Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

16. 11. 2018

Vystřízlivění z růžových snů Listopadu 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Mezi nejkrásnější okamžiky mého života patří listopadové dny roku 1989. (odkaz na kna.cz)
 
Celý příspěvek

15. 11. 2018

Ohlédnutí na dobu po roce 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Radikálním zločinem komunismu nebylo zabíjení...
 
Celý příspěvek

14. 11. 2018

Výročí Sametové revoluce 17. 11. Týká se nás otrávenost (českou) politikou?

/ Rubrika: Víra v životě
Jaké jsou největší nemoci české politiky?
 
Celý příspěvek

14. 11. 2018

Moc v rukou každého z nás je jen dočasná

/ Rubrika: Víra v životě
Každý z nás má v rukou nějakou moc - jako rodič, či jako nadřízený, nebo jako starší či silnější spolužák, učitel, duchovní, politik... Dnes máš moc a zítra o ni zase přijdeš. Jsi jen prach jako každý jiný člověk. Jsi pověřen úkolem, za který neseš zodpovědnost. Když ho zneužiješ, budeš jednou sklízet hořké plody. Neopíjej se mocí, máš ji jen zdánlivě...
 
Celý příspěvek

14. 11. 2018

Kongres „Společně pro Evropu“ 15. – 17. 11. 2018 v Praze

/ Rubrika: Víra v životě
Ve dnech 15. – 17. listopadu 2018 v Praze proběhne setkání křesťanských hnutí a komunit „Společně pro Evropu“ s názvem „Po stopách sametové revoluce“. Tato iniciativa již téměř 20 let usiluje o vzájemné přijetí a pochopení různých kulturních a politických identit.
 
Celý příspěvek

12. 11. 2018

13. 11. si připomínáme sv. Anežku českou - materiály pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Obrázkové čtení sv. Anežce. Pracovní list s obrázky a základními informacemi o životě svaté Anežky. Šablona na sklo, kterou lze využít i jako omalovánku. Další omalovánky jsou najdete na konci stránky.
 
Celý příspěvek

12. 11. 2018

Autentická vzpomínka na svatořečení Anežky České v r. 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Z bolševického Československa - za dříve neprostupnou železnou oponou - začínaly do Říma přijíždět zvláštní vlaky...
 
Celý příspěvek

9. 11. 2018

Sv. Lev Veliký

/ Rubrika: Víra v životě
Papež zásadního významu (r. 440 - 461).
 
Celý příspěvek

9. 11. 2018

Svatý Martin z Tours (svátek 11.11.)

/ Rubrika: Víra v životě
Nejznámější příhoda sv. Martina se stala v zimě roku 334. Tehdy se voják Martin před branami města Amiens rozdělil se žebrákem o svůj plášť. Poté měl vidění, v němž se mu Kristus zjevil oděný do toho kusu pláště, kterým podaroval chudáka v Amiens.
 
Celý příspěvek

9. 11. 2018

Jak překonávat strach - rekolekce s P. Józefem Augustynem 23. - 24. listopadu 2018

/ Rubrika: Víra v životě
Již tradiční rekolekce pořádá Pastorační středisko v Praze. Kromě přednášek se nabízí možnost osobní modlitby před Nejsvětější svátostí nebo využití nabídky svátosti smíření či duchovního rozhovoru s knězem.  
 
Celý příspěvek

8. 11. 2018

Sv. Martin (11. 11.) - materiály pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Obrázky sv. Martina pro omalování nebo vytvoření obrázku na sklo, omalovánky s tématikou svatomartinských lampiónových průvodů, recept na svatomartinské rohlíčky, pracovní list o sv. Martinovi, komiks, bludiště... Několik návodů na výrobu lampiónů.
 
Celý příspěvek

8. 11. 2018

Křesťanské písničky pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Hledáte písničky se současným zvukem a pěknými texty, které jsou dětem blízké a hovoří o Bohu jednoduše a srozumitelně?
 
Celý příspěvek

7. 11. 2018

Co pomáhá při přípravě na vlastní smrt

/ Rubrika: Víra v životě
Opravdu nemáš strach z toho, až jednou přijde zubatá?
 
Celý příspěvek

6. 11. 2018

Vůbec jsem netušil, jaké strašné nebezpečí nám ze strany křesťanů hrozí

/ Rubrika: Víra v životě
Teď jsme se o tom dozvěděli. A víme i o dynamickém akčním programu, který byl vyvinut speciálně na ochranu naší vlasti. Tato skutečnost svědčí o velké moci komunistické strany. Za vším stojí soudruzi, kteří vědí, co chtějí. Jsou to oni, kteří vedou stranu vpřed. 
 
Celý příspěvek

3. 11. 2018

Skupina Way to go představí své debutové album, hostem bude Pavel Helan

/ Rubrika: Víra v životě
 Křest, na kterém jako host vystoupí písničkář Pavel Helan, proběhne v sobotu 10. 11. 2018 od 19:30 hod. v Kulturním domě Rubín, Brno - Žabovřesky. 
 
Celý příspěvek

31. 10. 2018

Radovan Lukavský - výročí narození

/ Rubrika: Víra v životě
Radovan Lukavský (* 1.11. 1919 + 10.3. 2008) byl hercem, který oslovoval všechny generace a veřejně se hlásil ke své víře v Boha...
 
Celý příspěvek

31. 10. 2018

Co chceš, aby o tobě lidé říkali, až umřeš?

/ Rubrika: Víra v životě
Mluvil jsem s jedním vytrénovaným mladíkem a řekl jsem mu: „Až zaklepeš bačkorama, spustí tě do jámy a potom si dají si řízek. Byl jsem na mnoha pohřbech, ale nikdy jsem nezažil, že by někdo řekl: ´Viděli jste ty jeho vypracované svaly?´ Nikdy.  A co tvoje duše?“
 
Celý příspěvek

30. 10. 2018

V Karmelitánském nakladatelství vyšla kniha "Modlitby za umírající a zemřelé" od Vojtěcha Kodeta

/ Rubrika: Víra v životě
 
Celý příspěvek

26. 10. 2018

´Dušičky´ aneb Památka zesnulých, vzpomínka na zemřelé 2.11.

/ Rubrika: Víra v životě
Každá svíčka na hřbitově nebo v domácnosti nám může zpřítomnit světlo velikonoční svíce – paškálu, tedy té svíce, která je symbolem vzkříšeného Krista, symbolem naší naděje...
 
Celý příspěvek

26. 10. 2018

Masaryk byl tzv. prezident osvoboditel

/ Rubrika: Víra v životě
Tomáš Garrigue Masaryk byl tzv. prezident osvoboditel. Takových osvoboditelů bylo ale v dějinách lidstva mnoho. Ten mimořádný osvoboditel má toto pojmenování přímo ve svém jménu - Jehošuah, v přepisu z hebrejštiny – Ježíš.
 
Celý příspěvek

25. 10. 2018

´Dušičky´ - pracovní list pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Hned na začátku listopadu prožíváme důležité dny, kterým se lidově říká dušičky. Víš, co v těchto dnech slavíme nebo si připomínáme? Odpověď nebo připomenutí najdeš v našem novém pracovním listu. Je určený především pro děti, které už umějí číst a psát, ale své si v něm najdou i menší děti za pomoci dospělých (nebo starších sourozenců).
 
Celý příspěvek

25. 10. 2018

Vyšla nová kniha: Neboj se vrátit domů - Marie Svatošová, Aleš Palán

/ Rubrika: Víra v životě
Co se stane, pokud pacientovi o jeho zdravotním stavu dlouhodobě lžeme? Má vážná choroba nějaký smysl? A proč umírající nezabíjet, jak si přejí zastánci eutanázie, ale naopak respektovat jejich život až do přirozeného konce a být jim nablízku?
 
Celý příspěvek

24. 10. 2018

Strhující skutečný příběh ´Šarlatový a černý´

/ Rubrika: Víra v životě
Vatikánský kněz Msgre. Hugh O'Flaherty (* 28. února 1898 + 30. října 1963), pomáhal ukrýt před nacisty tisíce uprchlíků. Příběh byl sepsán i zfilmován. Ve filmu hlavního hrdinu ztvárnil držitel Oscara Gregory Peck.
 
Celý příspěvek

24. 10. 2018

Plakat neznamená fňukat

/ Rubrika: Víra v životě
Jako dítě jsem byla často přecitlivělá. Při pohledu na utrpení a křehkost mi emoce svíraly hrdlo, například když jsem viděla zvíře uvězněné v kleci. Jak to tak bývá, i mě život zatvrdil a já jsem se naučila bránit se tím, že jsem nahradila smutek hněvem. Teď se ale snažím znovu vrátit k slzám.
 
Celý příspěvek

22. 10. 2018

Otec a dcera: Videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Co opravdu potřebuje dcera od otce, aby z ní vyrostla zralá žena? Proč je jeho úloha nezastupitelná a co s tím, když otec ve výchově chybí? Odpovědi budeme hledat s Jánom Balažiom, který se věnuje mužské spiritualitě, a s členy občanského sdružení PreRodiny.
 
Celý příspěvek

18. 10. 2018

Kdybych měl jen o trochu víc, byl bych šťastný

/ Rubrika: Víra v životě
Po ukončení studia ekonomie jsem si myslel, že až vložím dostatek peněz na účet a zaplním si skříň elegantními obleky, budu šťastný. Ale nebyl jsem. Trvalo mi několik let, než jsem zjistil, co to bylo.
 
Celý příspěvek

16. 10. 2018

Moudrý člověk v biblickém pohledu je jako ... strom

/ Rubrika: Víra v životě
Každý máme svá zamilovaná témata. Znám muže, pro něhož je motocykl snad to nejpřitažlivější na světě. Oživne, jakmile se začne hovořit o motocyklech. I já mám své téma. Stromy. 
 
Celý příspěvek

14. 10. 2018

Španělský mim Carlos Martínez vystoupí ve Vsetíně a povede přednášky na konferenci ARTKO

/ Rubrika: Víra v životě
27. října 2018 od 19:00 se ve Vsetíně uskuteční pantomimické představení, které bude součástí konference pro křesťanské umělce ARTKO.
 
Celý příspěvek

11. 10. 2018

Evangelizace pro každého - již potřetí v Olomouci

/ Rubrika: Víra v životě
Toužíš, aby tvoje farnost ožila? Leží ti na srdci lidé, kteří nepoznali Ježíšovu lásku? Chceš vyjít naproti hledajícím lidem kolem sebe? Chceš se nechat inspirovat tím, jak to dělají jiní? Konference o evangelizaci pro tebe může být odpovědí na tvé otázky a také povzbuzením v elánu lásky.
 
Celý příspěvek

9. 10. 2018

Kdo se porovnává s druhými, znehodnocuje sám sebe...

/ Rubrika: Víra v životě
Stále objevujeme u druhých něco co sami nemáme. Srovnávat se s druhými ale znamená buď podceňovat sebe, nebo se naopak nutit k pocitu, že jsme „super“. Co s tím?
 
Celý příspěvek