Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

12. 6. 2021

Sv. Antonín v pořadu prof. Martina Weise Svatí promlouvají

Pomáhá Antonín Paduánský, lidově Antoníček ,nalézt zapomenuté klíče či brýle, nebo je pomocníkem i v jiných „předem ztracených“ záležitostech? A proč má malého Ježíška v náručí? A jaké byly životní cesty tohoto původem portugalského šlechtického synka? Na tyto a další otázky naleznete odpověď v dalším dílu cyklu Svatí promlouvají. Přijměte pozvání k dalšímu dílu cyklu... The post Sv. Antonín v pořadu prof. Martina Weise Svatí promlouvají appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 6. 2021

Budova biskupství otevírá své dveře

V březnu 2021 byla po třech letech intenzivních stavebních prací dokončena celková rekonstrukce historické rezidence českobudějovických biskupů. S dějinami českobudějovické diecéze – a to už od jejího založení – je úzce spjat objekt budovy, stojící v těsné blízkosti hlavního náměstí Českých Budějovic. Od založení diecéze, tedy roku 1785, je tato budova rezidencí českobudějovických biskupů. Při... The post Budova biskupství otevírá své dveře appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

2. 6. 2021

OPRAVA BISKUPSKÉ REZIDENCE – malá splátka historického dluhu

Když císař Josef II. v roce 1784 definitivně rozhodl o založení českobudějovické diecéze, určil za biskupskou rezidenci a sídlo diecézních úřadů českobudějovickou piaristickou kolej. Piaristy přesunul do objektu právě zrušeného dominikánského kláštera, o kterém se již dříve také uvažovalo jako o možném biskupském sídle, ale státní úřady zkonstatovaly, že jeho oprava by stála příliš mnoho peněz.... The post OPRAVA BISKUPSKÉ REZIDENCE – malá splátka historického dluhu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

27. 5. 2021

Začíná oprava kostela sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech

Kostel sv. Vojtěcha je jediným kostelem v Č. Budějovicích na levém břehu Vltavy a slouží pro více než 40.000 lidí v přilehlé čtvrti „Čtyři Dvory“. Dne 4. července 1990 ustavil biskup Miloslav Vlk v kostele sv. Vojtěcha novou farnost a její správou pověřil salesiány Dona Boska. Sv. Vojtěch je dnes nejen duchovním, ale i kulturním a společenským centrem... The post Začíná oprava kostela sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

26. 5. 2021

Nový díl cyklu OTAZNÍKY prof. M. Weise

Přijměte pozvání k dalšímu dílu cyklu „OTAZNÍKY“, který připravuje prof. Martin Weiss. V pořadu s názvem „Tajuplný Karlov II. – Muzeum policie ČR“ se dozvíte odpovědi na otázky: Jaké taje ukrývá policejní muzeum? Jaká byla služba policie a četnictva v minulých dobách? Co lze kromě gilotiny v prostorách muzea spatřit? Mohl prvorepublikový policejní rada dostat... The post Nový díl cyklu OTAZNÍKY prof. M. Weise appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

25. 5. 2021

JAKÁ BUDE LETOS NOC KOSTELŮ V NAŠÍ DIECÉZI?

K dnešnímu dni je do Noci kostelů v českobudějovické diecézi přihlášeno 97 kostelů. Kompletní seznam těchto kostelů, včetně programu, najdete na odkazu ZDE. Programy jsou stále průběžně doplňovány. Mnozí organizátoři měli a mají starosti o to, jakým způsobem bude možné zorganizovat Noc kostelů ve stále trvající nejisté době. Také z toho důvodu často přistoupili k venkovní variantě a některé... The post JAKÁ BUDE LETOS NOC KOSTELŮ V NAŠÍ DIECÉZI? appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

20. 5. 2021

První díl nového seriálu „Duchovní krajinou Novohradských hor“

Turisty zapomenutý kraj Novohradských hor skrývá fascinující a dramatickou historii, kterou postupně odhalí série videodokumentů „Duchovní krajinou Novohradských hor“ z produkce Teologické fakulty Jihočeské univerzity. Pod sérií je podepsaná autorská dvojice pracovníků fakulty Michaela Vlčková a Bedřich Jetelina. „Naším cílem je nejen ukázat přírodní krásy a panoramata, ale především odhalit dramatické příběhy a legendy tajuplných opuštěných... The post První díl nového seriálu „Duchovní krajinou Novohradských hor“ appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 5. 2021

Slavnostní poutní mše svatá v Nepomuku

Dnešní slavnostní poutní mší sv. vyvrcholily v Nepomuku oslavy 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Slavnost začala v 9:45, kdy z areálu Arciděkanství Nepomuk vyšel liturgický průvod, který zamířil ke kostelu sv. Jana Nepomuckého. V průvodu byli kromě českých a moravských biskupů a Mons. Charlese Daniela Balva, apoštolského nuncia v České republice, také členové Matice... The post Slavnostní poutní mše svatá v Nepomuku appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 5. 2021

Dnes byl slavnostně otevřen kostel sv. Jakuba v Prachaticích

Kostel sv. Jakuba je dominantou Prachatic a vytváří typickou siluetu města. Dnes byla po více než 4 letech ukončena celková rekonstrukce, kvůli které byl chrám úplně uzavřen od 15. října 2019. Tato významná sakrální stavba tedy opět v plné kráse ukazuje českou pozdně gotickou architekturu a dokládá vysoké schopnosti a umění českých umělců a řemeslníků, a... The post Dnes byl slavnostně otevřen kostel sv. Jakuba v Prachaticích appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 5. 2021

Otec biskup VLASTIMIL KROČIL oslaví 10. května 2021 své 60. narozeniny

K tomuto významnému životnímu jubileu mu jménem všech diecézanů upřímně gratulujeme. Zároveň děkujeme Otci biskupovi za zajímavý rozhovor, který poskytl našemu diecéznímu časopisu Setkání:   „Amare et servire Domino“   Otče biskupe, 60 let to je věk, kdy mnozí začínají přemýšlet o odchodu do důchodu. U biskupů dosažení tohoto věku znamená plné nasazení v biskupské službě.... The post Otec biskup VLASTIMIL KROČIL oslaví 10. května 2021 své 60. narozeniny appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek