Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

3. 2. 2019

O mužích a otcovství: videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
Jak zvládnout roli otce, aby se ze syna jednou stal zralý muž a z dcery žena? V dubnovém vydání pořadu Víra do kapsy spolu nahlédneme do tajemství mužské spirituality.
 
Celý příspěvek

31. 1. 2019

Hromnice (2. 2.)

/ Rubrika: Víra v životě
Hromnice je lidový název pro ´Svátek Uvedení Páně do chrámu´(2.2.), kterým dříve končívala doba vánoční. Při svátku se světí svíce "hromničky", které si lidé zapalují při modlitbě v těžkých a "temných" chvílích života... Tento svátek připomíná událost, kdy Maria a Josef přinesli Ježíše 40 dní po jeho narození do jeruzalémského chrámu, aby ho odevzdali Bohu. - Hromnice (pastorace.cz) - Hromnice v rejstříku webu pastorace.cz - Hromnice - texty a materiály pro děti - Výroba svící "hromniček"
 
Celý příspěvek

30. 1. 2019

Bůh nám jde naproti tam, kde právě teď jsme

/ Rubrika: Víra v životě
V každé situaci říká Bůh lidem: „Chci se s tebou setkat, záleží jen na tobě, zda se ty chceš setkat se mnou.“ Není tedy třeba čekat, až … až…  Na nic nemusíme čekat. Protože Bůh je připravený na setkání právě tady a teď.
 
Celý příspěvek

30. 1. 2019

Kdy je masopust

/ Rubrika: Víra v životě
Masopust - datum
 
Celý příspěvek

26. 1. 2019

Den památky obětí holocaustu 27.1.

/ Rubrika: Víra v životě
Holokaust - holocaust - šoa - genocida - znamená systematické pronásledování vyvražďování Židů za Druhé světové války. Termín holokaust byl později rozšířen i pro vyvražďování jiných (etnických, náboženskyých a politických) skupin (např. genocida ve Rwandě 1994).
 
Celý příspěvek

25. 1. 2019

“Co je cíl?” je téma letošního ABSOLVENTSKÉHO VELEHRADU (17. – 19. května)

/ Rubrika: Víra v životě
Těšit se můžete na přednášky, diskuze, workshopy,  společné slavení eucharistie, ale i  na...
 
Celý příspěvek

22. 1. 2019

Efekt motýlích křídel

/ Rubrika: Víra v životě
Nikdy nevím, kam až dosáhne mé dobré jednání a co všechno může způsobit. Znáte efekt motýlích křídel, tu energii dobra, která se přenáší z člověka na člověka a dotýká se srdcí? Ježíšovo poselství v evangeliu je výzvou ke sdílení talentů, darů, k dělení se o věci, včetně těch duchovních.
 
Celý příspěvek

21. 1. 2019

Karel Fořt († 21.1.2014)

/ Rubrika: Víra v životě
Karel Fořt – známý jako "Otec Karel" z Radia Svobodná Evropa, skaut, kněz, vlastenec.
 
Celý příspěvek

21. 1. 2019

21.1.1953 mě zatkla komunistická tajná policie

/ Rubrika: Víra v životě
„Jste zatčen, nedělejte žádné hlouposti.“ Když se za mnou pak zavřely vrata věznice, tak hned povel: „Svlíct a tady pod sprchu!“ Voda byla ledová, bylo 21. ledna! Pak mě strčil do cely, kde místo záchodu byla jen díra do země. Jak jsem tak stál nad tím tureckým záchodem, tak si říkám: „Tak, Venco, a konec idyly!“ Hned první noc mě vytáhli k výslechu. … (Václav Dvořák)
 
Celý příspěvek

18. 1. 2019

"Srdeční záležitost" koncem srpna na festivalu UNITED 2019

/ Rubrika: Víra v životě
Mezi hudební interprety patří rapper Envej, slovenská chválicí skupina ESPÉ, formace Lévi a pop-rocková sestava ONMY. Mezi řečníky nově uslyšíte Bogdana Lacha, Kamila Straka a Jana „Chenzu“ Šeda a jako tradičně Kateřinu Lachmanovou a Vítka Vursta. Nově chystané téma zní „Srdeční záležitost“.
 
Celý příspěvek

17. 1. 2019

Vytvořme společně "dárkovník"

/ Rubrika: Víra v životě
Sdílejte s dalšími čtenáři, co za dárek Vás potěšilo (nejen) pod stromečkem 
 
Celý příspěvek

15. 1. 2019

Týden modliteb za jednotu křesťanů

/ Rubrika: Víra v životě
"Týden modliteb za jednotu křesťanů" se slaví každý rok od 18. do 25. ledna (nebo na jižní polokouli kolem Letnic) a je odezvou na Ježíšovu tzv. velekněžskou modlitbu, ve které prosil „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). (odkaz na web pastorace.cz)
 
Celý příspěvek

15. 1. 2019

Čoklové mi ukázali něco důležitého

/ Rubrika: Víra v životě
Slovo „pes“ je v mnoha kulturách nadávka. Existují psi, které jsem neměla ráda. Psi mě několikrát vyděsili, pokousali a obtěžovali. Psi mají blechy a nepříjemné návyky. To všechno chápu. Ale naši psi mi ukázali i něco velmi důležitého.
 
Celý příspěvek

14. 1. 2019

Josef Kemr

/ Rubrika: Víra v životě
Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.
 
Celý příspěvek

14. 1. 2019

Jaký byl smysl oběti Jana Palacha?

/ Rubrika: Víra v životě
"Živý člověk zemřel, aby mrtví zůstali žít." Jan Palach se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí v Praze. Učinil to jako protest proti pasivitě veřejnosti po okupaci Československa armádami komunistických států v čele se Sovětským svazem. Zemřel pak za tři dny. (odkaz na web ČT24)
 
Celý příspěvek

13. 1. 2019

Etty Hillesum - výročí narození (15. 1. 1914)

/ Rubrika: Víra v životě
Už uplynulo více než 100 let od narození Ester "Etty" Hillesum. Etty se narodila 15. ledna v roce 1914 v židovské rodině v Holandsku. Získala právnické vzdělání a studovala i psychologii. V roce 1942 se dobrovolně přihlásila do koncentračního tábora, aby mohla sdílet utrpení se svými souvěrci. 30. listopadu 1943 byla v Osvětimi se svými rodiči a bratry popravena. Etty si během druhé světové války psala deníky, které se po válce staly bestsellerem (odkaz na kna.cz).
 
Celý příspěvek

12. 1. 2019

Jan Heller - jeden z českých předních biblistů († 15.1.2008)

/ Rubrika: Víra v životě
Když se přiblíží stáří, sil ubývá. Co bude dál? Někdo ulpí na tom, co uplývá. To rozmnožuje bolest. Někomu je však dáno zahlédnout, že náruč toho, který nás miluje, a to navzdory všemu, co jsme tu pokazili, je stále otevřená... (Jan Heller)
 
Celý příspěvek

9. 1. 2019

Řešíme stále „tisíce“ drobností

/ Rubrika: Víra v životě
Nedávno jsem jel z práce domů a přemýšlel jsem, co všechno musí každý normální člověk denně zvládat. Jsou to „tisíce“ drobností, propletené s dalšími jinými „tisíci“ drobnostmi. Připadlo mi to, jako bych měl paralelně rozehráno velké množství šachových partií a u každé mi tikají hodiny.
 
Celý příspěvek

9. 1. 2019

Pozvánka na manželské večery

/ Rubrika: Víra v životě
Máte chuť investovat do budování svého vztahu nebo byste v něm rádi oživili jiskru, ale přitom si to sami užili? Nechte se v únoru 2019 pozvat na rande! Během Týdne manželství 2019 budou Manželské večery začínat na více než 50 místech po celé ČR.
 
Celý příspěvek

2. 1. 2019

Tříkrálová sbírka začíná 1. ledna

/ Rubrika: Víra v životě
Principem Tříkrálové sbírky je unikátní ‚řetězec solidarity‘ štědrých dárců, dětských koledníků, jejich vstřícných rodičů, vedoucích skupin a koordinátorů, ochotných obecních úředníků, pokladních České spořitelny a vede až k těm, kteří se bez pomoci druhých neobejdou. A k čemu vykoledované peníze poslouží? Vybrané prostředky pomáhají lidem od těch nejmenších až po ty nejstarší. 
 
Celý příspěvek