Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

23. 5. 2018

Pastýř, který se za svůj lid modlil a obětoval své utrpení

Rozhovor s prof. P. Martinem Weisem, postulátorem beatifikačního procesu Božího služebníka Josefa Hloucha. Publikováno v týdeníku Matice Cyrilometodějské - Světlo, 16/2018; 22. 4. 2018 The post Pastýř, který se za svůj lid modlil a obětoval své utrpení appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

21. 5. 2018

Zaplněná katedrála byla svědkem svěcení biskupa Wasserbauera

Praha 19. května; Katedrála sv. Víta na Pražském hradě byla v sobotu svědkem obřadu svěcení nového pomocného biskupa pražského Zdenka Wasserbauera. Během ceremoniálu bylo čteno apoštolské pověření z Vatikánu, nový pomocný biskup se zavazoval ke službě církvi, věřícím i Kristovu poselství. Liturgie se zúčastnil také českobudějovický diecézní biskup Vlastimil Kročil. The post Zaplněná katedrála byla svědkem svěcení biskupa Wasserbauera appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 5. 2018

Úsilí v sociálních službách se dočká ocenění

16. 5. 2018 České Budějovice; Za účasti otce biskupa Vlastimila Kročila a primátora města Jiřího Svobody vybrala porota z 20 nominovaných nositelky pěti projektů, které budou oceněny za přínos v oblasti sociální péče a služeb na Českobudějovicku. The post Úsilí v sociálních službách se dočká ocenění appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

16. 5. 2018

Skrze Marii k Ježíši. Mariánská spiritualita Božího služebníka Josefa Hloucha

Nezapomeňte, že jediným zákonem, jediným paragrafem, podle kterého nás bude Bůh jednou soudit, je zákon a paragraf lásky. Tato slova vycházejí z hluboké mariánské úcty biskupa Josefa Hloucha, jehož diecézní proces blahořečení jeho nynější nástupce zahájil letos na Zelený čtvrtek. The post Skrze Marii k Ježíši. Mariánská spiritualita Božího služebníka Josefa Hloucha appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 5. 2018

Caritas Europa provázena mottem „Mládež. Solidarita. Evropa“

Tbilisi 7. - 9. 5. 2018; „Práce v charitě je často chápána jako záležitost starších lidí, kteří se ve své práci nasazují pro své vrstevníky“, řekl českobudějovický světící biskup Mons. Pavel Posád po návratu z konference Caritas Europa v Tbilisi 7. – 9. května, které se zúčastnil jako prezident Charity ČR. The post Caritas Europa provázena mottem „Mládež. Solidarita. Evropa“ appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 5. 2018

Katechetka z naší diecéze uspěla v anketě Duhové srdce

Gratulujeme Mgr. Markétě Grillové – katechetce ze Lhenic, která vyhrála třetí místo v anketě Duhové srdce. Je to velký úspěch a děkujeme, že Markéta tímto způsobem propaguje katechetickou činnost. Finále o Duhové srdce bude vysílat televize Noe 1.7.2018. Nezapomeňte se dívat! The post Katechetka z naší diecéze uspěla v anketě Duhové srdce appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 5. 2018

Májové Setkání

Květnový měsíčník nabízí hned tři rozhovory. Diecézní setkání mládeže, ze kterého si biskup Vlastimil Kročil odnesl vzkazy, se neslo v duchu identity křesťana. O ní jsme si na stejné akci povídali také s režisérem Jiřím Strachem. The post Májové Setkání appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 5. 2018

Vybrané církevní památky diecéze nabízí nová mapa

Patnáct vybraných turistických cílů v Českobudějovické diecézi a další lokality napříč ostatními diecézemi nabízí ručně malovaná mapa, kterou připravila Česká biskupská konference. Vybrané církevní památky České republiky můžete poznávat i vy, neboť mapa bude dostupná také v síti Karmelitánského nakladatelství. The post Vybrané církevní památky diecéze nabízí nová mapa appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 5. 2018

Jubilejní noc pozve v diecézi objevovat křesťanství

V rámci letošní desáté Noci kostelů se dne 25. května také v Českobudějovické diecézi zapojí přes devět desítek kostelů a kaplí, a rozhodně je na co se těšit. Minulé ročníky zaznamenali napříč ČR téměř půl milionu návštěvníků, roce 2017 otevřelo brány 1500 kostelů, kaplí a modliteben. The post Jubilejní noc pozve v diecézi objevovat křesťanství appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 5. 2018

Diecézní pouť 2018

Pastorační střediska s podporou Biskupství českobudějovického a Spolku Most pořádají Diecézní pouť 2018 v Sušici   Ve dnech 8. – 9. června 2018.  Video – pozvánka Více informací a přílohy sledujte v sekci „Události“. The post Diecézní pouť 2018 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek