Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

17. 9. 2020

LETOŠNÍ DIECÉZNÍ POUŤ JE ZRUŠENA!

Vzhledem ke zhoršující se situaci s nemocí COVID-19 rozhodl Otec biskup Vlastimil o zrušení letošní Diecézní poutě, která se měla konat v Českých Budějovicích 2. – 3. října 2020. Naplánovaný program Diecézní poutě (tj. divadelní představení, odborné přednášky, workshop o zacházení s vodou, výstava o nedostatku vody v rozvojových zemích, edukativně-zábavný program pro děti aj.)... The post LETOŠNÍ DIECÉZNÍ POUŤ JE ZRUŠENA! appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 9. 2020

Otec biskup požehnal v pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku ležáku

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, požehnal dnes na varně pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku světlého ležáku. Obřad žehnání se konal již čtvrtým rokem. „Požehnaný ležák“ se bude prodávat v průběhu českobudějovických adventních trhů a celý výtěžek z prodeje pak pivovar věnuje Diecézní charitě České Budějovice. 125 ručně balených lahví „Požehnaného ležáku“ i letos obdrží jako... The post Otec biskup požehnal v pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku ležáku appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

8. 9. 2020

Diecéze má dva nové kněze

V sobotu 5. září se v katedrále sv. Mikuláše konal jeden z nejdůležitějších obřadů letošního roku. Z rukou Jeho Excelence Mons. Vlastimila Kročila, biskupa českobudějovického, přijali kněžské svěcení Jan Rothschedl a Miroslav Štrunc. V zaplněném chrámu byli slavnostní události přítomni příbuzní a přátelé. Po aktu kněžského svěcení poděkoval M. Štrunc za oba svěcence Otci biskupovi... The post Diecéze má dva nové kněze appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

18. 8. 2020

V katedrále byl uložen relikviář blahoslaveného Karla I.

V katedrále sv. Mikuláše byl 17. srpna 2020 během slavnostní bohoslužby instalován relikviář bl. Karla I. Rakouského, posledního císaře Rakousko-Uherské monarchie a také posledního českého krále (Karla III.). Datum obřadu bylo stanoveno na výroční den narozenin bl. Karla I. (* 17. 8. 1887). Bl. Karel I. se těší velké úctě v Rakousku a v Maďarsku. Na území... The post V katedrále byl uložen relikviář blahoslaveného Karla I. appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 8. 2020

POKLADY Z DIECÉZE

V neděli 16. srpna otevřeli starosta Města Borovany Ing. Petr Jenkner, hejtmanka jihočeského kraje Ivana Stráská a českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil v prvním patře borovanského kláštera novou expozici s názvem „Poklady z diecéze“. Výstava prostřednictvím výjimečných exponátů představuje návštěvníkům nejstarší gotické období borovanského kláštera a zároveň také období barokní, kdy klášter zažíval největší rozkvět a byla k němu přistavena... The post POKLADY Z DIECÉZE appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 8. 2020

Charita pro Libanon

Peníze českých dárců pomohou v Bejrútu Nedávná exploze v bejrútském přístavu způsobila obrovské škody, ovšem vzápětí vyvolala velkou vlnu solidarity na celém světě. Do pomoci se okamžitě zapojila místní Caritas Lebanon, která se na místě stará o raněné a poskytuje přístřeší. Tuto sesterskou organizaci podporuje také česká Charita a prvních 10 tisíc eur (přibližně 262... The post Charita pro Libanon appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 8. 2020

POZVÁNKA – POCTA BL. KARLOVI I.

Zveme vás do katedrály sv. Mikuláše v pondělí 17.8. od 17:00 na mši sv. s instalací relikviáře blahoslaveného Karla I. Rakouského, posledního císaře Rakousko-Uherské monarchie a také posledního českého krále (Karla III.). Hlavním celebrantem bude J. E. Mons. Vlastimil Kročil, diecézní biskup. Účastníci obřadu si budou moci poprvé prohlédnout relikviář vytvořený zvláště pro tuto příležitost.... The post POZVÁNKA – POCTA BL. KARLOVI I. appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

4. 8. 2020

Udělení medailí sv. Auraciána za rok 2020

Vždy 3. srpna slavíme v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše svátek sv. Auraciána, patrona a ochránce města České Budějovice. Protože neznáme přesné datum mučednické smrti, slavíme Auraciánův svátek v předvečer výročí přenesení jeho ostatků do českobudějovického chrámu sv. Mikuláše, ke kterému došlo 4. srpna 1670. Letos tedy uplynulo od této události 350 let. Celodenní oslavy (fotografie najdete na... The post Udělení medailí sv. Auraciána za rok 2020 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

21. 7. 2020

Malá lesní pouť v Chrobolech

V sobotu 18. července odpoledne se konala Malá lesní pouť v kapli Panny Marie Lurdské v Chrobolech. Mši sv. celebroval v zaplněném gotickém kostelíku uprostřed lesa vikář P. Petr Plášil, který představil nového jáhna Jana Rothschedla. „Setkání poutníků se uskutečnilo v krásné, pohodové a přátelské atmosféře, při které bylo nebeské království určitě mezi námi,“ svěřil... The post Malá lesní pouť v Chrobolech appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 7. 2020

Svátost biřmování v Křemži

Symbolický počet – sedm biřmovanců (pět z farnosti Křemže, dva z farnosti Chvalšiny) – se sešel 12. července 2020 se svými kmotry, rodiči a příbuznými v kostele sv. archanděla Michaela ve Křemži, aby přijali dary Ducha Svatého skrze modlitbu a vkládání rukou Otce biskupa Vlastimila Kročila. Před samotným pomazáním posvátným křižmem připomněl Otec biskup ve... The post Svátost biřmování v Křemži appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek