Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

13. 11. 2019

Čeští poutníci děkují v Římě za svobodu

11. – 13. 11. 2019, Řím; Biskupové z Čech a Moravy spolu s více než dvěma tisíci poutníky se účastní probíhající národní pouti k příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. S diecézním biskupem Vlastimilem Kročilem zamířilo do Říma 143 poutníků z českobudějovické diecéze. The post Čeští poutníci děkují v Římě za svobodu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 11. 2019

Tiskové prohlášení k závěru vyšetřování Policie ČR ve věci sexuálního zneužívání knězem V.Z.

7. 11. 2019, České Budějovice; Tiskové prohlášení Biskupství českobudějovického k závěru vyšetřování Policie ČR ve věci sexuálního zneužívání knězem V.Z. The post Tiskové prohlášení k závěru vyšetřování Policie ČR ve věci sexuálního zneužívání knězem V.Z. appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 11. 2019

Homilie biskupa Vlastimila Kročila v bazilice sv. Jana v Lateráně

13. 11. 2019; Řím; Drazí spolubratři v biskupské, kněžské a jáhenské službě, zástupci obou komor Parlamentu České republiky, pane velvyslanče, milí diváci televize Noe a posluchači rádia Proglas, řeholníci a řeholnice, bratři a sestry v Kristu Ježíši, našem Pánu! The post Homilie biskupa Vlastimila Kročila v bazilice sv. Jana v Lateráně appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 11. 2019

Katedrála sv. Mikuláše získala relikvii bl. Karla I.

8. 11. 2019, České Budějovice; Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil spolu s děkanem Katedrální kapituly u sv. Mikuláše Zdeňkem Marešem přijali představeného Modlitební ligy bl. císaře a krále Karla I. za mír mezi národy v ČR PhDr. Milana Nováka, komandéra papežského Řádu sv. Řehoře Velikého, který jim předal relikvii blahoslaveného císaře a krále Karla I. The post Katedrála sv. Mikuláše získala relikvii bl. Karla I. appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 11. 2019

V Albrechticích věří v návrat svatého Petra

7. 11. 2019, Albrechtice nad Vltavou; Kostel svatého Petra a Pavla doslova svítí novotou a znovu vítá nejen věřící a poutníky z okolí. Rekonstrukce areálu, na který je poskytnuta podpora z Evropské unie, dosáhla částky téměř 13,1 milionů korun. The post V Albrechticích věří v návrat svatého Petra appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 11. 2019

Olga Medlínová měla sen. Teď má Cenu Charity

31. 10. 2019, Praha; Sedm žen a čtyři muži obdrželi v pražském Obecním domě Cenu Charity ČR za jejich nelehkou a obětavou práci. Uznání získala také Olga Medlínová, ředitelka Oblastní charity Strakonice. I díky jejímu 20letému působení v Charitě na Strakonicku funguje 7 sociálních služeb, které pomáhají především seniorům. The post Olga Medlínová měla sen. Teď má Cenu Charity appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

4. 11. 2019

Sbírka pro Diecézní charitu

10. 11. 2019, Českobudějovická diecéze; Při bohoslužbách ve všech farnostech diecéze proběhne každoroční sbírka na podporu Charity v diecézi. V roce 2018 štědří dárci do sbírky darovali celkem 574 326 korun. The post Sbírka pro Diecézní charitu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 11. 2019

Úcta ke sv. Anežce je v diecézi živá

25. 10. 2019 - 18. 10. 2020, České Budějovice; U příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České a sametové revoluce představuje Jihočeské muzeum významnou postavu českých dějin a oblíbenou národní světici nejen pohledem tradičního dějepisectví, ale snaží se též vykreslit obraz její úcty v regionu jižních Čech. The post Úcta ke sv. Anežce je v diecézi živá appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

30. 10. 2019

První listopadové bohoslužby můžete prožít se svým biskupem

1. - 2. listopadu 2019, České Budějovice; Slavnost Všech svatých a Památka věrných zemřelých - události v liturgickém kalendáři spojené s počátkem listopadu. Věřící si je připomenou společně s diecézním biskupem Vlastimilem Kročilem a generálním vikářem Davidem Henzlem. The post První listopadové bohoslužby můžete prožít se svým biskupem appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

30. 10. 2019

Důstojné poslední rozloučení aneb když hřbitovy září

2. listopadu si církev každoročně připomíná Všechny věrné zemřelé – lidově je tento svátek známý jako Dušičky. Vzpomínáme v těchto dnech na ty, kteří nás předešli do onoho světa i na to, jak jsme se s nimi rozloučili. Za minulý rok na hřbitovech přibylo víc než 21 tisíc zesnulých, kteří byli pohřbeni s církevním obřadem. The post Důstojné poslední rozloučení aneb když hřbitovy září appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek