Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z českobudějovické diecéze

Příspěvky

23. 5. 2019

Choustník hostil vikariátní pouť

20. 5. 2019, Choustník; Farnost, škola a městys Choustník hostily v pondělí 20. května na 130 dětí z táborského vikariátu a CZŠ Orbis Pictus. V roce, v němž nám papež František připomíná naši misijní zodpovědnost za svět kolem nás, bylo zvoleno jím opakované heslo “Pokřtění a poslaní”. The post Choustník hostil vikariátní pouť appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

23. 5. 2019

Sv. Jan Nepomucký stále inspiruje

16. - 19. 5. 2019, Nepomuk; Oslavy svátku sv. Jana Nepomuckého vyvrcholily i letos hojně navštěvovanou poutí za účasti diecézního biskupa Vlastimila Kročila. Ten při mši svaté požehnal nové osvětlení kostela sv. Jana Nepomuckého. The post Sv. Jan Nepomucký stále inspiruje appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

22. 5. 2019

Po vzoru předků k Panně Marii Svatohorské

30. 5. - 2. 6. 2019, Svatá hora; Na pěší duchovní pouť k Panně Marii Svatohorské se vydají poutníci nejen z českobudějovické a pražské diecéze. Na Svatou Horu ponesou prosby svých blízkých. The post Po vzoru předků k Panně Marii Svatohorské appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 5. 2019

Zvon sv. Jan Nepomucký se poprvé ohlásil

16. 5. 2019, Strakonice; Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil požehnal nový zvon sv. Jan Nepomucký. Po děkovné bohoslužbě, které diecézní biskup předsedal, zvon poprvé zazněl z věže kostela sv. Markéty. The post Zvon sv. Jan Nepomucký se poprvé ohlásil appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

17. 5. 2019

Noc kostelů v diecézi, letos již po desáté

24. 5. 2019 Diecéze českobudějovická / ČR; Využijte pestrou nabídku jedinečného večera. Pro nadcházející jubilejní ročník akce připravilo v diecézi program nejvíce kostelů za poslední roky. The post Noc kostelů v diecézi, letos již po desáté appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 5. 2019

DOBR

25. 4. 2019, České Budějovice; Ve čtvrtek Kanovnickou ulicí zavoněla káva. A ne ledajaká! DOBR
 
Celý příspěvek

14. 5. 2019

K Noci kostelů zve audio a videospot

24. 5. 2019, ČR; Také k letošní nadcházející Noci kostelů zve audiospot z dílny Rádia Proglas. The post K Noci kostelů zve audio a videospot appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

14. 5. 2019

Po stopách svatého Josefa

11. 5. 2019, Lnáře / Kasejovice; Pouť pod ochranou svatého Josefa do Lnářů a Kasejovic pro děti i dospělé zorganizoval vikariát Nepomuk-Sušice. The post Po stopách svatého Josefa appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 5. 2019

Prohlášení České biskupské konference

9. 5. 2019, Praha; Čeští a moravští biskupové vydali prohlášení k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu. Nabízíme jeho plné znění. The post Prohlášení České biskupské konference appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek

9. 5. 2019

Pokřtění a poslaní – zamyšlení pro měsíc květen 2019

Květen 2019; Papež František vyzývá svou církev, aby se v roce 2019 zamýšlela nad svým povoláním. Roku dal jednoduché heslo „Pokřtění a poslaní“. The post Pokřtění a poslaní – zamyšlení pro měsíc květen 2019 appeared first on Biskupství českobudějovické .
 
Celý příspěvek