Jdi na obsah Jdi na menu
 


z České republiky

Příspěvky

16. 1. 2018

Biskup Konzbul: „Celý život je cesta. Nejdůležitější je však cíl, kam směřujeme.“

/ Rubrika: z České republiky
Na začátku ledna prožili účastníci Studijně – formačního kurzu duchovní cvičení na sv. Hostýně. Letošní exercicie se nesly v duchu: Cesta, pravda, život.
 
Celý příspěvek

16. 1. 2018

Klášterní a církevní turistika se představuje na veletrhu Regiontour v Brně

/ Rubrika: z České republiky
Nejen řeholní sestry, ale i zástupci z šesti biskupství představí na Mezinárodním veletrhu průmyslu cestovního ruchu v Brně od 18. do 21. ledna klášterní a církevní turistiku.
 
Celý příspěvek

16. 1. 2018

V srpnu s rodinou do Dublinu

/ Rubrika: z České republiky
Celosvětové setkání rodin v Dublinu, kterého se zúčastní i papež František, se koná od 21. do 26. srpna 2018. Jet můžete i vy! CK Miklas Tour pořádá letecký zájezd pro cca 50 osob. Mottem akce je: Rodina jako radostná zvěst a radost pro svět.
 
Celý příspěvek

16. 1. 2018

Papež v Chile: Podporujme kulturu, která bude pečovat o Zemi

/ Rubrika: z České republiky
Papež František včera dorazil do chilské metropole, kde zahájil svojí šestidenní apoštolskou cestu během níž navštíví Chile a Peru. Na letišti přivítala Svatého otce prezidentka Michelle Bacheletová a předseda Chilské biskupské konference kardinál Ricardo Ezzati Andrello. Hlavní program začal dnes dopoledne setkáním se zástupci státní správy a prezidentkou Bacheletovou a vyvrcholí mší v O´Higginsově parku, kde se očekává zhruba půl milionu věřících.
 
Celý příspěvek

15. 1. 2018

Přímé přenosy bohoslužeb od 15. do 21. ledna 2018

/ Rubrika: z České republiky
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek

15. 1. 2018

Břevnovský klášter je místem několikanásobné radosti

/ Rubrika: z České republiky
Uplynulý víkend byl ve znamení dvou důležitých událostí spjatých s benediktinským klášterem na pražském Břevnově. Po sobotě 13. ledna se tento první mužský klášter nachází ve 1026. roce své existence. V neděli byl potom do opatského úřadu uveden Prokop Siostrzonek.
 
Celý příspěvek

15. 1. 2018

Program cesty papeže Františka do Chile a Peru

/ Rubrika: z České republiky
Zveřejňujeme program apoštolské cesty papeže Františka do Chile a Peru, která se uskuteční 15. ledna – 22. ledna 2018.
 
Celý příspěvek

15. 1. 2018

Za uplynulý rok bylo zabito 3 066 křesťanů, uvedla nevládní organizace Open Doors

/ Rubrika: z České republiky
Nevládní křesťanská organizace Open Doors v minulém týdnu uveřejnila každoroční seznam 50 zemí, kde jsou nejvíce utlačováni křesťané. Celkový počet lidí zemřelých pro svoji víru v období od listopadu 2016 do října 2017 byl 3 066. S vysokou mírou útlaku se však potýká až 215 milionů křesťanů.
 
Celý příspěvek

15. 1. 2018

Papež František se dnes vydal na pastorační cestu do Chile a Peru

/ Rubrika: z České republiky
Již na svou 22. apoštolskou cestu během pontifikátu se dnes vydal papež František. Cesta bude trvat od 15. do 22. ledna a jejím cílem jsou Chile a Peru. Mezi hlavní témata cesty patří otázky ochrany životního prostředí a práva původních domorodých obyvatel.
 
Celý příspěvek

12. 1. 2018

Anketa Duhové srdce 2018

/ Rubrika: z České republiky
Časopis DUHA společně s TV NOE, s podporou Radia PROGLAS a Katolického týdeníku a pod záštitou Mons. Pavla Konzbula, předsedy katechetické komise ČBK vyhlašují anketu DUHOVÉ SRDCE 2018 pro nejoblíbenějšího vyučujícího náboženství.
 
