Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

4. 3. 2021

NEJVĚTŠÍ PŘÍBĚHY VŠECH DOB v podobě elektronických her

Jeden z největších myslitelů, spisovatelů, pedagogů Jan Amos Komenský napsal: „Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost.“ Za nejvýznamnější zdroj moudrosti tento „učitel národů“ považoval Bibli. Dnešní člověk mnohdy zapomíná na tento významný a stále aktuální zdroj, ve... The post NEJVĚTŠÍ PŘÍBĚHY VŠECH DOB v podobě elektronických her appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 3. 2021

VÝSLEDKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V NAŠÍ DIECÉZI – DĚKUJEME!

Do tříkrálových pokladniček na jihu Čech lidé přispěli více než 3 miliony Kč. Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny. Do 884 pokladniček rozmístěných po celé českobudějovické diecézi se vybralo celkem 3 057 191 Kč. Dalších téměř 670 tisíc Kč zatím přinesla online koleda. Netradiční podoba tradiční sbírky přinesla potřebným na jihu České republiky dosud... The post VÝSLEDKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY V NAŠÍ DIECÉZI – DĚKUJEME! appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 3. 2021

CO DĚLAT V POSTNÍ DOBĚ?

Na webu našeho Pastoračního střediska najdete několik dalších nápadů, kterými se můžete inspirovat: – Postní kalendář – Postní deník – Ženská postní výzva – Postní výzva pro všechny – Aplikace Postní kapky Podobnější informace a materiály ke stažení jsou připravené na webové stránce https://prolidi.bcb.cz/cs/akce/2021-02-co-delat-v-postni-dobe The post CO DĚLAT V POSTNÍ DOBĚ? appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 3. 2021

ZVONY PRO ŠUMAVU

VEŘEJNÁ SBÍRKA na zvony kostela sv. Markéty v Kašperských Horách 2021. Kulturní projekt Zvony pro Šumavu řeší obnovu zvonového fondu na věži arciděkanského kostela sv. Markéty v centru města Kašperských Hor. Tento záměr zahrnuje jednak restaurování stávajících dvou historických zvonů ze slavné zvonařské dílny Jana Pricqueye ze 17. století a jednak pořízení tří nových zvonů. Jde tak... The post ZVONY PRO ŠUMAVU appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 3. 2021

KARMELITÁNSKÉ NAKLADATELSTVÍ SPUSTILO NOVÝ E-SHOP

Karmelitánské nakladatelství spustilo nový e-shop na adrese https://eshop.cirkev.cz . V novém e-shopu je možné zakoupit nejen knihy, ale i mešní víno, liturgické předměty či klášterní produkty, nyní nově vše v jednom společném nákupním košíku. Přinese také zásadní změnu v distribuci zboží, a to díky tisícovkám výdejních míst Zásilkovny po celé ČR a na Slovensku, čímž se... The post KARMELITÁNSKÉ NAKLADATELSTVÍ SPUSTILO NOVÝ E-SHOP appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 2. 2021

SVATBA NA DOHLED? – PŘÍPRAVA NA CÍRKEVNÍ SŇATEK

Diecézní centrum pro rodinu při Biskupství českobudějovickém nabízí v letošním roce tři turnusy kurzu přípravy snoubenců k uzavření církevního sňatku. Kurz se skládá z 8 setkání, které mohou páry absolvovat i v jiném turnusu, pokud by jim to časově v jednom turnusu nevyšlo. Videopozvánku si můžete prohlédnout ZDE. Rádi se ujmeme snoubeneckých párů, které budou... The post SVATBA NA DOHLED? – PŘÍPRAVA NA CÍRKEVNÍ SŇATEK appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 2. 2021

PŘEHLED POSTNÍCH A VELIKONOČNÍCH AKCÍ PASTORAČNÍHO STŘEDISKA

Pastorační středisko při Biskupství českobudějovickém připravilo řadu projektů, které můžete v nadcházejícím období využít ve vašich farnostech.   POPELEČNÍ STŘEDA PRO DĚTI (ON-LINE) Diecézní centrum pro mládež společně s Pastoračním střediskem připravilo pro děti on-line Popeleční středu. Rádi bychom dětem přiblížili postní dobu a motivovali je prostřednictvím video příběhů, bohoslužby slova s otcem Tomasem van Zavrelem a diskusí... The post PŘEHLED POSTNÍCH A VELIKONOČNÍCH AKCÍ PASTORAČNÍHO STŘEDISKA appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 2. 2021

VIDEOZÁZNAM POHŘBU MONS. KULHÁNKA – ZDE

Poslední rozloučení s naším drahým zesnulým Mons. Václavem Kulhánkem se konalo  v pondělí 15. února 2021 při zádušní mši sv. v 10:00 hodin v katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. V katedrále promluvili Otec biskup Vlastimil Kročil (jeho slova si můžete poslechnout v záznamu níže v čase od 10:55), Mons. Václav Habart, emeritní kanovník Katedrální... The post VIDEOZÁZNAM POHŘBU MONS. KULHÁNKA – ZDE appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 2. 2021

NÁRODNÍ TÝDEN MANŽELSTVÍ: nová série podcastů

Nová série podcastů o vztazích mezi manželi a v rodině Každý rok v týdnu kolem svatého Valentýna (14. 2.) se koná Národní týden manželství. Chce zdůraznit krásu manželství a dát manželským párům příležitost zaměřit se na svůj vztah. Pro dnešní svět je sv. Valentýn synonymem romantiky a týden manželství se jí určitě vyhýbá, ale k... The post NÁRODNÍ TÝDEN MANŽELSTVÍ: nová série podcastů appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

10. 2. 2021

POSTNÍ ALMUŽNA 2021

Postní almužnou duchovně obohacujeme sami sebe Postní almužna v českobudějovické diecézi je společným projektem diecézní Charity České Budějovice a Pastoračního střediska Biskupství českobudějovického. Jedná se o příležitost, jak věnovat svoje postní snažení ve prospěch potřebných. Účelem postní doby je jednak větší soustředěnost na duchovní růst, ale také větší vnímavost k potřebám ostatních lidí. Půst obnovuje naše... The post POSTNÍ ALMUŽNA 2021 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek