Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

23. 8. 2019

Vira.cz na festivalu UNITED ve Vsetíně

/ Rubrika: Víra v životě
Nemáte-li to daleko do Vsetína, můžete se s námi potkat v zóně UNITED CHALLENGE. Zúčastnit se můžete interaktivní hry okolními ulicemi ve stylu "geo-cashing" nebo se jen tak dozvědět, co děláme.
 
Celý příspěvek

20. 8. 2019

Ať se vaše srdce nechvěje! Já jsem cesta...

/ Rubrika: Víra v životě
Ježíš řekl:  „Ať se vaše srdce nechvěje a neděsí! V domě mého Otce je mnoho příbytků. Odcházím vám připravit místo. Cestu, kam já jdu, znáte. Já jsem cesta, pravda a život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.“ (srov. Jan 14,1-6)
 
Celý příspěvek

19. 8. 2019

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

/ Rubrika: Víra v životě
21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a lákavé, ale jsou ze své podstaty člověku nepřátelské a přinášejí zkázu.
 
Celý příspěvek

14. 8. 2019

Žánrově různorodou hudbu, semináře, workshopy a téma Srdeční záležitost nabídne letošní festival UNITED

/ Rubrika: Víra v životě
Valašské město Vsetín bude od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2019 hostit devátý ročník multižánrového křesťanského festivalu UNITED. Mezi letošní novinky patří koncertní worship večery, kaple s přednáškami inspirovanými stylem konferencí Ted, vlastní festivalová kapela UNITED band a téma Srdeční záležitost.  
 
Celý příspěvek

13. 8. 2019

Bůh není "někde jinde", na nějakých vysněných místech. Je tady a teď

/ Rubrika: Víra v životě
Bůh nikdy nebude na nějakých vysněných, neskutečných a imaginárních místech. To jediné místo, kde se mohu setkat s Bohem, je to místo a situace, kde nyní právě jsem.
 
Celý příspěvek

8. 8. 2019

Knižní tip: Milované princezně - Sheri Rose Shepherd

/ Rubrika: Víra v životě
Která žena by nechtěla dostat dopisy od svého Krále? Tato krásná barevná knížečka přináší svazek milostných dopisů od Krále celého stvoření. Na každé dvoustraně naleznete vždy nádhernou fotografii s biblickým citátem a k němu dopis povzbuzení, potěšení i poučení.
 
Celý příspěvek

7. 8. 2019

Krása: Videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Co s sebou přináší pravá krása? Jak vypadá a proč je důležitá?Krásu ukrytou v umění poodhalí hudebnice Zuzana Eperješiová a známý recitátor, člen činohry Slovenského národního divadla Štefan Bučko.Krásu mateřství a lidské práce přiblíží mladá designérka šperků Zuzana Hake a nebude chybět ani pohled biblické teoložky Dagmar Královej FMA.
 
Celý příspěvek

6. 8. 2019

Bohatství samo o sobě není špatné. Ale…

/ Rubrika: Víra v životě
Bohatství samo o sobě není špatné. Ale má tendenci zesilovat naši masku. A pak nás odřízne od našeho vlastního srdce, od našeho nejvnitřnějšího já.
 
Celý příspěvek

31. 7. 2019

K čemu je dobré chválit Boha? Je to jako vyznání lásky

/ Rubrika: Víra v životě
Kdybych k Bohu přicházel jen tehdy, když něco potřebuju, degradoval bych ho na pouhý automat na kafe a sebe na otravného somráka.
 
Celý příspěvek

31. 7. 2019

Knižní tip: Šumavská trilogie

/ Rubrika: Víra v životě
V novém vydání vychází stále žádané dílo autora, které zachycuje poválečné období, kdy byli z rodné Šumavy odsunuti němečtí obyvatelé a nastoupili „zlatokopové“... S jejich odchodem často mizela i víra a pustly kostely.
 
Celý příspěvek

30. 7. 2019

CAMPFEST - HUDEBNÍ FESTIVAL UŽ ZA PÁR DNÍ

/ Rubrika: Víra v životě
Po roku čakania je to tu. CampFest Open Air Music Festival sa čoskoro začne na Ranči Kráľova Lehota a bude trvať od 01.-04. augusta 2019. Hudba, slovo, divadlo, stanovanie, zábava a nádherná príroda Liptova vás bude sprevádzať počas troch dní, ak sa odhodláte a prídete sa presvedčiť sami.
 
Celý příspěvek

23. 7. 2019

Odpočinek z donucení ?

/ Rubrika: Víra v životě
Pokud si neodpočineme, donutí nás k tomu naše tělo (násilím)
 
Celý příspěvek

22. 7. 2019

Výsledek soutěže o 6 vstupenek na festival UNITED

/ Rubrika: Víra v životě
Zveřejnění výsledků losování o lístky na festival UNITED: Správná odpověď na soutěžní otázku: "Jak zní podtitul letošního ročníku festivalu?" je: c) Srdeční záležitost  
 
Celý příspěvek

17. 7. 2019

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

/ Rubrika: Víra v životě
20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.
 
Celý příspěvek

17. 7. 2019

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

/ Rubrika: Víra v životě
Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro něj nejsou zdaleka tak zajímavá a zábavná jako model letadélka, který chce spolu se svým dědou v nejbližších dnech postavit. A vůbec, proč by mu měl Bůh pořád něco přikazovat?
 
Celý příspěvek

16. 7. 2019

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

/ Rubrika: Víra v životě
Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil brněnský biskup ThLic. Vojtěch Cikrle. Během předchozích čtyř dnů mohli její účastníci naslouchat přednáškám inspirovaným letošním mottem – citátem z Janova evangelia „Zůstaňte v mé lásce“ (Jan 15,9), zúčastnit se společných modliteb nebo koncertů a divadelních představení, přičemž však nechyběla ani možnost ztišení v konferenční kapli.
 
Celý příspěvek

16. 7. 2019

Karikatury a zkreslené představy o Bohu

/ Rubrika: Víra v životě
Je zajímavé, jak vlastní zkušenost zejména z dětství a z výchovy významně souvisí s utvářením představ a karikatur Boha. 
 
Celý příspěvek

15. 7. 2019

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

/ Rubrika: Víra v životě
Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý v čase 1.-4. augusta 2019 bude prebiehať už po dvadsiaty prvý raz. Mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel prisľúbili svoju účasť aj tento rok.
 
Celý příspěvek

9. 7. 2019

Čekání na páníčka

/ Rubrika: Víra v životě
Je léto. U nás v domku jsou ubytovaní hosté s velkým starým psem. Protože je  vedro, hosté ho nechtějí s sebou všude brát, navíc chtějí navštěvovat zámky a jiná místa, kam psi nemůžou a tak se ho rozhodli nechávat u nás.
 
Celý příspěvek

4. 7. 2019

IN - prázdninové číslo

/ Rubrika: Víra v životě
In = Časopis pro dívky s vlastním názorem
 
Celý příspěvek

3. 7. 2019

Cyril a Metoděj

/ Rubrika: Víra v životě
Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem kultury a směnného obchodu mezi Řeky a Slovany.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2019

Cyril a Metoděj - povzbuzení i varování

/ Rubrika: Víra v životě
Ježíš někdy mluví tak bezprostředně, jako kdyby žil mezi námi a hovořil rovnou do našich životů. Je ale nutné vidět i dlouhou cestu, kdy k nám jeho poselství putovalo dvě tisíciletí a rozvíjelo se do rozmanitých podob. Některé jsou nám blízké, jiné ale těžko chápeme a nemůžeme se s nimi smířit.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2019

Tip k přečtení: Mámou s Boží pomocí

/ Rubrika: Víra v životě
Být mámou je úžasné a náročné zároveň. Naštěstí na tento úkol nejsme samy.  Tato kniha je plná jak příkladů z Bible, tak i příběhů ze života, které dokládají, že Bůh nám dokáže poskytnout vše, co k výchově svých dětí potřebujeme. 
 
Celý příspěvek

1. 7. 2019

Vyhoření: videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Co je syndrom vyhoření a jak se k němu člověk dopracuje? Co dělat, když jsme vyhořeli? Pozvání přijali kněz Štefan Turanský, psycholožka Denisa Zlevská z Centra pro tréning a rozvoj a kňaz verbista otec Milan Bubák.  
 
Celý příspěvek

1. 7. 2019

Možnost cíleně přispět a pomoci rodině v těžké situaci

/ Rubrika: Víra v životě
Je doba prázdnin a dovolených. Mnozí z nás plánují, jak a kde si vhodně odpočinout. Jsou ale mezi námi i lidé, kteří řeší dlouhodobou únavu při péči o své blízké s handicapem. Pokud můžete, prosíme o (alespoň) drobnou podporu.
 
Celý příspěvek

27. 6. 2019

Srdce Ježíšovo - slavnost

/ Rubrika: Víra v životě
"Nejsvětější Srdce Páně" - termín náboženské úcty, charakaterizující Kristovu lásku ke všem lidem. Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova slaví církev třetí pátek po letnicích.
 
Celý příspěvek

26. 6. 2019

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu

/ Rubrika: Víra v životě
27. června 1950 byla komunisty popravena Milada Horáková (o několik měsíců před ní byl komunisty ubit k smrti kněz Josef Toufar , který působil v obci Číhošť).
 
Celý příspěvek

26. 6. 2019

Doporučujeme k přečtení: Bezpeční lidé - Cloud, Townsend

/ Rubrika: Víra v životě
Řada z nás investuje mnoho do vztahů, které nám způsobují hluboká zranění. Nakonec zůstáváme opuštěni nebo využiti a zbude nám jen velmi málo oplátkou za to, co jsme dali. Přicházíme o pocit bezpečí a o vědomí osobní hodnoty.
 
Celý příspěvek

25. 6. 2019

K Bohu se obracejí jen zoufalci?

/ Rubrika: Víra v životě
Říká se, že v době vážných krizí se lidé obracejí k Bohu novým způsobem. Skeptici to připisují zoufalství. Bůh vypadá v tomto světle jako berlička pro rozumově méně zdatné nebo jako útočiště pověrčivých. Zranitelnost je ale jeden za způsobů, jímž můžeme zakusit naši touhu po Bohu.
 
Celý příspěvek

21. 6. 2019

Tomáš More (22.6.)

/ Rubrika: Víra v životě
Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.
 
Celý příspěvek