Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

17. 7. 2018

Prázdninové čtení z diecéze

Diecézní charita jako funguje jako nový tým a v novém sídle; Bohumil Stašek – legendární kazatel od sv. Vavřinečka; Modlitba na přímluvu Josefa Hloucha; Diecézní pouť v Sušici; Jubilejní Noc kostelů; Na motocyklu ve stopách sv. Vojtěcha; Když i jeden slušný člověk mění svět… The post Prázdninové čtení z diecéze appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 7. 2018

Farním kostelem ve Strakonicích je kostel sv. Markéty

15. 7. 2018, Strakonice; V neděli při bohoslužbě prohlásil českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, farním kostelem Římskokatolické farnosti Strakonice kostel sv. Markéty Antiochijské. Tato světice se stala patronkou strakonické farnosti a jejími spolupatrony budou sv. Václav a sv. Prokop. The post Farním kostelem ve Strakonicích je kostel sv. Markéty appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

13. 7. 2018

Biskup Vlastimil Kročil: Konference slouží křesťanské formaci

12. 7. 2018, Brno; Českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil poskytl rozhovor Rádiu Proglas na Katolické charismatické konferenci. V rámci včerejšího programu také celebroval mši svatou. The post Biskup Vlastimil Kročil: Konference slouží křesťanské formaci appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 7. 2018

V Česku cizincem, a přesto doma

11. 7. 2018, České Budějovice; Narodili se stovky a tisíce kilometrů od našich hranic, přesto se rozhodli žít v Česku. Výstava fotografií „Jsme ze stejné planety“ nabízí tři desítky portrétů a příběhů z rodinného či pracovního prostředí a odpovídá na otázky, jak se zde žije cizincům. The post V Česku cizincem, a přesto doma appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

10. 7. 2018

Strakonickým farním kostelem bude kostel sv. Markéty

15. 7. 2018, Strakonice; Českobudějovický diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil ustanoví kostel sv. Markéty ve Strakonicích farním kostelem. Stane se tak v rámci nedělní liturgie při oslavách stejnojmenné patronky. The post Strakonickým farním kostelem bude kostel sv. Markéty appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 7. 2018

Závěry ČBK: Církev by měla najít své místo v dnešní společnosti

V rámci 114. plenárního zasedání České biskupské konference (ČBK) přijali biskupové, zástupci konferencí vyšších řeholních představených a řeckokatolické církve Obecně závazné nařízení ČBK k ochraně osobních údajů, podpořili petici Aliance pro rodinu a přijali podněty pro slavení mimořádného misijního měsíce v říjnu 2019. The post Závěry ČBK: Církev by měla najít své místo v dnešní společnosti appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 7. 2018

V diecézním semináři se připravují první bohoslovci

8.7. 2018, České Budějovice; Prvních šest cizinců, kteří se v Českých Budějovicích připravují na kněžskou službu, našlo nové zázemí pro formaci. Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil včera slavnostně požehnal prostory Diecézně-misijního mezinárodního semináře Redemptoris Mater v českobudějovické městské čtvrti Suché Vrbné. The post V diecézním semináři se připravují první bohoslovci appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 7. 2018

Začátek července…

Nálada prvních červencových dnů je každoročně poznamenána slavnými událostmi. The post Začátek července… appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

3. 7. 2018

Biskupové a zástupci řeholí zamíří na Velehrad

Ve dnech 4. a 5. července proběhnou na Velehradě Dny lidí dobré vůle a národní cyrilometodějská pouť. Následující dva dny (6. a 7.) se tamtéž uskuteční 114. plenární zasedání ČBK. The post Biskupové a zástupci řeholí zamíří na Velehrad appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

2. 7. 2018

Nový kněz se ujal služby

30. 6. 2018, České Budějovice; Kandidát svěcení Vojtěch Blažek přijal v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše z rukou diecézního biskupa Mons. Vlastimila Kročila kněžské svěcení. The post Nový kněz se ujal služby appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek