Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

16. 11. 2018

Jeden dárek navíc pro Sýrii

16. 11. - 31. 12. 2018, ČR; Také o letošních Vánocích vzpomeňme na ty, kteří strádají, a připravme jim Jeden dárek navíc®. The post Jeden dárek navíc pro Sýrii appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 11. 2018

Odkaz biskupa Josefa Hloucha pre súčasnosť

10. 11. 2018, Rádio Lumen; V rámci cyklu pořadů "Od ucha k duchu" zazněly autentické nahrávky kázání biskupa Hloucha a zajímavé svědectví ThDr. Gabriela Brenzu. The post Odkaz biskupa Josefa Hloucha pre súčasnosť appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 11. 2018

Hle, ubožák zavolal a Hospodin slyšel

18. 11. 2018; Církev si připomene Světový den chudých, který papež František ustanovil na závěr roku Božího milosrdenství vždy na 33. neděli v mezidobí. Letos proběhne již po druhé a ve svém poselství se papež opřel o slova žalmu (Ž 34,7). The post Hle, ubožák zavolal a Hospodin slyšel appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

8. 11. 2018

Oslavíme Den Bible

18. 11. 2018, ČR; Na základě rozhodnutí České biskupské konference se Den Bible slaví ve všech farnostech českých i moravských diecézí.  The post Oslavíme Den Bible appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 11. 2018

Listopadový diecézní magazín

5. 11. 2018; Pohled do kalendáře nás, i přes babí léto, ujišťují, že podzim je tu. Listopadový magazín přináší ohlédnutí za zajímavými výročími v diecézi, nemluvě o svatováclavských slavnostech a svátku sv. Františka. Významný milník si připomněla farnost v Lštění, čtvrt století existence oslavila školka U sv. Josefa a kostel na Mouřenci stejný čas od vysvěcení. The post Listopadový diecézní magazín appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 11. 2018

Sbírka pro Diecézní charitu

11. 11. 2018, Diecéze českobudějovická; V den svátku sv. Martina se uskuteční, při bohoslužbách ve všech farnostech, každoroční sbírka ve prospěch Diecézní charity České Budějovice. V loňském roce 2017 se v rámci této již tradiční sbírky vybrala částka 422 314 Kč. The post Sbírka pro Diecézní charitu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 11. 2018

Pozdrav z Filipín

5. 11. 2018, Filipíny; Sestry od Piety ve filipínské Calambě provozují ve svém klášteře na okraji města školku a školu, učí děti a jejich rodiny žít z víry. Díky Papežským misijním dílům je pokryta část jejich nákladů na výživu pro děti, vzdělání i lékařskou péči. Jak prožívaly sestry misijní měsíc říjen a potěšily je fotografie z Misijní neděle z budějovické diecéze? The post Pozdrav z Filipín appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

2. 11. 2018

Zvony připomenou konec 1. světové války

11. 11. 2018, ČR; Římskokatolická církev se připojí k iniciativě britské ambasády, a letos poprvé si u nás připomene výročí konce první světové války tím, že se 11. listopadu 2018 ve 13.30 rozezní zvony. The post Zvony připomenou konec 1. světové války appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 11. 2018

Cena Charity 2018 putuje do jihočeských Katovic

31. 10. 2018, Praha, České Budějovice, Katovice; Cena Charity ČR 2018 za rozvoj charitního díla byla v pražském Obecním domě udělena devíti nominovaným z celé České republiky. Všechny oceněné spojuje obětavá práce pro druhé v rámci díla Charity ČR. Uznání se dostalo také Miroslavu Čapkovi z jihočeských Katovic. The post Cena Charity 2018 putuje do jihočeských Katovic appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

1. 11. 2018

Církevní pohřeb má v současnosti pětina zemřelých

1. 11. 2018, ČBK; Návštěva hřbitova patří v naší zemi mezi neodmyslitelné tradice spojené především s nadcházejícím dušičkovým víkendem. Církevní pohřeb vystrojí pozůstalí v současnosti asi 20 % zemřelým. Představuje jednu z možností, jak se se zemřelým důstojně rozloučit a většinou se koná v kostele. The post Církevní pohřeb má v současnosti pětina zemřelých appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek