Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

16. 11. 2019

Vystřízlivění z růžových snů Listopadu 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Mezi nejkrásnější okamžiky mého života patří listopadové dny roku 1989. (odkaz na kna.cz)
 
Celý příspěvek

15. 11. 2019

Ohlédnutí na dobu po roce 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Radikálním zločinem komunismu nebylo zabíjení...
 
Celý příspěvek

14. 11. 2019

Výročí Sametové revoluce 17. 11. Týká se nás otrávenost (českou) politikou?

/ Rubrika: Víra v životě
Jaké jsou největší nemoci české politiky?
 
Celý příspěvek

13. 11. 2019

Do sametové revoluce se zapojila mytím WC

/ Rubrika: Víra v životě
Sestra Angelika, někdy přezdívaná jako „sestra v akci“, vzpomíná na listopad ´89, kdy jako tajná řeholnice začínala studium na filosofické fakultě UK, ale také na Václava Havla, o kterého v posledních měsících jeho života pečovala.
 
Celý příspěvek

12. 11. 2019

13. 11. si připomínáme sv. Anežku českou - materiály pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Obrázkové čtení sv. Anežce. Pracovní list s obrázky a základními informacemi o životě svaté Anežky. Šablona na sklo, kterou lze využít i jako omalovánku. Další omalovánky jsou najdete na konci stránky.
 
Celý příspěvek

12. 11. 2019

Autentická vzpomínka na svatořečení Anežky České v r. 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Z bolševického Československa - za dříve neprostupnou železnou oponou - začínaly do Říma přijíždět zvláštní vlaky...
 
Celý příspěvek

11. 11. 2019

Stěhování na hřbitov

/ Rubrika: Víra v životě
Kříže na hrobech neznamenají, že jsme nad někým „udělali kříž“, že „je s ním amen“ čili konec, jak se často říká. Je naopak znamením vzkříšení a naděje, že zemřelé Bůh vzkřísí – podobně jako vzkřísil ukřižovaného Krista.
 
Celý příspěvek

9. 11. 2019

Sv. Lev Veliký

/ Rubrika: Víra v životě
Papež zásadního významu (r. 440 - 461).
 
Celý příspěvek

9. 11. 2019

Svatý Martin z Tours (svátek 11.11.)

/ Rubrika: Víra v životě
Nejznámější příhoda sv. Martina se stala v zimě roku 334. Tehdy se voják Martin před branami města Amiens rozdělil se žebrákem o svůj plášť. Poté měl vidění, v němž se mu Kristus zjevil oděný do toho kusu pláště, kterým podaroval chudáka v Amiens.
 
Celý příspěvek

8. 11. 2019

Sv. Martin (11. 11.) - materiály pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Obrázky sv. Martina pro omalování nebo vytvoření obrázku na sklo, omalovánky s tématikou svatomartinských lampiónových průvodů, recept na svatomartinské rohlíčky, pracovní list o sv. Martinovi, komiks, bludiště... Několik návodů na výrobu lampiónů.
 
Celý příspěvek

6. 11. 2019

Co řekl o smrti před svou smrtí P. Josef Mixa

/ Rubrika: Víra v životě
Zajímavé myšlenky o smrti od oblíbeného P. Josefa Mixy, který zemřel 27. 10. 2019 / Link na kna.cz
 
Celý příspěvek

6. 11. 2019

Neprodlužovat smutek po zemřelém

/ Rubrika: Víra v životě
V určitém okamžiku smutku po smrti blízkého člověka je třeba dojít k náhledu, že máme ještě splnit své poslání, a že není správné utrpení prodlužovat. Milovaná osoba nepotřebuje naše utrpení, ani jí nelichotí, když ničíme svůj život.
 
Celý příspěvek

6. 11. 2019

Knižní tip: Půvabná - Stasi Eldredgeová

/ Rubrika: Víra v životě
Tato kniha je věnována dospívajícím dívkám, které si kladou mnohdy trýznivé otázky: Kdo doopravdy jsem? Jak zjistím, co dělat se svým životem? Záleží na mně někomu? Proč nejsem tak hezká jako ona?
 
Celý příspěvek

3. 11. 2019

Pozvánka na konferenci ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: nové náboženství a žitá starost 15.11. v Praze

/ Rubrika: Víra v životě
Univerzita Karlova - Evangelická teologická fakulta zve 15. listopadu na transdisciplinární konferenci ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: nové náboženství a žitá starost aneb „Jsem starosta, třídím odpad a sázím stromy: Co mám dělat víc?" Velká posluchárna Evangelické teologické fakulty UK v Praze
 
Celý příspěvek

31. 10. 2019

Radovan Lukavský - výročí narození

/ Rubrika: Víra v životě
Radovan Lukavský (* 1.11. 1919 + 10.3. 2008) byl hercem, který oslovoval všechny generace a veřejně se hlásil ke své víře v Boha...
 
Celý příspěvek

30. 10. 2019

Listopadové vydání časopisu IN!

/ Rubrika: Víra v životě
Začíná být sychravý podzim. Občas sice vykoukne sluníčko, ale podzim už je tu v plném proudu. A protože se mluví o podzimních splínech a smutných náladách máme pro vás tipy, jak s podzimním časem naložit. A vsadíme se, že nudit se nebudete.
 
Celý příspěvek

29. 10. 2019

Msta jako životní náplň

/ Rubrika: Víra v životě
Čím víc moci člověk má, tím větší zlo může působit. Jen dává dál to, co utržil. Takový člověk by ve své zuřivosti nejraději podpálil celý svět, ale stejně se tak nezbaví své nenávisti hluboko v srdci.
 
Celý příspěvek

26. 10. 2019

´Dušičky´ aneb Památka zesnulých, vzpomínka na zemřelé 2.11.

/ Rubrika: Víra v životě
Každá svíčka na hřbitově nebo v domácnosti nám může zpřítomnit světlo velikonoční svíce – paškálu, tedy té svíce, která je symbolem vzkříšeného Krista, symbolem naší naděje...
 
Celý příspěvek

25. 10. 2019

´Dušičky´ - pracovní list pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Hned na začátku listopadu prožíváme důležité dny, kterým se lidově říká dušičky. Víš, co v těchto dnech slavíme nebo si připomínáme? Odpověď nebo připomenutí najdeš v našem novém pracovním listu. Je určený především pro děti, které už umějí číst a psát, ale své si v něm najdou i menší děti za pomoci dospělých (nebo starších sourozenců).
 
Celý příspěvek

24. 10. 2019

Hugh O'Flaherty, pomáhal ukrýt před nacisty tisíce uprchlíků

/ Rubrika: Víra v životě
Vatikánský kněz Msgre. Hugh O'Flaherty (* 28. února 1898 + 30. října 1963), pomáhal ukrýt před nacisty tisíce uprchlíků. Příběh byl sepsán i zfilmován. Ve filmu hlavního hrdinu ztvárnil držitel Oscara Gregory Peck.
 
Celý příspěvek

23. 10. 2019

Knižní tip: U Božího Mlýna - Heryán Ladislav

/ Rubrika: Víra v životě
Životní příběh populárního kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Ač vyrostl v dělnické rodině na Ostravsku, studoval mj. na třech vysokých školách v Římě. Připravoval se na dráhu misionáře na Madagaskaru, ale působí v nejateističtější zemi v Evropě.
 
Celý příspěvek

22. 10. 2019

Cesta ven z oplakávání sebe samého

/ Rubrika: Víra v životě
Nabízím zde inspiraci, která není žádnou lacinou technikou ani psychologickým trikem. 
 
Celý příspěvek

20. 10. 2019

Videoseriál "Víra do kapsy": Zajímají Boha naše peníze?

/ Rubrika: Víra v životě
Jak správně hospodařit s penězi a majetkem? Může nám Bůh pomoci s rodinným rozpočtem? V říjnovém vydání relace více prozradí dvojice Peter Halušťok a Radovan Ivanko z občanského sdružení Bible a finance.
 
Celý příspěvek

17. 10. 2019

Svět prožívá těžké časy a může být i hůř…

/ Rubrika: Víra v životě
... Proto je nezbytné, abychom se zakořenili v Bohu, který je neměnný. Vztah s Bohem, který se vytváří při modlitbě, je základním prvkem stability našeho života.
 
Celý příspěvek

15. 10. 2019

Co mám z toho, že věřím v Boha?

/ Rubrika: Víra v životě
Vzpomínám na jeden pěkný příběh. Udál se v Německu, v Porúří někdy kolem r. 1925. Bylo tam velké shromáždění. Nějaký učenec tam celé dvě hodiny dokazoval, že Bůh neexistuje. Sál byl plný lidí. Mnozí nešetřili chválou a nadšením. 
 
Celý příspěvek

9. 10. 2019

Naučte se fotografovat, nebo darujte někomu kurz fotografování

/ Rubrika: Víra v životě
POZOR! Fotokurz s fotografem Petrem Janžurou je pro nemoc fotografa zrušen. Nový termín je naplánován na 17.-19. 4. 2020. Save the date. Přihlašte sebe, nebo třeba někomu darujte fotokurz "Hledání světla" v penzionu Panský dům v Rožmitále pod Třemšínem. V pátek až neděli 25. - 27. 10. 2019
 
Celý příspěvek

9. 10. 2019

Pochybnost a víra existují vedle sebe

/ Rubrika: Víra v životě
Naše víra má hodně mezer. Není ale třeba z nich mít strach.  Povzbuzují nás, abychom se Boha nepřestali s důvěrou ptát… Pochybnosti totiž mohou existovat společně s vírou. 
 
Celý příspěvek

9. 10. 2019

Knižní tip: Jít vlastní cestou - Jeff Goins

/ Rubrika: Víra v životě
Cesta za vlastním posláním je náročná a riskantní, někdy nahání strach, což je důvod, proč ji tak málo lidí dokončí. 
 
Celý příspěvek

4. 10. 2019

Říjnové číslo časopisu IN!

/ Rubrika: Víra v životě
Říjnové číslo vám přináší pestrou paletu článků, rad, zábavy i vychytávek do barevného podzimního počasí.  
 
Celý příspěvek

4. 10. 2019

"Mafie mi zabila bratra" říká františkánský kněz

/ Rubrika: Víra v životě
V dětství františkána Jakuba přišla jedna tragická událost. Přesto našel Boha, který mu začal odpovídat na jeho modlitby. 
 
Celý příspěvek