Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

15. 1. 2021

Týden modliteb za jednotu křesťanů

/ Rubrika: Víra v životě
"Týden modliteb za jednotu křesťanů" se slaví každý rok od 18. do 25. ledna (nebo na jižní polokouli kolem Letnic) a je odezvou na Ježíšovu tzv. velekněžskou modlitbu, ve které prosil „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). (odkaz na web pastorace.cz)
 
Celý příspěvek

14. 1. 2021

Josef Kemr

/ Rubrika: Víra v životě
Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.
 
Celý příspěvek

14. 1. 2021

Jaký byl smysl oběti Jana Palacha?

/ Rubrika: Víra v životě
"Živý člověk zemřel, aby mrtví zůstali žít." Jan Palach se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí v Praze. Učinil to jako protest proti pasivitě veřejnosti po okupaci Československa armádami komunistických států v čele se Sovětským svazem. Zemřel pak za tři dny. (odkaz na web ČT24)
 
Celý příspěvek

13. 1. 2021

Etty Hillesum - výročí narození (15. 1. 1914)

/ Rubrika: Víra v životě
Už uplynulo více než 100 let od narození Ester "Etty" Hillesum. Etty se narodila 15. ledna v roce 1914 v židovské rodině v Holandsku. Získala právnické vzdělání a studovala i psychologii. V roce 1942 se dobrovolně přihlásila do koncentračního tábora, aby mohla sdílet utrpení se svými souvěrci. 30. listopadu 1943 byla v Osvětimi se svými rodiči a bratry popravena. Etty si během druhé světové války psala deníky, které se po válce staly bestsellerem (odkaz na kna.cz).
 
Celý příspěvek

13. 1. 2021

Tohle žádná kulka nedokáže zničit

/ Rubrika: Víra v životě
Namířím na něj prst. „Tys… to… dokázal! Nikdy v životě jsi neměl domov – a teď ho máš. Dokázals to. Byl jsi největší dealer drog ve městě, skončil jsi s tím a místo toho pečeš chleba. Tys to dokázal. Nikdy jsi neměl otce – a teď jím jsi…“
 
Celý příspěvek

12. 1. 2021

Jan Heller - jeden z českých předních biblistů († 15.1.2008)

/ Rubrika: Víra v životě
Když se přiblíží stáří, sil ubývá. Co bude dál? Někdo ulpí na tom, co uplývá. To rozmnožuje bolest. Někomu je však dáno zahlédnout, že náruč toho, který nás miluje, a to navzdory všemu, co jsme tu pokazili, je stále otevřená... (Jan Heller)
 
Celý příspěvek

12. 1. 2021

Nechte se očkovat, vybízí papež František

/ Rubrika: Víra v životě
Lhostejnost je ničivá...
 
Celý příspěvek

6. 1. 2021

Vánoční koncert Gen Rossso na TV Noe

/ Rubrika: Víra v životě
Gen Rosso se vrací do Česka na TV Noe, která v sobotu 9. ledna v 21.45 bude ze záznamu vysílat jejich  vánoční  koncert.
 
Celý příspěvek

5. 1. 2021

Tříkrálová sbírka online

/ Rubrika: Víra v životě
Vážení, i letos k vám přicházejí tři králové. Jako vždy přinášejí radost a boží požehnání, netradiční okolnosti však vyžadují netradiční řešení, a proto koledníci dorazili v online podobě. Jejich cíl zůstává stále stejný – i letos chtějí spolu s vámi pomoci lidem v nouzi. 
 
Celý příspěvek

5. 1. 2021

Bůh má pro tebe víc

/ Rubrika: Víra v životě
Nespokoj se jen s proplouváním.
 
Celý příspěvek

4. 1. 2021

Bránit se internetovým šmejdům

/ Rubrika: Víra v životě
Jako křesťané bychom se nejen měli vyhýbat „informačním šmejdům“, zejména když své nesmysly balí do zbožných obalů, ale také pomáhat bližním, aby nenaletěli působení „internetových informačních šmejdů.“
 
Celý příspěvek

2. 1. 2021

Tři Králové, svátek Zjevení Páně, K+M+B+

/ Rubrika: Víra v životě
6. 1. je svátek "Tří Králů", na dveře se píší tři písmena K+M+B+. Co to znamená?
 
Celý příspěvek

31. 12. 2020

Každý nový okamžik je novou příležitostí…

/ Rubrika: Víra v životě
Každý nový den, každý nový rok… jsou pro nás novou příležitostí a milostí. Vždy začínáme svou životní pouť jakoby nanovo. Rány a jizvy z minulosti sice mohou pořád bolet, ale přesto zůstaly ve včerejšku. Naučme se vnímat každý nový časový úsek, každé nové tady a teď...
 
Celý příspěvek

29. 12. 2020

Modlete se za svou rodinu

/ Rubrika: Víra v životě
Nikdy není pozdě začít.
 
Celý příspěvek

25. 12. 2020

Neexistuje dokonalá rodina

/ Rubrika: Víra v životě
Vztahy rodičů jsou pro rozvoj dětí rozhodující... (Texty o rodině.)
 
Celý příspěvek

25. 12. 2020

Jak ten čas běží!

/ Rubrika: Víra v životě
Ty rozhoduješ, co uděláš s časem, který ti byl dán / Další Nový rok před námi...
 
Celý příspěvek

22. 12. 2020

Každý z nás putuje – tmou a zimou. A společně to jde lépe...

/ Rubrika: Víra v životě
Jedny Vánoce jsem se zúčastnil zajímavé akce - pěší pouti s betlémským světlem naším setmělým městem. V předvečer Štědrého dnu se nás pár desítek lidí nejrůznějšího věku vydalo na dvanáctikilometrovou cestu. 
 
Celý příspěvek

22. 12. 2020

Křehké světlo navždy rozptyluje veškerou temnotu

/ Rubrika: Víra v životě
Něco mi brání prožívat radost o Vánocích
 
Celý příspěvek

18. 12. 2020

Betlémské světlo

/ Rubrika: Víra v životě
Myšlenka šířit Betlémské světlo vznikla v roce 1986 v Rakousku. Plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista putuje ve speciálním bezpečnostním obalu letecky z Izraele do Lince, odkud se předává do desítek zemí světa.
 
Celý příspěvek

17. 12. 2020

Vánoce z různých úhlů

/ Rubrika: Víra v životě
Vánoce - informace, koledy, omalovánky, mp3, recepty
 
Celý příspěvek