Neustupov

Bohoslužbyneustupov.jpg

neděle v 11:30 (střídá se mše sv. - lichý týden a bohoslužba slova - sudý týden; bohoslužba slova jen od března do podzimu)

Kostely

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neustupově

Původně románský kostel z 12. století, již roku 1364 se zde připomíná plebán Jan. Loď sklenuta v 17. století, následně kostel barokizován, sakristie byla přestavěna v roce 1757. V 19. století přestavěna věž - doplněny hodiny, později opět navrácena původní románská podoba bez oken a věžních hodin. V roce 2004 instalováno elektrické ovládání dvou velkých zvonů (sv. Václav a sv. Kateřina) i malého zvonu (umíráčku).

Pouť se každoročně koná kolem slavnosti Nanebevzetí Panny Marie (15. srpna).

Filiální kostel sv. Havla na Oldřichovci

Kostel na Oldřichovci se připomíná již roku 1350, jako farní kostel svatého Havla v děkanátu Vltavském, postaven byl pravděpodobně ve 13. století v románsko-gotickém slohu. Věž kostela byla upravena roku 1757. Dnešní podobu získal po opravě v roce 1922.

Mše se zde koná jednou ročně v neděli místo mše sv. v Neustupově (většinou červen, červenec).

Přifařené obce

Filiální kostel Oldřichovec

Faráři, kteří zde působili

Příspěvků: 0