Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

21. 1. 2019

Domov sv. Zdislavy slaví 20 let

19. 1. 2019, Předbořice; Odpolední mší svatou s diecézním biskupem Vlastimilem Kročilem, rodinami a farníky začaly oslavy kulatin spolkové činnosti. Sjeli se také absolventi předbořické mateřské školy a biskupa čekalo uvítání v kovářovském kroji, chlebem a solí. The post Domov sv. Zdislavy slaví 20 let appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

18. 1. 2019

Oznámení o úmrtí

S lítostí oznamujeme, že 15. ledna 2019 zemřel P. Pius Josef Peterka, OPraem. Prosíme o modlitbu za zemřelého. R.I.P. The post Oznámení o úmrtí appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 1. 2019

Církevní turistika se připravuje na sezonu

17. - 20. 1. 2019, Brno; Na brněnském výstavišti dnes začal tradiční veletrh cestovního ruchu Region tour. Také letos nechybí expozice se stánky církevní a klášterní turistiky v ČR. V rámci ní se prezentuje i českobudějovická diecéze. The post Církevní turistika se připravuje na sezonu appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 1. 2019

Josef Hlouch: Má-li ozdravět stát, musí ozdravět rodina

Stále aktuální myšlenka, kterou v době ohrožení nacistickou diktaturou v roce 1939 v časopise Rozsévač napsal Josef Hlouch. Ohlédnutí do minulosti i přání do budoucnosti našeho státu prof. Martina Weise pod názvem Slavit, nebo činit pokání" uveřejnil na konci roku 2018 měsíčník Immaculata č. 158. Text přinášíme v plném znění. The post Josef Hlouch: Má-li ozdravět stát, musí ozdravět rodina appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

15. 1. 2019

Tři králové dokoledovali. Na mnoha místech pomáhají i stmelují.

14. 1. 2019, Diecéze českobudějovická;Tříkrálová sbírka je u konce. Od 1. do 14. ledna mohli lidé potkávat po celé republice tisícovky koledníků, kteří koledovali ve prospěch potřebných. V českobudějovické diecézi se jich zapojilo přes 5 tisíc. Předběžné výsledky obětavého snažení „králů“ naznačují, že v letošním roce by na mnoha místech mohl být překonán loňský rekord. The post Tři králové dokoledovali. Na mnoha místech pomáhají i stmelují. appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 1. 2019

Burundi, skrytá perla Afriky

10. 1. 2019, Klokoty; Obdarovaná, tak se dá shrnout působení Marie Misařové v Komunitě Chemin Neuf, která odvádí skvělou práci i v africkém státě Burundi. Vyplatilo se úspěšné logopedce opustit Českou republiku? The post Burundi, skrytá perla Afriky appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 1. 2019

Ekumenismus je snaha o sjednocení křesťanů

18. - 25. 1. 2019, ČR; Každý rok 18. ledna, na památku Panny Marie, Matky jednoty křesťanů, začíná Týden modliteb za jednotu křesťanů. V tomto čase jsou pozváni věřící všech křesťanských denominací ke společným, ekumenickým, modlitbám. Co bylo příčinou jejich rozdělení a naopak, co mají společného? The post Ekumenismus je snaha o sjednocení křesťanů appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

11. 1. 2019

Odešel oblíbený pastýř

10. 1. 2019, Trhové Sviny; Usměvavý, vždy pozitivně naladěný a ochotný kdykoli pomoci. Tak si věřící v českobudějovické diecézi připomínají P. Marcina Dawida Żelazneho, který zemřel náhle v pátek 28. prosince 2018 ve věku pouhých 41 let. Zádušní mši svatou za něj 10. ledna, v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech, celebroval diecézní biskup Vlastimil Kročil. The post Odešel oblíbený pastýř appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

10. 1. 2019

Půjdeme spolu do Betléma

5. 1. 2019, Tábor; Betlémský příběh pro svou farnost odehrálo Misijní klubíčko z Klokot. A protože se blížila Slavnost Zjevení Páně a příchod Tří Králů, zvedli se poté i Tři králové, kteří se v příběhu přišli poklonit děťátku. Pro Tříkrálovou sbírku 2019 pak tradičně koledovali před kostelem. Přidaly se také děti z Dražic. The post Půjdeme spolu do Betléma appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

7. 1. 2019

Týden za jednotu křesťanů 2019

18. - 25. 1. 2019, ČR; O třetím lednovém víkendu se i letos křesťané na severní polokouli spojí v modlitbě za dar jednoty. Mottem Týdne modliteb bude věta z Deuteronomia „Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost“. (Dt 16,18-20). The post Týden za jednotu křesťanů 2019 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek