Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 5. 2016

Noc kostelů 10.6.2016 i v Neustupově!

Letos poprvé se do Noci kostelů zapojí i Farnost Neustupov ve spolupráci s Městysem Neustupov. Program v kostele Nanebevzetí Panny Marie začne v pátek 10. června 2016 v 17:30. Všichni jste srdečně zváni i se svými přáteli!

Program: 

17.30 – 18.30 hod prohlídka kostelní věže a zvonů
18.30 – 19.30 hod koncert – „Pěvecký sbor Jordánek “
19.30 -  20.00 Antonín Holubovský – mluvené slovo
 
k nahlédnutí  budou i Missale a zpěvníky od roku 1735 

 

 

Noc kostelů 2016 je:

 

- pozváním všech lidí dobré vůle ke společnému setkání a k objevování krásy křesťanských výtvarných a architektonických pokladů,
 - projevem kreativity a důvěry v život u lidí, kteří chrámy stavěli a zdobili, ale i u těch, kteří je dnes obývají a chtějí se podělit o svou víru, o svůj život, a svoje osobní obdarování a dovednosti,
 - nabídkou zakotvené křesťanské spirituality, modlitby a služby potřebným,
 - znamením živé spolupráce křesťanských církví (ekumenismus), která zaceluje rány vzniklé v minulých staletích.

 

 

Slovo k mottu Noci kostelů 2016

 

Slovo k mottu Noci kostelů 2016 připravil R. D. Mgr. Roman Kubín, biskupský delegát pro pastoraci v brněnské diecézi.
 
Jeho brány zůstanou ve dne otevřené, NOC tam už nebude. Srov. Zj 21,25
 
Milí návštěvníci i organizátoři Noci kostelů,
 
Dveře či vrata zavíráme, zamykáme, protože se bojíme, protože si nejsme jisti, protože někdo zlý by mohl přijít a okrást nás, nebo by nám nějak jinak mohl ublížit. Zavíráme kvůli vlastní bezpečnosti. Stále jsou však místa, kde se nezamykají dveře, kde si asi lidé více důvěřují. Možná protože tam jsou si lidé blízko, mají srdce otevřená, možná nejsou tolik naplněni zlem.
 
Symbolem Noci kostelů jsou otevřené dveře kostelů, aby každý mohl zavítat do kostela a aby každý mohl zahlédnout světlo. Duchovní světlo, které není fyzické, ale chce ukazovat na vztahy lidí, kteří do kostela či modlitebny chodí, chce ukazovat na dobro, které se z tohoto místa šíří, chce ukazovat na krásu a harmonii, které může návštěvník zahlédnout. Zdrojem této inspirace a tohoto světla je Bůh, který šel až do krajnosti v otevřenosti vůči lidem, stal se člověkem, aby nás na cestě našeho života doprovodil.
 
Přeji vám, abyste nejen o Noci kostelů nalézali inspiraci - světlo pro váš život, ale abyste také dokázali inspirovat lidi okolo sebe.
 
Vše dobré vyprošuje
 
P. Roman Kubín

noc_kostelu_jen_motto_2016.png

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář