Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

17. 9. 2021

Pozvánka na Diecézní pouť 2021 do ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Letošní diecézní pouť je nesena mottem „Vzhůru k vodám“ a má i svého patrona, sv. Jana Nepomuckého. V sobotu 9. 10. 2021 zveme do biskupského sídla České Budějovice, kde bude připraven rozmanitý program. V 9.00 hodin v katedrále sv. Mikuláše poutníky přivítá pomocný biskup Pavel Posád. Program zahájí divadlo „Johánek z Nepomuku“ o životě světce.... The post Pozvánka na Diecézní pouť 2021 do ČESKÝCH BUDĚJOVIC appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 9. 2021

Požehnaný ležák

Včera dopoledne požehal Otec biskup Mons. Vlastimil Kročil na varně pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku světlého ležáku. Významnému okamžiku byli přítomni také sládek pivovaru Adam Brož, ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout a děkan Katedrální kapituly u sv. Mikuláše P. Zdeněk Mareš. Tento obřad se již stal tradicí, neboť letos se konal už po... The post Požehnaný ležák appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 9. 2021

Výklad katechismu v rámci Nazaretských zastavení s Mons. Davidem Henzlem

Ve čtvrtek 9. 9. se zájemci poprvé setkali s Mons. Davidem Henzlem při výkladu Katechismu katolické církve. Mons. David Henzl fundovaným a poutavým způsobem podává význam jednotlivých bodů katolické víry. Nazaretská zastavení nabízí Škola křesťanského života a evangelizace Marie z Nazareta ve spolupráci s Pastoračním střediskem a konají se každý čtvrtek v kostele Svaté Rodiny. Systematický... The post Výklad katechismu v rámci Nazaretských zastavení s Mons. Davidem Henzlem appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 9. 2021

SVATÁ LUDMILA VE SVĚTLE LEGEND: nové video prof. M. Weise

Tento videodokument vznikl v rámci cyklu prof. Martina Weise „Svatí promlouvají“ při příležitosti 1100 let od násilné smrti české kněžny a světice Ludmily. Pořad byl natáčen v areálu Pražského hradu, a to v bazilice Svatého Jiří a ve Svatováclavské kapli svatovítské katedrály. Správě Pražského hradu a Kanceláři prezidenta ČR náleží velký dík za souhlas k... The post SVATÁ LUDMILA VE SVĚTLE LEGEND: nové video prof. M. Weise appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 9. 2021

MARIA, MATKA PÁNĚ: nové video prof. M. Weise

„Maria, Matka Páně“ je dalším dílem z cyklu profesora Martina Weise „Svatí promlouvají“. Videodokument byl natáčen v areálu bývalého cisterciáckého kláštera Zlatá Koruna. Proč právě tam? Protože mariánská úcta je velice úzce provázána se spiritualitou řádu bratří cisterciáků. V křížové chodbě kláštera, v kapli Andělů strážných, v opatské kapli u milostného obrazu P. Marie Zlatokorunské... The post MARIA, MATKA PÁNĚ: nové video prof. M. Weise appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

25. 8. 2021

Č. Budějovice: REQUIEM za Přemysla Otakara II.

Zveme Vás do katedrály sv. Mikuláše na slavnostní vzpomínkovou bohoslužbu za Přemysla Otakara II., českého krále a zakladatele města České Budějovice.   The post Č. Budějovice: REQUIEM za Přemysla Otakara II. appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 8. 2021

Ostatky bl. Jindřicha Libraria byly uloženy do relikviáře

V pondělí 9. srpna 2021 v pravé poledne byly v bývalém dominikánském klášteře v Českých Budějovicích uloženy do relikviáře identifikované a ošetřené ostatky bl. Jindřicha Libraria OP. Největší dochované ostatky – část calvy, čelist, část stehenní kosti, část kosti pánevní a dva zachované obratle byly uloženy samostatně. Drobné úlomky kostí a identická prsť z nálezu... The post Ostatky bl. Jindřicha Libraria byly uloženy do relikviáře appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 8. 2021

Na věž kostela sv. Vojtěcha byla uložena časová schránka

Ve čtvrtek 12. srpna 2021 byla do věžní báně kostela sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích slavnostně uložena časová schránka při příležitosti dokončení opravy jedné strany věže. Fotografie z události najdete na odkazu ZDE. Ceremoniálu se zúčastnili Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, P. Martin Hobza, SDB, provinciál Salesiánské provincie Praha, Ing. Jiří Svoboda, primátor statutárního města... The post Na věž kostela sv. Vojtěcha byla uložena časová schránka appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 8. 2021

ČERVENÁ STŘEDA 2021 – SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ

Čtvrtý ročník Červené středy, veřejné připomínky lidí pronásledovaných pro víru, se pomalu blíží – 24. listopadu 2021. Srdečně zveme ve čtvrtek 30. září 2021 od 16 hod. do kostela sv. Vojtěcha v Praze 6-Dejvicích na setkání všech, které zajímá problematika náboženské svobody a kteří příp. uvažují, že by rádi ve svých farnostech, obcích či společenstvích organizovali aktivitu k letošní Červené středě. Z akce... The post ČERVENÁ STŘEDA 2021 – SETKÁNÍ ZÁJEMCŮ appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 8. 2021

V Kašperských Horách byly požehnány 3 nové zvony

Historické okamžiky zažily v neděli 8. srpna šumavské Kašperské Hory. Po téměř osmi desítkách let se do tohoto šumavského města vrátily zvony pro věž hlavního kostela sv. Markéty. Stalo se tak na základě úspěchu projektu „Zvony pro Šumavu“ a rozsáhlé veřejné sbírky z iniciativy místního Šumavského kulturního spolku a Nadace Blížksobě. Snahou zde bylo vyrovnat... The post V Kašperských Horách byly požehnány 3 nové zvony appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek