Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

19. 7. 2019

Kapela Street Wings uzavře projekt Křesťanské Povltaví

28. 7. 2019, České Budějovice; Rodinný koncert španělské kapely Street Wings ukončí celoměstskou výstavu „Domov jménem rodina“ a současně ojedinělý projekt Křesťanské Povltaví. Ten veřejnosti prostřednictvím 12 akcí představil křesťanské Velikonoce. The post Kapela Street Wings uzavře projekt Křesťanské Povltaví appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

18. 7. 2019

Církevní lesy nabízejí odkup palivového dřeva

18. 7. 2019, Diecéze českobudějovická; Jihočeské katolické lesy nabízejí odkup palivového dřeva napříč diecézí. Cena za prostorový metr je 200 korun bez DPH. The post Církevní lesy nabízejí odkup palivového dřeva appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 7. 2019

Ohlédnutí za dětským dnem na šumavském Mouřenci

30. 6. 2019, Annín na Šumavě; Již popáté otevřel Mouřenec dveře hlavně dětem. Dětský den proběhl v rámci Mouřeneckého léta 2019. The post Ohlédnutí za dětským dnem na šumavském Mouřenci appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 7. 2019

Biskup Vlastimil Kročil k jáhnům: Bůh vás volá ke službě slova a lásky

13. 7. 2019; České Budějovice; Kandidáti jáhenství Jan Rothschedl a Miroslav Štrunc přijali z rukou diecézního biskupa Vlastimila Kročila jáhenské svěcení. Jáhen Jan Rothschedl se služby ujímá ve farnostech českokrumlovského vikariátu, jáhen Miroslav Štrunc v českobudějovické farnosti Děkanství u sv. Mikuláše. The post Biskup Vlastimil Kročil k jáhnům: Bůh vás volá ke službě slova a lásky appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 7. 2019

Církve a stát podepsali Dohodu o duchovní péči ve zdravotnictví

11. 7. 2019, Praha; Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch včera podepsal trojstrannou dohodu o duchovní péči ve zdravotnictví uzavřenou mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR, Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví v ČR. Dohoda představuje historicky významný krok, neboť poprvé v resortu stanovuje rámec, pojmy a strukturu pro poskytování duchovní péče ve zdravotnických zařízeních ze strany církví. The post Církve a stát podepsali Dohodu o duchovní péči ve zdravotnictví appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 7. 2019

Sucho ovlivňuje hospodaření s církevními lesy

10. 7. 2019; Diecéze českobudějovická; Suché počasí posledních několika let nepůsobí starosti jen vodohospodářům. Pokračující úbytek vody má za následek ztížené hospodaření na polích i s lesními porosty. Své o tom ví také hospodáři Jihočeských katolických lesů, kteří na území českobudějovické diecéze obhospodařují 3 614 hektarů lesních pozemků. The post Sucho ovlivňuje hospodaření s církevními lesy appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 7. 2019

Kult mládí a nemocná společnost

12. 7. 2019, Téma; "Naše společnost je churavá, protože se příliš zmaterializovala. Jsme jako bludní Holanďani, kteří plují, ale nevědí kam," říká držitel největšího počtu vysokoškolských titulů v Česku lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor, řeckokatolický kněz a esperantista prof. PaedDr. ThDr. MUDr. et MUDr. JAROSLAV MAXMILIÁN KAŠPARŮ (69) Ph. D., dr. h. c. The post Kult mládí a nemocná společnost appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 7. 2019

Pokřtění a poslaní – zamyšlení pro letní prázdniny 2019

Papež František vyzývá svou církev, aby se v roce 2019 zamýšlela nad svým povoláním. Přinášíme modlitbu vydanou k Mimořádnému misijnímu měsíci říjnu 2019. The post Pokřtění a poslaní – zamyšlení pro letní prázdniny 2019 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 7. 2019

Kaplani se stávají součástí policejního sboru

6. 7. 2019, Velehrad; Policejní prezident Jan Švejdar podepsal 10. června letošního roku pokyn, kterým umožňuje poskytování duchovní služby v řadách Policie ČR. V pevné obrysy tak vyústí diskuse o podobě pastorace, o které se mluví posledních 10 let. Biskupové dali projektu zelenou. The post Kaplani se stávají součástí policejního sboru appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

6. 7. 2019

Cyril a Metoděj s námi

4. - 5. 7. 2019, Velehrad; Půlnoční mši svatou se svátostným požehnáním ke cti věrozvěstů Cyrila a Metoděje celebroval 4. července českobudějovický diecézní biskup Vlastimil Kročil, další biskupové a kněží. Letošní Dny lidí dobré vůle na Velehradě navštívilo asi 40.000 poutníků. The post Cyril a Metoděj s námi appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek