÍŠKOVI! appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 12. 2021

Dnes byl zahájen prodej „POŽEHNANÉHO LEŽÁKU“ z Budvaru

Dnes odpoledne – na počátku druhého adventního víkendu – byl ve vyhlášené českobudějovické restauraci Masné krámy slavnostně zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ uvařeného v národním pivovaru Budějovický Budvar. Této zvláštní várce světlého ležáku požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, letos 13. září. Dobročinný projekt Budějovického Budvaru a Biskupství českobudějovického letos probíhá již popáté. V uplynulých letech se... The post Dnes byl zahájen prodej „POŽEHNANÉHO LEŽÁKU“ z Budvaru appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

26. 11. 2021

Stanovisko České biskupské konference k očkování proti covid-19

Česká biskupská konference (ČBK) vydává toto stanovisko v situaci pandemie nemoci covid-19, kdy se objevuje velké množství protichůdných tvrzení o očkování, z nichž některá jsou nepravdivá, překroucená nebo jsou součástí různých konspiračních teorií. Vědci celého světa se v tomto roce spojili v nevídaném úsilí, aby vyvinuli pokud možno účinnou a bezpečnou vakcínu proti nemoci covid-19. Současně se... The post Stanovisko České biskupské konference k očkování proti covid-19 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

24. 11. 2021

CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE 2022 bude!

Biskupové na zasedání 20. 10. 2021 rozhodli o tom, že v termínu 9. – 14. 8. 2022 se v Hradci Králové uskuteční Celostátní setkání mládeže. Věříme, že i přes současný nepříznivý pandemický stav se podaří akci uskutečnit. Přejeme si, aby setkání bylo tvořeno všemi společně a chceme vyzvat mladé k tomu, aby na akci pozvali také... The post CELOSTÁTNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE 2022 bude! appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

23. 11. 2021

NOVÉ VIDEO: S prof. Martinem Weisem nejen o adventní době

Podívejte se na obsáhlý a velmi zajímavý rozhovor prof. M. Weise s Daliborem Uhlířem z XTV. Jedná se o 17. díl pořadu TV SKLAD, který bude od pátku vysílán také na Televizi Jižní Čechy 1.   The post NOVÉ VIDEO: S prof. Martinem Weisem nejen o adventní době appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

23. 11. 2021

Sbírka na zvony pro kostel ve Vranově nad Dyjí

I když farnost Vranov nad Dyjí nepatří do Českobudějovické diecéze, ale do diecéze Brněnské, přinášíme krátkou informaci o sbírce na zvony pro místní kostel. V listopadu roku 1898 pukl největší zvon ve zvonici vranovského kostela, který je zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie. Velké zvony byly tehdy sejmuty a poskytnuty jako protiúčet na nový zvon vyrobený firmou Willer... The post Sbírka na zvony pro kostel ve Vranově nad Dyjí appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 11. 2021

ČERVENÁ STŘEDA: Rozsvítí se desítky církevních i veřejných budov

Listopad se bude nést již tradičně v duchu mezinárodní iniciativy Červená středa, která se bude v České republice letos konat již počtvrté, a to 24. listopadu 2021. Tradiční mezinárodní konference v Praze se letos zúčastní také významní zahraniční řečníci, například Lord David Alton, člen britského parlamentu, nebo dominikán br. Olivier Poquillon z rehabilitační mise v iráckém Mosulu. Novinkou v pražském programu... The post ČERVENÁ STŘEDA: Rozsvítí se desítky církevních i veřejných budov appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 11. 2021

Sv. Jan Nepomucký v Městské knihovně Nepomuk

V Městské knihovně Nepomuk právě probíhá ve spolupráci se Svatojánským muzeem další projekt spojený s 300. výročím blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Děti ze ZŠ Nepomuk se seznámily s životem i legendami o svatém Janu prostřednictvím krátkého animovaného filmu. Poté luštily tajenku z tematického pracovního listu (pracovní list připravilo Pastorační středisko Biskupství českobudějovického), seznámily se s... The post Sv. Jan Nepomucký v Městské knihovně Nepomuk appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 11. 2021

VÝZVA PRO DĚTI: Pošli pozdrav nemocným a osamělým

Namalujte obrázek s vánočním pozdravem nebo vyrobte přání, které pak doručíme babičkám a dědečkům v domovech pro seniory a nemocným v hospicích. Obrázky posílejte emailem na katechetky@bcb.cz, nebo doručte na adresu Široká 27, 370 01 České Budějovice, a to nejpozději do pátku 10. 12. 2021. DĚKUJEME! The post VÝZVA PRO DĚTI: Pošli pozdrav nemocným a osamělým appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek