Jdi na obsah Jdi na menu
 


z České republiky

Příspěvky

10. 7. 2020

Zveme na konferenci představující dotační možnosti nového programového období EU

/ Rubrika: z České republiky
Česká biskupská konference pořádá konferenci "Příležitosti nového programového období Evropské unie 2021 – 2027 pro církevní organizace". Akce se koná 19. listopadu 2020 od 9.30 hodin do 16:30 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze.
 
Celý příspěvek

10. 7. 2020

Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá učitele/ku

/ Rubrika: z České republiky
Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava hledá od 1. 9. 2020 učitele/učitelku hudební výchovy. Informace na telefonním čísle: 567 213 915 nebo 608 974 737, více na https://web.sosmb.cz.
 
Celý příspěvek

9. 7. 2020

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červenec 2020

/ Rubrika: z České republiky
Naléhavý úmysl papeže Františka na tento měsíc se věnuje modlitbě k Panně Marii, aby nám vyprosila moudré a svobodné srdce, které Bohu svým životem říká: dělej si, Pane, se mnou, co chceš!
 
Celý příspěvek

9. 7. 2020

Benedikt XVI. napsal list k pohřbu svého bratra Georga

/ Rubrika: z České republiky
Emeritní papež Benedikt XVI. sledoval pohřeb svého bratra Georga Ratzingera, zesnulého 1. července, v přímém přenosu z Vatikánu. Zůstal tak v duchovním spojení s komunitou v řezenském dómu, zdůraznil biskup Rudolf Voderholzer při zahájení rekviem. Na pohřebních obřadech, které začaly ve středu 8.7.2020 v 10 hodin v řezenském dómu, zastupoval emertiního papeže jeho osobní sekretář, arcibiskup Georg Gänswain, který také přednesl pohřební řeč napsanou Benediktem XVI. a adresovanou řezenskému biskupovi. Přinášíme ji v plném znění:
 
Celý příspěvek

8. 7. 2020

Papež František: Hledání Boží tváře je zárukou dobrého konce naší cesty

/ Rubrika: z České republiky
Petrův nástupce sloužil jako obvykle v kapli Domu sv. Marty mši svatou, ale dnes také v přímém televizním přenosu. Připomněl tímto způsobem svoji první pastorační cestu za hranice svojí diecéze, když se 8. července roku 2013, jen necelých pět měsíců od svého zvolení (13. 3.), vydal na ostrov Lampedusa, nejjižnější výspu Itálie a Evropské unie. Dnešní bohoslužby se proto účastnili členové úřadu Svatého stolce pro integrální lidský rozvoj ze Sekce pro migranty a uprchlíky, kterou vede pod přímým papežovým vedením kardinál Michael Czerny SI.
 
Celý příspěvek

7. 7. 2020

Svátost manželství: Zamyšlení olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera

/ Rubrika: z České republiky
„Spokojený je, kdo naplnil svůj program udělat druhého šťastným. Kdo nečekal nic pro sebe a toužil jen rozdávat, je vždy spokojený, protože nakonec dostal víc, než čekal," uvádí arcibiskup olomoucký a předseda ČBK Jan Graubner ve svém zamyšlení nad významem svátosti manželství v souvislosti s blížící se připomínkou svatých manželů Ludvíka a Zélie Martinových, rodičů sv. Terezie z Lisieux.
 
Celý příspěvek

7. 7. 2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 7. do 12. července 2020

/ Rubrika: z České republiky
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek

7. 7. 2020

Ve Zlíně se uskuteční benefičně-evangelizační akce s názvem MILOVANÉ MĚSTO

/ Rubrika: z České republiky
Nadační fond Credo zve na benefičně-evangelizační večer Milované město, který se uskuteční 19. července 2020 na náměstí Míru ve Zlíně. Program bude probíhat od 16:00 do 19:00 se vstupem pro všechny zdarma.
 
Celý příspěvek

7. 7. 2020

Skončilo 123. plenární zasedání ČBK

/ Rubrika: z České republiky
Biskupové Čech, Moravy a Slezska se sešli 6. a 7. července na 123. plenárním zasedání ČBK na Velehradě. Jednání se účastnili i předsedové konferencí vyšších řeholních představených. Po celou dobu byl zasedání biskupů přítomen i apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Charles D. Balvo.
 
Celý příspěvek

7. 7. 2020

Sdělení ČBK k omezením v době pandemie

/ Rubrika: z České republiky
Sdělení ČBK k zavedeným omezením v liturgii v době pandemie:
 
Celý příspěvek

5. 7. 2020

Poutníci na Velehradě děkovali za pomoc při epidemii a prosili za oběti

/ Rubrika: z České republiky
V malém počtu, avšak v duchu se všemi, kdo jsou připojeni prostřednictvím médií, prožili dnes lidé na Velehradě Národní cyrilometodějskou pouť. Ve svých modlitbách přitom pamatovali především na oběti koronavirové epidemie i na ty, kdo při ní stáli v první linii.
 
Celý příspěvek

5. 7. 2020

ČBK na Velehradě ocenila významné osobnosti

/ Rubrika: z České republiky
Na závěr slavnostní poutní mše svaté 5. července na Velehradě ocenila Česká biskupská konference několik významných osobností z různých oblastí veřejného života. Představujeme oceněné pro rok 2020:
 
Celý příspěvek

5. 7. 2020

Papež: Kristus nenabízí pouhou psychologickou útěchu či almužnu

/ Rubrika: z České republiky
Zatímco v České republice připadla na dnešek slavnost svatých Cyrila a Metoděje, hlavních patronů Moravy a spolupatronů Evropy, ve Vatikánu byla čtrnáctá neděle liturgického mezidobí, jejíž evangelium (Mt 11, 25-30) komentoval Petrův nástupce v polední promluvě, pronášené pravidelně z okna ve třetím patře Apoštolského paláce.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2020

P. František Bršlica – kněz, který žehnal

/ Rubrika: z České republiky
V neděli 5. července na svátek svatých Cyrila a Metoděje, uplyne 90 let od narození a 50 let od kněžského svěcení P. Františka Bršlici.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2020

Vychází výroční zpráva olomoucké arcidiecéze za rok 2019

/ Rubrika: z České republiky
Informace o důležitých událostech uplynulého roku, statistiky ze života olomoucké arcidiecéze i přehled jejího hospodaření nabízí výroční zpráva za rok 2019, která byla v těchto dnech publikována.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2020

Papež vyzývá státy k ochraně rodiny

/ Rubrika: z České republiky
Ve videoposelství, které doprovází červencový všeobecný úmysl Apoštolátu modlitby, Svatý otec klade důraz na obtížné okolnosti, v nichž se ocitly dnešní rodiny.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2020

Videokázání (nejen) pro děti (Slavnost sv. Cyrila a Metoděje)

/ Rubrika: z České republiky
V malém počtu, avšak v duchu se všemi, kdo jsou připojeni prostřednictvím médií, prožili dnes lidé na Velehradě Národní cyrilometodějskou pouť. Ve svých modlitbách přitom pamatovali především na oběti koronavirové epidemie i na ty, kdo při ní stáli v první linii.
 
Celý příspěvek

1. 7. 2020

Biskupové a zástupci řeholí se sejdou na Velehradě

/ Rubrika: z České republiky
Ve dnech 4. a 5. července se na Velehradě uskuteční již 21. ročník Dnů lidí dobré vůle a Národní cyrilometodějská pouť. 6. a 7. července se na tomto poutním místě bude konat i 123. plenární zasedání ČBK. Biskupové českých a moravských diecézí a zástupci řeholí v ČR se sejdou nejen k připomínce našich duchovních kořenů, ale projednají i aktuální záležitosti života katolické církve.
 
Celý příspěvek

1. 7. 2020

Katolický týdeník: Získávat láskou Kristu národ celý

/ Rubrika: z České republiky
Do cyrilometodějské tradice jsem jako moravské dítko vplul s naprostou samozřejmostí. Moje rodina si totiž zachovala víru, kterou do naší země přinesli svatí Cyril a Metoděj.
 
Celý příspěvek

1. 7. 2020

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

/ Rubrika: z České republiky
V pátek 3. července startují v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky. Jejich tématem letos bude „Tajemství broumovského meteoritu“.
 
Celý příspěvek

1. 7. 2020

Zemřel Mons. Georg Ratzinger

/ Rubrika: z České republiky
Dnes odešel na věčnost mons. Georg Ratzinger, rodný bratr emeritního papeže. Benedikt XVI. jej před několika dny (18.-22.6.) v Řeznu navštívil.
 
Celý příspěvek

1. 7. 2020

Papež: Boží hlas nikdy neslibuje lacinou radost

/ Rubrika: z České republiky
Papež dnes nepronesl pravidelnou katechezi, a bude tomu tak během celého července jako každý rok. Pokračovat ovšem budou papežovy nedělní promluvy před polední mariánskou modlitbou Anděl Páně, jak oznámila Prefektura papežského domu.
 
Celý příspěvek

30. 6. 2020

Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové

/ Rubrika: z České republiky
Město Hradec Králové bude hostit celostátní setkání mládeže v roce 2021.
 
Celý příspěvek

30. 6. 2020

Oslavy na Velehradě budou poděkováním všem, kdo pomáhali při epidemii

/ Rubrika: z České republiky
Letošní oslavy na Velehradě ve dnech 4. a 5. července budou ve znamení poděkování všem, kdo pomáhali zvládnout epidemii covid-19 v první linii. Také připomenou 75. výročí osvobození od nacismu.
 
Celý příspěvek

29. 6. 2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. června do 5. července 2020

/ Rubrika: z České republiky
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
 
Celý příspěvek

29. 6. 2020

Papež František: Ježíš je kamenem, na kterém se Šimon stal skálou

/ Rubrika: z České republiky
Na Svatopetrském náměstí oslovil papež František z okna třetího patra Apoštolského paláce asi 200 lidí, kteří si za poledního horka přišli vyslechnout pravidelnou promluvu u příležitosti slavnosti sv. Petra a Pavla.
 
Celý příspěvek

28. 6. 2020

Není pravé lásky bez kříže

/ Rubrika: z České republiky
„ Když je kříž nesen s Ježíšem, nenahání strach, protože On je vždycky po našem boku, aby nás podepřel ve chvíli nejtěžší zkoušky a dodal nám sil a odvahy,” komentoval dnešní evangelium papež František při polední promluvě na náměstí sv. Petra.
 
Celý příspěvek

27. 6. 2020

50. výročí kněžství emeritního biskupa Františka Radkovského

/ Rubrika: z České republiky
Dnes si připomínáme kněžské jubileum otce biskupa Františka Radkovského, emeritního biskupa plzeňského. Právě dnes je to 50 let, co byl v Praze vysvěcen na kněze. Kněžské svěcení přijal 27. června 1970.
 
Celý příspěvek

27. 6. 2020

Videokázání (nejen) pro děti - 13. neděle v mezidobí

/ Rubrika: z České republiky
Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti na 13. neděli v mezidobí.
 
Celý příspěvek

27. 6. 2020

Fotogalerie: Slavnostní znovuotevření poutního areálu v Horní Polici

/ Rubrika: z České republiky
Dnes byl po první etapě oprav znovuotevřen poutní areál kostela Navštívení Panny Marie ve farnosti Horní Police na Českolipsku. Při slavnostní mši svaté litoměřický biskup Jan Baxant požehnal rekonstruovanému kostelu a oltáři, papežský nuncius Charles Balvo požehnal varhanům a po mši svaté biskup Baxant požehnal novým zvonům. “Velmi si přeji, aby toto krásné místo bylo nejen památkou na minulost, ale živým místem s otevřenou náručí pro všechny příchozí,” řekl P. Stanislav Přibyl, administrátor farnosti.
 
Celý příspěvek