Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

14. 9. 2018

Studenti si připomínají den církevního školství

14. 9. 2018, České Budějovice; Tradiční mší svatou dnes studenti Biskupského gymnázia J. N. Neumanna zahájili duchovní program letošního školního roku. Liturgii v katedrále sv. Mikuláše celebroval světící biskup Pavel Posád. The post Studenti si připomínají den církevního školství appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 9. 2018

Na oslavu dne míru se rozezní zvony

21. 9. 2018, Praha; 21. září si připomínáme Mezinárodní den míru. Tento den v rámci Evropského roku kulturního dědictví proběhne akce „A zvony zvoní“, která má  za cíl v jeden okamžik rozeznít v celé Evropě co největší počet zvonů jako symbolů míru. The post Na oslavu dne míru se rozezní zvony appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

12. 9. 2018

GJVJ slaví 150 let

Před 150 lety se zrodilo v Českých Budějovicích z iniciativy vlastenecky působícího biskupa Jana Valeriána Jirsíka české gymnázium. Odstartovalo tím novou epochu českého národního školství ve městě, ovládaném politicky a hospodářsky německým etnikem. The post GJVJ slaví 150 let appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

10. 9. 2018

Instrumentum laboris: Co žádají mladí od církve?

Rozpoznávat, interpretovat, volit jsou tři klíčová slova pracovního dokumentu Instrumentum laboris, který je podkladem pro Biskupskou synodu o mládeži a který si nyní můžete přečíst i v českém jazyce. The post Instrumentum laboris: Co žádají mladí od církve? appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

10. 9. 2018

Sliby na Nových Hradech

8. 9. 2018, Nové Hrady; Nádherným způsobem mohli věřící z Nových Hradů a okolí zažít světovou církev. The post Sliby na Nových Hradech appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 9. 2018

Biskup Vlastimil Kročil požehnal ležák pro charitu. Z várky ochutná i Svatý Otec

7. 9. 2018, České Budějovice; Diecézní biskup Mons. Vlastimil Kročil dnes požehnal zvláštní várku českobudějovického Budvaru, jejíž výtěžek pomůže klientům českobudějovické diecézní charity. Požehnané pivo obdrží darem také papež František. The post Biskup Vlastimil Kročil požehnal ležák pro charitu. Z várky ochutná i Svatý Otec appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

5. 9. 2018

Církevní turistika zasazuje památky do kontextu

29. 8. 2018; V březnu tohoto roku podepsali předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka a předseda Fóra cestovního ruchu ČR Viliam Sivek Memorandum o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. O tom, jaké výsledky spolupráce přináší, a o církevní a klášterní turistice jako takové jsme hovořili s generálním sekretářem ČBK Stanislavem Přibylem. The post Církevní turistika zasazuje památky do kontextu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

4. 9. 2018

Čtěte první podzimní Setkání

Zářijový magazín přináší mj. medailonky letošních laureátů medailí sv. Auraciána, které u příležitosti oslav svátku tohoto světce udělil 2. srpna diecézní biskup Vlastimil Kročil. The post Čtěte první podzimní Setkání appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

4. 9. 2018

Duchovní obnova rodin v misijním duchu

20. - 24. 8. 2018, Nečtiny; Místo a čas, které se staly pro několik rodin již tradičním zastavením na sklonku prázdnin. The post Duchovní obnova rodin v misijním duchu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

4. 9. 2018

Biskup Vlastimil Kročil se zúčastnil uctění památky prezidenta E. Beneše

3. 9. 2018, Sezimovo Ústí; Českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil se zúčastnil pietního aktu k připomínce 70. výročí úmrtí prezidenta Edvarda Beneše položením věnce na jeho hrob. V podvečerních hodinách pak koncelebroval rekviem, jemuž předsedal kardinál Dominik Duka OP. The post Biskup Vlastimil Kročil se zúčastnil uctění památky prezidenta E. Beneše appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek