Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

21. 1. 2019

Karel Fořt († 21.1.2014)

/ Rubrika: Víra v životě
Karel Fořt – známý jako "Otec Karel" z Radia Svobodná Evropa, skaut, kněz, vlastenec.
 
Celý příspěvek

21. 1. 2019

21.1.1953 mě zatkla komunistická tajná policie

/ Rubrika: Víra v životě
„Jste zatčen, nedělejte žádné hlouposti.“ Když se za mnou pak zavřely vrata věznice, tak hned povel: „Svlíct a tady pod sprchu!“ Voda byla ledová, bylo 21. ledna! Pak mě strčil do cely, kde místo záchodu byla jen díra do země. Jak jsem tak stál nad tím tureckým záchodem, tak si říkám: „Tak, Venco, a konec idyly!“ Hned první noc mě vytáhli k výslechu. … (Václav Dvořák)
 
Celý příspěvek

18. 1. 2019

"Srdeční záležitost" koncem srpna na festivalu UNITED 2019

/ Rubrika: Víra v životě
Mezi hudební interprety patří rapper Envej, slovenská chválicí skupina ESPÉ, formace Lévi a pop-rocková sestava ONMY. Mezi řečníky nově uslyšíte Bogdana Lacha, Kamila Straka a Jana „Chenzu“ Šeda a jako tradičně Kateřinu Lachmanovou a Vítka Vursta. Nově chystané téma zní „Srdeční záležitost“.
 
Celý příspěvek

17. 1. 2019

Vytvořme společně "dárkovník"

/ Rubrika: Víra v životě
Sdílejte s dalšími čtenáři, co za dárek Vás potěšilo (nejen) pod stromečkem 
 
Celý příspěvek

15. 1. 2019

Týden modliteb za jednotu křesťanů

/ Rubrika: Víra v životě
"Týden modliteb za jednotu křesťanů" se slaví každý rok od 18. do 25. ledna (nebo na jižní polokouli kolem Letnic) a je odezvou na Ježíšovu tzv. velekněžskou modlitbu, ve které prosil „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). (odkaz na web pastorace.cz)
 
Celý příspěvek

15. 1. 2019

Čoklové mi ukázali něco důležitého

/ Rubrika: Víra v životě
Slovo „pes“ je v mnoha kulturách nadávka. Existují psi, které jsem neměla ráda. Psi mě několikrát vyděsili, pokousali a obtěžovali. Psi mají blechy a nepříjemné návyky. To všechno chápu. Ale naši psi mi ukázali i něco velmi důležitého.
 
Celý příspěvek

14. 1. 2019

Josef Kemr

/ Rubrika: Víra v životě
Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.
 
Celý příspěvek

14. 1. 2019

Jaký byl smysl oběti Jana Palacha?

/ Rubrika: Víra v životě
"Živý člověk zemřel, aby mrtví zůstali žít." Jan Palach se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí v Praze. Učinil to jako protest proti pasivitě veřejnosti po okupaci Československa armádami komunistických států v čele se Sovětským svazem. Zemřel pak za tři dny. (odkaz na web ČT24)
 
Celý příspěvek

13. 1. 2019

Etty Hillesum - výročí narození (15. 1. 1914)

/ Rubrika: Víra v životě
Už uplynulo více než 100 let od narození Ester "Etty" Hillesum. Etty se narodila 15. ledna v roce 1914 v židovské rodině v Holandsku. Získala právnické vzdělání a studovala i psychologii. V roce 1942 se dobrovolně přihlásila do koncentračního tábora, aby mohla sdílet utrpení se svými souvěrci. 30. listopadu 1943 byla v Osvětimi se svými rodiči a bratry popravena. Etty si během druhé světové války psala deníky, které se po válce staly bestsellerem (odkaz na kna.cz).
 
Celý příspěvek

12. 1. 2019

Jan Heller - jeden z českých předních biblistů († 15.1.2008)

/ Rubrika: Víra v životě
Když se přiblíží stáří, sil ubývá. Co bude dál? Někdo ulpí na tom, co uplývá. To rozmnožuje bolest. Někomu je však dáno zahlédnout, že náruč toho, který nás miluje, a to navzdory všemu, co jsme tu pokazili, je stále otevřená... (Jan Heller)
 
Celý příspěvek

9. 1. 2019

Řešíme stále „tisíce“ drobností

/ Rubrika: Víra v životě
Nedávno jsem jel z práce domů a přemýšlel jsem, co všechno musí každý normální člověk denně zvládat. Jsou to „tisíce“ drobností, propletené s dalšími jinými „tisíci“ drobnostmi. Připadlo mi to, jako bych měl paralelně rozehráno velké množství šachových partií a u každé mi tikají hodiny.
 
Celý příspěvek

9. 1. 2019

Pozvánka na manželské večery

/ Rubrika: Víra v životě
Máte chuť investovat do budování svého vztahu nebo byste v něm rádi oživili jiskru, ale přitom si to sami užili? Nechte se v únoru 2019 pozvat na rande! Během Týdne manželství 2019 budou Manželské večery začínat na více než 50 místech po celé ČR.
 
Celý příspěvek

2. 1. 2019

Tři Králové, svátek Zjevení Páně, K+M+B

/ Rubrika: Víra v životě
6. 1. je svátek "Tří Králů", na dveře se píší tři písmena K+M+B. Co to znamená?
 
Celý příspěvek

2. 1. 2019

Dá se život plánovat? Videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Má si křesťan život plánovat nebo má jen čekat na Boží volání? Jak skloubit dar času a svobodné volby prozradí hosté v lednovém vydání pořadu.
 
Celý příspěvek

2. 1. 2019

Tříkrálová sbírka začíná 1. ledna

/ Rubrika: Víra v životě
Principem Tříkrálové sbírky je unikátní ‚řetězec solidarity‘ štědrých dárců, dětských koledníků, jejich vstřícných rodičů, vedoucích skupin a koordinátorů, ochotných obecních úředníků, pokladních České spořitelny a vede až k těm, kteří se bez pomoci druhých neobejdou. A k čemu vykoledované peníze poslouží? Vybrané prostředky pomáhají lidem od těch nejmenších až po ty nejstarší. 
 
Celý příspěvek

31. 12. 2018

Čas běží stejně dobrým i zlým lidem

/ Rubrika: Víra v životě
Každý okamžik vašeho života je jako košík, který vám je svěřen, abyste ho naplnili.
 
Celý příspěvek

30. 12. 2018

Lednové číslo časopisu IN!

/ Rubrika: Víra v životě
„Tak co, jaké sis dal/a předsevzetí?“ Tuto větu slýcháme v lednu dost často. A protože potřebujeme mít odpověď, většinou si něco vymyslíme a v podstatě už po týdnu je jasné, že tudy cesta nevede, že jsme přestřelili a že vlastně nemáme chuť něco měnit. Je nutné mít novoroční předsevzetí? Jak se na to díváme my v redakci? Kdo si dává a kdo ne? Přečtěte si názor redaktorek.
 
Celý příspěvek

26. 12. 2018

Samota. Co s ní?

/ Rubrika: Víra v životě
Jak obtížné je pro mnohé z nás snášet samotu a žít se sebou samým  Jak těžké je přijmout všechno, s čím nejsme ve svém životě spokojeni. 
 
Celý příspěvek

25. 12. 2018

Neexistuje dokonalá rodina

/ Rubrika: Víra v životě
Vztahy rodičů jsou pro rozvoj dětí rozhodující... (Texty o rodině.)
 
Celý příspěvek

25. 12. 2018

Jak ten čas běží!

/ Rubrika: Víra v životě
Ty rozhoduješ, co uděláš s časem, který ti byl dán / Další Nový rok před námi...
 
Celý příspěvek

19. 12. 2018

Betlémské světlo

/ Rubrika: Víra v životě
Informace, rozvoz, mapa, historie, náměty, fotogalerie, kontakt. (odkaz na betlemskesvetlo.cz)
 
Celý příspěvek

19. 12. 2018

Neboj se! Půjdeš-li přes řeky, nestrhne tě proud...

/ Rubrika: Víra v životě
Často si tváří v tvář problému klademe otázku: „Jak to zvládnu? To je příliš těžké! Jsem sám a tohle nemohu zvládnout! Tenhle problém je na mě příliš veliký!“  
 
Celý příspěvek

16. 12. 2018

Papež František - výročí narození (17. 12. 1936)

/ Rubrika: Víra v životě
(* 17.12.1936) Buenos Aires, Argentina; rodným jménem Jorge Mario Bergoglio; papežem zvolen: 13. března 2013. Heslo: „Miserando atque eligendo“ („Pohlédl na něj s milosrdenstvím a vyvolil si jej.“).
 
Celý příspěvek

16. 12. 2018

Václave Havle, díky!

/ Rubrika: Víra v životě
18. 12. 2011 zemřel Václav Havel. Spisovatel a dramatik, jeden z prvních mluvčích Charty 77, vůdčí osobnost politických změn v listopadu 1989, poslední prezident Československa a první prezident České republiky.
 
Celý příspěvek

15. 12. 2018

Vánoční dokreslovací knížka pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Milí rodiče, učitelé, katecheté... připravili jsme pro vás a vaše děti dokreslovací pracovní listy s tématem vánočního příběhu.
 
Celý příspěvek

15. 12. 2018

Koledy - Mp3, texty, noty, akordy

/ Rubrika: Víra v životě
Koledy nesou hluboké poselství. Jsou to písně nejdelších nocí, písně o naději a světle v temnotách.
 
Celý příspěvek

12. 12. 2018

Soustředíme se na to, co NEMÁME

/ Rubrika: Víra v životě
Proč jsme někdy tak nespokojení? Protože se soustředíme jen na to, co nemáme, místo abychom byli vděčni za to, co máme. Proč bych se měl soustředit na jednu věc, kterou nemám, a nevšímat si tolika věcí, které mám?!
 
Celý příspěvek

9. 12. 2018

Vánoce z různých úhlů

/ Rubrika: Víra v životě
Vánoce - informace, koledy, omalovánky, mp3, recepty
 
Celý příspěvek

5. 12. 2018

Českem prošla skupina „klimatických“ poutníku inspirovaná encyklikou Laudato si

/ Rubrika: Víra v životě
Na pěší pouti z Vatikánu do polských Katovic prošla mezinárodní skupina moravskými městy a venkovem. 4. října, tedy na svátek sv. Františka z Assisi, patrona ochránců přírody, opustili svatopeterské náměstí a vyrazili na 1500 km dlouhou pouť.
 
Celý příspěvek

5. 12. 2018

Ježíši přijď! Sem a teď!

/ Rubrika: Víra v životě
Naše modlitba „Přijď, Pane Ježíši“  - anebo také aramejsky: „Maranatha“ je niterným vzýváním Krista. Je to volání po jeho přítomnosti v našem srdci i ve světě. Tady a teď. Nyní i navěky.
 
Celý příspěvek