Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

17. 9. 2019

Karamboly a těžkosti v životě mohou být i inspirací

/ Rubrika: Víra v životě
Často vycházíme z představy, že k úspěšnému a tvůrčímu životu nutně potřebujeme "svatý pokoj". Ale těžkosti a trápení mohou být i zdrojem tvůrčí inspirace a impulsem pro jakousi změnu směru.
 
Celý příspěvek

14. 9. 2019

15. září 1993 byl sicilskou mafií zavražděn kněz Giuseppe Puglisi

/ Rubrika: Víra v životě
Padre Giuseppe Puglisi se pokusil se o nemožné – zachránit děti ulice, které rostou pro mafii. Není divu, že se brzy – po necelých třech letech – stal otec Puglisi mafii nepohodlným. Mafie totiž staví na tom, že do zločinů zapojuje pro sebe najaté děti, které se tak stávají příští mafiánskou generací. Kněz Giuseppe Puglisi byl zavražděn 15. září 1993, na své narozeniny. Zemřel zcela sám.
 
Celý příspěvek

11. 9. 2019

Guy Gilbert (* 12. září 1935, Francie)

/ Rubrika: Víra v životě
nekonformní francouzský římskokatolický kněz, který svůj život zasvětil zejména práci s mládeží na okraji...
 
Celý příspěvek

11. 9. 2019

Knižní tip: MANŽELSTVÍ: DOBRODRUŽSTVÍ VE DVOU - Carolina Costová

/ Rubrika: Víra v životě
Chystáte se na velké dobrodružství jménem manželství? Jste už nějaký čas spolu a bilancujete? Pak je tu právě pro vás tato kniha! Co vás na vašem partnerovi kdysi okouzlilo? 
 
Celý příspěvek

10. 9. 2019

11.9.2001 byl uskutečněn teroristický útok na USA

/ Rubrika: Víra v životě
Jak připomínku na smutné výročí 11.9.2001 nabízíme zamyšlení o smrti od NY kaplana hasičů Mychala Judge OFM . Zamyšlení napsal jen pár měsíců před svou vlastní smrtí v troskách Světového obchodního centra po teroristickém útoku 11.9.2001 ...
 
Celý příspěvek

10. 9. 2019

Někdy si v životě připadáme jako v hustém lese bez cesty

/ Rubrika: Víra v životě
V našem putování životem nás často přepadá strach, protože před sebou nic nevidíme. Někdy máme pocit, že jdeme ve tmě… 
 
Celý příspěvek

4. 9. 2019

Nestresovat se časem

/ Rubrika: Víra v životě
Nestresovat se časem, ale ovládnout ho a vychutnat si ho
 
Celý příspěvek

4. 9. 2019

Proč je snadné vidět na všem jen to špatné? A jak ze spirály negativismu ven?

/ Rubrika: Víra v životě
Proč je dobré mít k životu pozitivní přístup a jak se to naučit? Jak funguje pozitivní myšlení pro lidi v náročné situaci nebo s těžkým životem? Jak lze trénovat vděčnost, která prokazatelně podporuje spokojenost? Poslechněte si aktuální Balanc
 
Celý příspěvek

2. 9. 2019

Výchova: videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Na rodiče se dnes ze všech stran hrnou zaručené rady, moderní metody a nejrůznější výchovné tahy. Co je ve výchově opravdu důležité?V posledním vydání Víry do kapsy v tomto školním roce jsme si povídali s mladou maminkou a bloggerkou Zuzkou Petruľákovou, salesiánem Peterem Naňom, spoluautorem výchovného projektu Cesty zrání, a manžely Sarkozyovými, rodiči šesti dětí.
 
Celý příspěvek

30. 8. 2019

Zářijové číslo časopisu IN! právě vyšlo

/ Rubrika: Víra v životě
Září je i pro nás v redakci měsícem nových začátků. Začíná škola, a když se podaří, tak i krásné babí léto plné sluníčka, které už sice nepálí jako o prázdninách, ale krásně a příjemně hřeje. Ideální doba na nový IN!
 
Celý příspěvek

29. 8. 2019

Umělecko-ekologický festival TAKE CARE 30.8. - 5. 9.

/ Rubrika: Víra v životě
Festival zahájí vernisáž 30.8. v 19 hod. Pořádá jej umělecká platforma Karavana ve spolupráci s františkány při kostele Panny Marie Sněžné v Praze. Záštitu festivalu poskytli J. E. apoštolský nuncius Mons. Charles D. Balvo, biskup plzeňské diecéze Mons. ThLic. Tomáš Holub, předseda Ekumenické rady církví  Mgr. Daniel Ženatý a radní za kulturu Prahy 1 Petr Burgr. 
 
Celý příspěvek

29. 8. 2019

Matka Tereza

/ Rubrika: Víra v životě
Matka Tereza (rodným jménem Agnesë Gonxhe Bojaxhiu * 26. srpna 1910 + 5. září 1997)
 
Celý příspěvek

29. 8. 2019

Knižní tip: Vzdálená Evropa?

/ Rubrika: Víra v životě
Knižní rozhovor se zastáncem česko-německého smíření. Anton Otte působil mnoho let jako školní kaplan a posléze jako kaplan vězeňský. V Čechách je ale tento rodák ze slezské Vidnavy znám spíš jako člověk, který roky usiluje o smíření mezi Čechy a Němci. 
 
Celý příspěvek

28. 8. 2019

Člověk hledá své štěstí všude možně i nemožně

/ Rubrika: Víra v životě
Člověk neustále něco hledá, ale nikdy není schopen říct, že už je spokojený a šťastný.
 
Celý příspěvek

27. 8. 2019

Festival UNITED po deváté zaplnil centrum Vsetína. Program nabídl opět řadu novinek

/ Rubrika: Víra v životě
Ve Vsetíně se od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2019 uskutečnil 9. ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED. Na akci s podtitulem Srdeční záležitost dorazilo podle odhadů organizátorů na 5500 účastníků, včetně vystupujících, organizátorů a dobrovolníků, kteří se starali o chod festivalu.
 
Celý příspěvek

26. 8. 2019

Svou budoucnost neznáme. Známe ale Toho, kdo ji zná...

/ Rubrika: Víra v životě
Nový školní rok přináší velké pohyby ve společnosti a nutnost organizace času a osobního plánování. Mění se jízdní řády dopravních spojení, mění se organizace času v rodinách... Mění se následně i naše biorytmy kvůli dřívějšímu vstávání dětí a tudíž i celých rodin a následně většiny společnosti. Jak nejlépe plánovat svou budoucnost a organizovat čas?
 
Celý příspěvek

20. 8. 2019

Ať se vaše srdce nechvěje! Já jsem cesta...

/ Rubrika: Víra v životě
Ježíš řekl:  „Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí! V domě mého Otce je mnoho příbytků. Odcházím vám připravit místo. Cestu, kam já jdu, znáte. Já jsem cesta, pravda a život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.“ (srov. Jan 14,1-6)
 
Celý příspěvek

19. 8. 2019

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

/ Rubrika: Víra v životě
21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a lákavé, ale jsou ze své podstaty člověku nepřátelské a přinášejí zkázu.
 
Celý příspěvek

13. 8. 2019

Bůh není "někde jinde", na nějakých vysněných místech. Je tady a teď

/ Rubrika: Víra v životě
Bůh nikdy nebude na nějakých vysněných, neskutečných a imaginárních místech. To jediné místo, kde se mohu setkat s Bohem, je to místo a situace, kde nyní právě jsem.
 
Celý příspěvek

8. 8. 2019

Knižní tip: Milované princezně - Sheri Rose Shepherd

/ Rubrika: Víra v životě
Která žena by nechtěla dostat dopisy od svého Krále? Tato krásná barevná knížečka přináší svazek milostných dopisů od Krále celého stvoření. Na každé dvoustraně naleznete vždy nádhernou fotografii s biblickým citátem a k němu dopis povzbuzení, potěšení i poučení.
 
Celý příspěvek

7. 8. 2019

Krása: Videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Co s sebou přináší pravá krása? Jak vypadá a proč je důležitá?Krásu ukrytou v umění poodhalí hudebnice Zuzana Eperješiová a známý recitátor, člen činohry Slovenského národního divadla Štefan Bučko.Krásu mateřství a lidské práce přiblíží mladá designérka šperků Zuzana Hake a nebude chybět ani pohled biblické teoložky Dagmar Královej FMA.
 
Celý příspěvek

6. 8. 2019

Bohatství samo o sobě není špatné. Ale…

/ Rubrika: Víra v životě
Bohatství samo o sobě není špatné. Ale má tendenci zesilovat naši masku. A pak nás odřízne od našeho vlastního srdce, od našeho nejvnitřnějšího já.
 
Celý příspěvek

31. 7. 2019

K čemu je dobré chválit Boha? Je to jako vyznání lásky

/ Rubrika: Víra v životě
Kdybych k Bohu přicházel jen tehdy, když něco potřebuju, degradoval bych ho na pouhý automat na kafe a sebe na otravného somráka.
 
Celý příspěvek

31. 7. 2019

Knižní tip: Šumavská trilogie

/ Rubrika: Víra v životě
V novém vydání vychází stále žádané dílo autora, které zachycuje poválečné období, kdy byli z rodné Šumavy odsunuti němečtí obyvatelé a nastoupili „zlatokopové“... S jejich odchodem často mizela i víra a pustly kostely.
 
Celý příspěvek

30. 7. 2019

CAMPFEST - HUDEBNÍ FESTIVAL UŽ ZA PÁR DNÍ

/ Rubrika: Víra v životě
Po roku čakania je to tu. CampFest Open Air Music Festival sa čoskoro začne na Ranči Kráľova Lehota a bude trvať od 01.-04. augusta 2019. Hudba, slovo, divadlo, stanovanie, zábava a nádherná príroda Liptova vás bude sprevádzať počas troch dní, ak sa odhodláte a prídete sa presvedčiť sami.
 
Celý příspěvek

23. 7. 2019

Odpočinek z donucení ?

/ Rubrika: Víra v životě
Pokud si neodpočineme, donutí nás k tomu naše tělo (násilím)
 
Celý příspěvek

22. 7. 2019

Výsledek soutěže o 6 vstupenek na festival UNITED

/ Rubrika: Víra v životě
Zveřejnění výsledků losování o lístky na festival UNITED: Správná odpověď na soutěžní otázku: "Jak zní podtitul letošního ročníku festivalu?" je: c) Srdeční záležitost  
 
Celý příspěvek

17. 7. 2019

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

/ Rubrika: Víra v životě
20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.
 
Celý příspěvek

17. 7. 2019

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

/ Rubrika: Víra v životě
Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro něj nejsou zdaleka tak zajímavá a zábavná jako model letadélka, který chce spolu se svým dědou v nejbližších dnech postavit. A vůbec, proč by mu měl Bůh pořád něco přikazovat?
 
Celý příspěvek

16. 7. 2019

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

/ Rubrika: Víra v životě
Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil brněnský biskup ThLic. Vojtěch Cikrle. Během předchozích čtyř dnů mohli její účastníci naslouchat přednáškám inspirovaným letošním mottem – citátem z Janova evangelia „Zůstaňte v mé lásce“ (Jan 15,9), zúčastnit se společných modliteb nebo koncertů a divadelních představení, přičemž však nechyběla ani možnost ztišení v konferenční kapli.
 
Celý příspěvek