Miličín

Bohoslužbymilicin.jpg

každou neděli v 10:00

bohoslužby v týdnu: obvykle čtvrtek v 17:00 / 18:00 (zimní / letní čas) - viz ohlášky v kostele nebo nástěnka před kostelem

vlastní webové stránky farnosti: http://www.rkfmilicin.estranky.cz/

Kostel a historie

Farní kostel Narození Panny Marie v Miličíně

Plebánie připomínána již ve 14. století R. 1417 se připomíná Herman biskup, pražský sufragán, děkan v Miličíně, dne 14.11.1420 zabit v Příběnicích od Táboritů. Ve 14. a 15. stol. zastávali miličínští plebáni službu děkanů vltavského děkanátu (tehdy zahrnoval 42 plebánií). Významným rodákem je i František Xaver Paleček (1859 - 1926), kovářovský farář, zvaný též "český Vianney".

Matriky vedeny od roku 1654.

Kostel původně raně gotický z doby kolem roku 1380. Barokními úpravami v 18. stol. původní dvoulodí změněno v jednolodní kostel. Oltářní obraz od Petra Brandla.

Pouť se koná každoročně kolem svátku Narození Panny Marie (8. září), respektive 1. neděli v září.

Přifařené obce

Červený Újezd - Horní Borek