Celý příspěvek

12. 1. 2018

Nové číslo revue Communio o tradici

/ Rubrika: z České republiky
V těchto dnech vyšlo nové číslo revue Communio, které je věnováno jednomu ze zakládajících členů české verze tohoto periodika, prof. Františku X. Halasovi. Toto číslo je zaměřeno na křesťanskou tradici jako na živý proces spjatý s událostí Božího zjevení.
 
Celý příspěvek

11. 1. 2018

Vrcholí Tříkrálová sbírka, výsledky slibují rekord

/ Rubrika: z České republiky
Letošní Tříkrálová sbírka v ČR vrcholí, naposledy potkáte koledníky v neděli. Výsledek sbírky pravděpodobně překoná loňský rekord. Výtěžek je určený zejména na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci. Po celý rok je možné zasílat dary na účet této sbírky či DMS.
 
Celý příspěvek

10. 1. 2018

Katolický týdeník: Spíš pomáhat, než vládnout

/ Rubrika: z České republiky
Tuto neděli, 14. ledna, zažije břevnovský klášter po sedmdesáti letech opatskou benedikci. Jako druhý v pořadí v novodobé historii bude po svém předchůdci Anastázi Opaskovi poctěn čestným titulem „arciopat“ P. Prokop Siostrzonek.
 
Celý příspěvek

10. 1. 2018

Stanislav Přibyl k aktuální politické snaze o zdanění restitucí

/ Rubrika: z České republiky
Přinášíme vyjádření generálního sekretáře ČBK Stanislava Přibyla, ve kterém reaguje na dnešní rozhodnutí vlády podpořit komunistický návrh na zdanění částečného majetkového narovnání, tzv. církevních restitucí.
 
Celý příspěvek

8. 1. 2018

Přímé přenosy bohoslužeb od 8. do 14. ledna 2018

/ Rubrika: z České republiky
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
 
Celý příspěvek

8. 1. 2018

Novým zástupcem generálního sekretáře CCEE byl zvolený Martin Michalíček ze Slovenska

/ Rubrika: z České republiky
Martin Michalíček se stal od 1. ledna 2018 novým zástupcem generálního sekretáře CCEE (Rady evropských biskupských konferenci). Kněz z nitranské diecéze má zkušenosti ze studií v zahraničí a z vyučování v kněžském semináři v Nitře. Vícesekretář CCEE byl ředitelem Diecézního katechetického úřadu a Biskupského úřadu v Nitře.
 
Celý příspěvek

6. 1. 2018

Zemřeli dva významní čínští biskupové

/ Rubrika: z České republiky
Ke konci roku 2017 zemřeli dva významní čínští biskupové. V pátek 17. listopadu 2017 zemřel po těžké nemoci ve věku 96 let J. Exc. Mons. Luca Li Jingfeng, biskup z Fengxiang v provincii Šen-si. Ve čtvrtek 7. prosince 2017 zemřel ve věku 89 let Mons. Mattia Yü Chengxin, emeritní pomocný biskup z Hanzhong v Shaanxi.
 
Celý příspěvek

5. 1. 2018

Lednové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2018

/ Rubrika: z České republiky
Nový rok je tady a my pro vás máme další číslo IN! Tentokrát se např. podíváme na zoubek moderním technologiím a sociálním sítím a zkusíme najít, kde je skryto štěstí každého z nás.
 
Celý příspěvek

5. 1. 2018

Biskupové vyzývají: Pojďme k nadcházejícím prezidentským volbám!

/ Rubrika: z České republiky
Biskupové českých a moravských diecézí sdružených v ČBK připravili výzvu k volbám prezidenta ČR, které nás čekají již příští týden v pátek 12. a sobotu 13. ledna 2018. Výzvu doporučují přečíst v závěru bohoslužeb 7. ledna. Text zveřejňujeme v plném znění.
 
Celý příspěvek

5. 1. 2018

Skupiny Kryštof a Jelen vystoupí na Tříkrálovém koncertě v Brně

/ Rubrika: z České republiky
V neděli 7. ledna v 18.00 hodin vystoupí na 11. Tříkrálovém koncertě v Brně skupina Kryštof a Jelen. Dále Hana Zagorová & Boom Band, Mirka Miškechová a Kantiléna – sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno. Večerem bude provázet Martina Kociánová a Jan Čenský. Přímý přenos koncertu je možné sledovat na ČT 1.
 
Celý příspěvek

4. 1. 2018

Poselství Svatého otce ke Světovému dni nemocných 11. února 2018

/ Rubrika: z České republiky
Právě 11. února, v den památky Panny Marie Lurdské, si připomínáme Světový den nemocných. Papež František v Poselství k tomuto dni svěřuje všechny nemocné na těle a na duchu Panně Marii. Zveřejnujeme celý text v českém překladu.
 
Celý příspěvek

4. 1. 2018

Katolický týdeník: Česko hledá prezidenta

/ Rubrika: z České republiky
Koho volit v prezidentských volbách? Katolíkovi by mohla napovědět i dvoustrana v prvním letošním vydání KT, na níž přináší list českých a moravských dieéczí názory uchazečů o Pražský hrad, ale i pohledy několika katolicky orientovaných osobností na to, jak se budou rozhodovat oni. Přímo za prezidentskými kandidáty se KT vypravil i na unikátní debatu do brněnského studia Radia Proglas.
 
Celý příspěvek

4. 1. 2018

Zemřel salesián P. Jan Rob. Bylo mu 103 let

/ Rubrika: z České republiky
Ve středu 3. ledna 2018 zemřel ve věku 103 let nejstarší český salesián P. Jan Rob z komunity v Teplicích. Pohřební mši svatou bude sloužit litoměřický biskup Jan Baxant v neděli 7. ledna 2018 od 15 hodin v děkanském kostele sv. Jana Křtitele v Teplicích.
 
Celý příspěvek

3. 1. 2018

Ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz slaví sedmdesátiny

/ Rubrika: z České republiky
Začátkem ledna 2018 si biskup František Václav Lobkowicz připomene kulaté životní jubileum; narodil se 5. ledna 1948 v Plzni. Jeho 70. narozeniny s ním můžete oslavit i vy.
 
Celý příspěvek

3. 1. 2018

Neztrácejte naději v lepší svět, připomíná na počátku roku papež

/ Rubrika: z České republiky
Papež František na začátku roku vyzval všechny lidi dobré vůle, aby neztráceli naději v lepší svět. Při mši svaté ve Svatopetrské bazilice ve Vatikánu mluvil papež o Matce Boží a před modlitbou Anděl Páně na náměstí sv. Petra vyzval k modlitbám za uprchlíky.
 
Celý příspěvek

3. 1. 2018

Naléhavý úmysl papeže Františka na měsíc leden

/ Rubrika: z České republiky
Papež František vybízí v tomto měsíci k modlitbě za koptské pravoslavné bratry v Egyptě, kteří se stali obětí dvou atentátů. Zvláště za to, aby Pán přijal duše zemřelých, byl oporou raněným, příbuzným a celé komunitě, také aby obrátil srdce násilníků.
 
Celý příspěvek

3. 1. 2018

Papež povolil převoz ostatků kard. Berana

/ Rubrika: z České republiky
Papež František povolil převoz ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky. Papež tak učinil v souladu s poslední vůlí zesnulého kardinála, který zemřel v roce 1969 ve vatikánském vyhnanství. Vláda v tehdejším Československu nepovolila převézt do vlasti tělo bývalého politického vězně nacistických okupantů i komunistického režimu.
 
Celý příspěvek

2. 1. 2018

Přímé přenosy bohoslužeb od 2. do 7. ledna 2018

/ Rubrika: z České republiky
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek

30. 12. 2017

P. Michel Remery ukončil svojí misi v CCEE

/ Rubrika: z České republiky
P. Michel Remery končí svoje funkční období v Radě evropských biskupských konferencí (CCEE), kde působil ve funkci zástupce generálního sekretáře. Nyní se bude věnovat převážně mezinárodním projektům pastorace mládeže na lucemburském arcibiskupství.
 
Celý příspěvek

28. 12. 2017

Tříkrálová sbírka již zanedlouho otevře rok 2018

/ Rubrika: z České republiky
Již 1. ledna na některých místech republiky vyrážejí do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Lidem popřejí šťastný Nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek a poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity Česká republika. V roce 2018 se sbírka koná již poosmnácté. Její výtěžek je tradičně určen na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci.
 
Celý příspěvek