Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

22. 3. 2019

Prezentací sbírek narůstá jejich hodnota

21. 3. 2019, České Budějovice; Církevní památkáři většiny diecézí a některých řeholních řádů se sešli k výměně zkušeností v bývalém dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí. The post Prezentací sbírek narůstá jejich hodnota appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 3. 2019

Tiskové prohlášení biskupa Vlastimila Kročila

22. 3. 2019, České Budějovice; Zveřejňujeme plné znění vyjádření českobudějovického diecézního biskupa Mons. Vlastimila Kročila k reportáži Tajný případ: První důkazy, že církev tajila svědectví o sexuálním zneužívání, ze dne 20. března 2019 The post Tiskové prohlášení biskupa Vlastimila Kročila appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

20. 3. 2019

Církev zřídí kontaktní místo pro mladistvé ohrožené sexuálním zneužíváním

18. - 19. 3. 2019, Jeruzalém; Zásadním tématem 117. plenárního zasedání České biskupské konference byla problematika sexuálního zneužívání nezletilých v prostředí církve. Plenární zasedání rozhodlo o zřízení kontaktního místa na pomoc mladistvým, kteří se cítí být zneužiti.  The post Církev zřídí kontaktní místo pro mladistvé ohrožené sexuálním zneužíváním appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

19. 3. 2019

Postavme školu v Africe – duchovní obnova pro nejmenší

16. 3. 2019, Klokoty; Již tradičně nabídlo klokotské Misijní klubko možnost nabrat sil v postní době. Sobotní program sestával z duchovního slova, promítání fotek a předávání zkušeností z misií, společného stolování, hraní, venkovní křížové cesty a mše svaté. The post Postavme školu v Africe – duchovní obnova pro nejmenší appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

19. 3. 2019

Pastýřský list českých a moravských biskupů

Přinášíme plné znění Společného pastýřského listu českých a moravských biskupů ke Dni modliteb za úctu k počatému životu, 25. dubna 2019, který bude čten během bohoslužeb v neděli 24. března 2019. The post Pastýřský list českých a moravských biskupů appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 3. 2019

Spolek fotografů „Člověk a víra“ hledá nové kolegy

13. 3. 2019; Rádi fotíte? Rozšiřte řady spolku Člověk a víra v českobudějovické diecézi. Uvítá nové nadšené amatéry i zralé profesionály, kteří se budou projektu alespoň občas věnovat. Kteří mají chuť učit se a pomáhat ostatním kolegům. The post Spolek fotografů „Člověk a víra“ hledá nové kolegy appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 3. 2019

Velikonoční příběh s převorem Librariem

16. 3. 2019, České Budějovice; V sobotu se můžete v bývalém dominikánském klášteře na Piaristickém náměstí vrátit do starých časů. The post Velikonoční příběh s převorem Librariem appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 3. 2019

Pokřtění a poslaní

Papež František vyzývá svou církev, aby se v roce 2019 zamýšlela nad svým povoláním. Nabízíme první z krátkých zamyšlení pro misijní měsíc říjen 2019. The post Pokřtění a poslaní appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

8. 3. 2019

Diecézní pouť do Říma

10. -14. 11. 2019, Řím; U příležitosti 30. výročí svatořečení sv. Anežky České připravuje českobudějovická diecéze Diecézní pouť do Říma ve spolupráci s CK Avetour. The post Diecézní pouť do Říma appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 3. 2019

Jiří Strach: Lže se a za názory uráží

7. 3. 2019, Reflex.cz; Jiří Strach: Potřebovali mě a můj film znemožnit, lže se a za názory uráží. Česká identita se možná brzy sesype. Rozhovor s režisérem uveřejnil web Reflex.cz. The post Jiří Strach: Lže se a za názory uráží appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek