Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

17. 7. 2019

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

/ Rubrika: Víra v životě
20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.
 
Celý příspěvek

17. 7. 2019

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

/ Rubrika: Víra v životě
Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro něj nejsou zdaleka tak zajímavá a zábavná jako model letadélka, který chce spolu se svým dědou v nejbližších dnech postavit. A vůbec, proč by mu měl Bůh pořád něco přikazovat?
 
Celý příspěvek

17. 7. 2019

Soutěž o 6 vstupenek na festival UNITED

/ Rubrika: Víra v životě
Internetový portál Víra.cz ve spolupráci s organizátory festivalu UNITED vyhlašují soutěž o vstupenky na křesťanský multižánrový festival UNITED, který se uskuteční od 22. 8. do 24. 8. 2019 ve Vsetíně.
 
Celý příspěvek

16. 7. 2019

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

/ Rubrika: Víra v životě
Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil brněnský biskup ThLic. Vojtěch Cikrle. Během předchozích čtyř dnů mohli její účastníci naslouchat přednáškám inspirovaným letošním mottem – citátem z Janova evangelia „Zůstaňte v mé lásce“ (Jan 15,9), zúčastnit se společných modliteb nebo koncertů a divadelních představení, přičemž však nechyběla ani možnost ztišení v konferenční kapli.
 
Celý příspěvek

16. 7. 2019

Karikatury a zkreslené představy o Bohu

/ Rubrika: Víra v životě
Je zajímavé, jak vlastní zkušenost zejména z dětství a z výchovy významně souvisí s utvářením představ a karikatur Boha. 
 
Celý příspěvek

15. 7. 2019

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

/ Rubrika: Víra v životě
Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý v čase 1.-4. augusta 2019 bude prebiehať už po dvadsiaty prvý raz. Mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel prisľúbili svoju účasť aj tento rok.
 
Celý příspěvek

9. 7. 2019

Čekání na páníčka

/ Rubrika: Víra v životě
Je léto. U nás v domku jsou ubytovaní hosté s velkým starým psem. Protože je  vedro, hosté ho nechtějí s sebou všude brát, navíc chtějí navštěvovat zámky a jiná místa, kam psi nemůžou a tak se ho rozhodli nechávat u nás.
 
Celý příspěvek

4. 7. 2019

IN - prázdninové číslo

/ Rubrika: Víra v životě
In = Časopis pro dívky s vlastním názorem
 
Celý příspěvek

3. 7. 2019

Cyril a Metoděj

/ Rubrika: Víra v životě
Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem kultury a směnného obchodu mezi Řeky a Slovany.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2019

Cyril a Metoděj - povzbuzení i varování

/ Rubrika: Víra v životě
Ježíš někdy mluví tak bezprostředně, jako kdyby žil mezi námi a hovořil rovnou do našich životů. Je ale nutné vidět i dlouhou cestu, kdy k nám jeho poselství putovalo dvě tisíciletí a rozvíjelo se do rozmanitých podob. Některé jsou nám blízké, jiné ale těžko chápeme a nemůžeme se s nimi smířit.
 
Celý příspěvek

3. 7. 2019

Tip k přečtení: Mámou s Boží pomocí

/ Rubrika: Víra v životě
Být mámou je úžasné a náročné zároveň. Naštěstí na tento úkol nejsme samy.  Tato kniha je plná jak příkladů z Bible, tak i příběhů ze života, které dokládají, že Bůh nám dokáže poskytnout vše, co k výchově svých dětí potřebujeme. 
 
Celý příspěvek

1. 7. 2019

Vyhoření: videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Co je syndrom vyhoření a jak se k němu člověk dopracuje? Co dělat, když jsme vyhořeli? Pozvání přijali kněz Štefan Turanský, psycholožka Denisa Zlevská z Centra pro tréning a rozvoj a kňaz verbista otec Milan Bubák.  
 
Celý příspěvek

1. 7. 2019

Možnost cíleně přispět a pomoci rodině v těžké situaci

/ Rubrika: Víra v životě
Je doba prázdnin a dovolených. Mnozí z nás plánují, jak a kde si vhodně odpočinout. Jsou ale mezi námi i lidé, kteří řeší dlouhodobou únavu při péči o své blízké s handicapem. Pokud můžete, prosíme o (alespoň) drobnou podporu.
 
Celý příspěvek

27. 6. 2019

Srdce Ježíšovo - slavnost

/ Rubrika: Víra v životě
"Nejsvětější Srdce Páně" - termín náboženské úcty, charakaterizující Kristovu lásku ke všem lidem. Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova slaví církev třetí pátek po letnicích.
 
Celý příspěvek

26. 6. 2019

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu

/ Rubrika: Víra v životě
27. června 1950 byla komunisty popravena Milada Horáková (o několik měsíců před ní byl komunisty ubit k smrti kněz Josef Toufar , který působil v obci Číhošť).
 
Celý příspěvek

26. 6. 2019

Doporučujeme k přečtení: Bezpeční lidé - Cloud, Townsend

/ Rubrika: Víra v životě
Řada z nás investuje mnoho do vztahů, které nám způsobují hluboká zranění. Nakonec zůstáváme opuštěni nebo využiti a zbude nám jen velmi málo oplátkou za to, co jsme dali. Přicházíme o pocit bezpečí a o vědomí osobní hodnoty.
 
Celý příspěvek

25. 6. 2019

K Bohu se obracejí jen zoufalci?

/ Rubrika: Víra v životě
Říká se, že v době vážných krizí se lidé obracejí k Bohu novým způsobem. Skeptici to připisují zoufalství. Bůh vypadá v tomto světle jako berlička pro rozumově méně zdatné nebo jako útočiště pověrčivých. Zranitelnost je ale jeden za způsobů, jímž můžeme zakusit naši touhu po Bohu.
 
Celý příspěvek

21. 6. 2019

Tomáš More (22.6.)

/ Rubrika: Víra v životě
Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.
 
Celý příspěvek

19. 6. 2019

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

/ Rubrika: Víra v životě
Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.
 
Celý příspěvek

19. 6. 2019

Lucy Grimble a The Violet Burning jsou dalšími zahraničními hosty festivalu UNITED

/ Rubrika: Víra v životě
Zahraničními interprety letošního ročníku bude třeba zpěvačka Lucy Grimble a formace The Violet Burning.  
 
Celý příspěvek

19. 6. 2019

Tip k přečtení: Víra - jak ji najít, žít a zachovat

/ Rubrika: Víra v životě
Další z řady Gilbertových knížek malých rozměry, ale velkých obsahem. V krátkých kapitolkách píše velmi intenzivně o svém pohledu na to, co je skutečně víra. 
 
Celý příspěvek

19. 6. 2019

Buldozer víry

/ Rubrika: Víra v životě
Když mám před sebou nějaký „neřešitelný“ případ, nesložím ruce do klína. Cítím se jako dobrodruh, který hledá poklad a vyhrabává ho vlastníma rukama. „Kopám“, „hrabu“ a neustávám…
 
Celý příspěvek

17. 6. 2019

Boží tělo -svátek

/ Rubrika: Víra v životě
Slavnost Těla a krve Páně
 
Celý příspěvek

15. 6. 2019

Den otců

/ Rubrika: Víra v životě
Den otců se mnoha zemích slaví třetí neděli v červnu. Jinde se slaví na svátek svatého Josefa (19.3.)
 
Celý příspěvek

13. 6. 2019

Děti mají PRÁVO na matku i otce

/ Rubrika: Víra v životě
Každé dítě má právo přijímat lásku matky a otce; pro jeho celistvé a harmonické zrání jsou oba nezbytní. Oba přispívají k růstu dítěte, každý svým odlišným způsobem.
 
Celý příspěvek

11. 6. 2019

Myslíme si, že si vystačíme sami

/ Rubrika: Víra v životě
Soběstačnost je považována za pozitivní charakterový rys
 
Celý příspěvek

10. 6. 2019

Kdy je Den otců

/ Rubrika: Víra v životě
Den otců - datum
 
Celý příspěvek

6. 6. 2019

Červnové vydání dívčího časopisu IN!

/ Rubrika: Víra v životě
Prázdniny se blíží nezadržitelným tempem a některé z nás „honí“ známky na poslední chvíli. Proto vám přinášíme pár tipů, jak tento poslední měsíc školy využít na maximum.
 
Celý příspěvek

5. 6. 2019

Nemusím hledat, kde načerpat

/ Rubrika: Víra v životě
Pojem „natankování“ nepovažuji jako vhodný obraz, jakkoli se s oblibou užívá, chceme-li vyjádřit, že potřebujeme doplnit své vnitřní nádrže. S plnou nádrží totiž mohu jet jen tak dlouho, dokud se zase nevyprázdní. Jsem-li ale ve styku se svým vnitřním pramenem, nepotřebuji dotankovávat. 
 
Celý příspěvek

5. 6. 2019

Talenty: videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Život s sebou přináší různá témata a otázky, především ty nejběžnější. Dokážeme o nich přemýšlet i hlouběji, z pohledu víry? Názory a příklady ze života budeme hledat s odborníky i s těmi, kterých se to bezprostředně týká. Magazín vám jednou měsíčně přinášejí slovenští Saleziáni Dona Bosca.
 
Celý příspěvek