Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

6. 5. 2021

Týden pro rodinu 2021

Již tuto sobotu začíná 13. ročník akce Týden pro rodinu (8.5. – 16.5.2021). Letošním mottem je Rodinná pohoda není náhoda. Pastorační středisko Českobudějovické diecéze se připojuje k této akci Koncertem rodin online „Muzikou k radosti aneb rodinná pohoda není náhoda“, který bude mít premiéru 15. 5. v 18:00 na YouTubeProlidi.online. Druhým počinem našeho Pastoračního střediska je zveřejnění audioseriálu... The post Týden pro rodinu 2021 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 5. 2021

Mše sv. z kostela sv. Jakuba v Prachaticích – PŘIPRAVUJEME PŘÍMÝ PŘENOS

Po více než 4 letech intenzívní práce bude po celkové rekonstrukci slavnostně znovu otevřen kostel sv. Jakuba v Prachaticích. V sobotu 15. května od 10:00 hodin se bude konat slavnostní bohoslužba. Během obřadu provede Otec biskup Vlastimil Kročil posvěcení nového kamenného oltáře a dalšího liturgického vybavení. Protože budou stále v platnosti protiepidemická opatření a počet přítomných v kostele bude velmi... The post Mše sv. z kostela sv. Jakuba v Prachaticích – PŘIPRAVUJEME PŘÍMÝ PŘENOS appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 5. 2021

Otec biskup VLASTIMIL KROČIL oslaví 10. května 2021 své 60. narozeniny

K tomuto významnému životnímu jubileu mu jménem všech diecézanů upřímně gratulujeme. Zároveň děkujeme Otci biskupovi za zajímavý rozhovor, který poskytl našemu diecéznímu časopisu Setkání:   „Amare et servire Domino“   Otče biskupe, 60 let to je věk, kdy mnozí začínají přemýšlet o odchodu do důchodu. U biskupů dosažení tohoto věku znamená plné nasazení v biskupské službě.... The post Otec biskup VLASTIMIL KROČIL oslaví 10. května 2021 své 60. narozeniny appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 5. 2021

TF JU se zúčastní mezinárodní online konference

Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se zúčastní mezinárodní online konference na téma Neviditelní migrační pracovníci a viditelná lidská práva. Papežská univerzita sv. Tomáše Akvinského v Římě (Fakulta sociálních věd) ve spolupráci s Institutem Marie-Dominique Chénu v Berlíně pořádá v pátek 21. 5. 2021 mezinárodní online konferenci Neviditelní migrační pracovníci a viditelná lidská práva. „V příspěvku na konferenci se... The post TF JU se zúčastní mezinárodní online konference appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 5. 2021

Nové video prof M. Weise: SVATÝ FLORIÁN

Sv. Florián slaví svátek 4. května. Jak se rozšířil jeho kult jako ochránce proti požárům a povodním? A jak dnes vnímají hasiči postavu sv. Floriána? Podívejte se na další díl cyklu „Svatí promlouvají“ prof. Martina Weise: The post Nové video prof M. Weise: SVATÝ FLORIÁN appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

29. 4. 2021

NEPOMUK 2021 – aktualizovaný program

AKTUALIZOVANÝ PROGRAM OSLAV 300. VÝROČÍ BLAHOŘEČENÍ SV. JANA NEPOMUCKÉHO. V programu oslav 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého došlo k několika změnám. Aktuální programový leták najdete níže. Upozorňujeme na navýšení živých přenosů TV NOE – oproti původnímu plánu bude TV NOE přenášet 3 akce: 16.5. v 10:00 – Slavnostní poutní mše svatá (celebruje kardinál Dominik... The post NEPOMUK 2021 – aktualizovaný program appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

29. 4. 2021

NOVÝ E-SHOP SVATOJÁNSKÉHO MUZEA NEPOMUK

Svatojánské muzeum Nepomuk vytvořilo nový e-shop s bohatším sortimentem. Hlavním důvodem rozšíření e-shopu jsou nadcházející oslavy 300. výročí blahořečení. Navíc, i když je muzeum pro návštěvníky stále zavřené, mohou si zájemci zakoupit přes internet řadu suvenýrů s vyobrazením sv. Jana. Upozorňujeme především na originální medailonek s vyobrazením sv. Jana a dřevěnou turistickou známku vyrobenou přímo... The post NOVÝ E-SHOP SVATOJÁNSKÉHO MUZEA NEPOMUK appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

26. 4. 2021

Tři osobnosti z naší diecéze získaly ocenění za službu církvi

V pátek 23. dubna 2021 o slavnosti svatého Vojtěcha vyznamenal arcibiskup pražský a primas český Dominik kardinál Duka za službu církvi šest osobností, z nich tři jsou silně spojeny s naší diecézí. Slavnostní mši sv. v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha koncelebroval Dr. Zdeněk Mareš, Th.D., děkan Katedrální kapituly u sv. Mikuláše.   Doc.... The post Tři osobnosti z naší diecéze získaly ocenění za službu církvi appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

23. 4. 2021

SVATÝ JIŘÍ – nové video z cyklu Svatí promlouvají

NA SV. JIŘÍ VYLÉZAJÍ HADI A ŠTÍŘI. Se svátkem sv. Jiří se pojí řada lidových zvyků, pověr a pranostik. Jak přišel sv. Jiří k symbolu draka? Jak vypadá Podvazkový řád? To i mnoho dalšího se dozvíte v novém pořadu prof. M. Weise z cyklu SVATÍ PROMLOUVAJÍ. Natáčení o sv. Jiřím proběhlo v krásné hradní kapli... The post SVATÝ JIŘÍ – nové video z cyklu Svatí promlouvají appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 4. 2021

Farníci z Českých Budějovic vybrali 280 balíčků pro zdravotníky

Dne 8. dubna 2021 předali zástupci našeho Pastoračního střediska v Krajské nemocnici České Budějovice 280 balíčků, které dostanou zdravotníci na odděleních s covidovými pacienty a také pracovníci očkovacího centra. Balíčky obsahují drobné sladkosti, slané pochutiny, kávu, čaje, džusy, ale i jarní květiny v květináčích. Tyto drobné dárky přinášeli lidé během Svatého týdne do kostelů nebo... The post Farníci z Českých Budějovic vybrali 280 balíčků pro zdravotníky appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek