Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

14. 1. 2020

Bl. Jindřich Librarius – vědecká konference (28. ledna 2020)

The post Bl. Jindřich Librarius – vědecká konference (28. ledna 2020) appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 1. 2020

Praní špinavé morálky

16. 12. 2019; P. Marek Orko Vácha zveřejnil na svém blogu zajímavé zamyšlení. Nejsem rasista ani xenofob. Ba naopak. Jsem mnohem menší rasista a xenofob než většina mého národa, neboť věřím, že každý člověk je obrazem Božím. Právě proto, že nejsem rasista, chci rovnost všech ras. Včetně té mojí. Zajímám se z profesionálních důvodů o... The post Praní špinavé morálky appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

29. 12. 2019

Pastýřský list českobudějovického biskupa k Svátku Svaté rodiny 2019

Milí diecézané, bratři a sestry v Kristu Ježíši, našem Pánu! Před několika dny jsme spolu s celou Církví oslavili Narození Páně, ale protože tato vánoční radost ještě trvá, chtěl bych se tímto pastýřským listem připojit a vyjádřit své přání, aby ona vánoční radost, kterou všichni zakoušíme, prostoupila nejen tyto poslední dny roku, ale i ty... The post Pastýřský list českobudějovického biskupa k Svátku Svaté rodiny 2019 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

25. 12. 2019

Vánoční rozhovor Mons. Vlastimila Kročila s redaktorkou Eliškou Piskačovou

Štědrým dnem končí většinou ten současný předvánoční stres. Ten je spojený s nakupováním dárků. Jsou vánoční dárky tradiční, nebo se k tomuto období přidaly dodatečně? Předně bych řekl, že stres by neměl být v žádném případě charakteristickým rysem předvánočního období, kterému přesněji říkáme advent. V křesťanském pojetí tento čas je chápán jako období přípravy na Vánoce, což... The post Vánoční rozhovor Mons. Vlastimila Kročila s redaktorkou Eliškou Piskačovou appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 12. 2019

Adventní pouť Misijních klubek

14. 12. 2019, Pelhřimov; Pro Misijní klubka českobudějovické diecéze znamená advent příležitost prožít společnou pouť. Na tu letošní pozvalo ostatní k “sobě domů” klubko z Pelhřimova. The post Adventní pouť Misijních klubek appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 12. 2019

Nářek kardinála Saraha: Katolická církev ztratila smysl pro posvátno

15. 12. 2019; Kardinál Sarah, prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti poskytl pro National Catholic Register exkluzivní interview. Přinášíme zkrácenou verzi. The post Nářek kardinála Saraha: Katolická církev ztratila smysl pro posvátno appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 12. 2019

Adventní misijní pouť

14. 12. 2019, Pelhřimov; Misijní klubka se vydají na svou již tradiční adventní misijní pouť, tentokrát na návštěvu do Pelhřimova. The post Adventní misijní pouť appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 12. 2019

Teologická fakulta má staronového děkana

11. 12. 2019, České Budějovice; Akademický senát Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na svém zasedání zvolil kandidáta na děkana pro období 2020/2024. Stal se jím doc. ThDr. Rudolf Svoboda, Th.D. The post Teologická fakulta má staronového děkana appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 12. 2019

Papež František převzal charitativní Požehnaný ležák

11. 12. 2019, Řím; Biskup Vlastimil Kročil představil Svatému otci projekt Požehnaného ležáku, výsledky loňského prodeje a pomoc, kterou vybrané peníze umožnili klientům a uživatelům služeb českobudějovické Diecézní charity. The post Papež František převzal charitativní Požehnaný ležák appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

10. 12. 2019

Jeden dárek navíc

8. 12. 2019, České Budějovice; Většině dětí se v předvánočním čase honí hlavou představy dárků, které by chtěly najít pod stromečkem. Paní učitelky a katechetky se s dětmi zapojily do pomoci dětem, které takové štěstí, že by pod stromečkem něco našly, nemají. The post Jeden dárek navíc appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek