Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víra v životě

Příspěvky

3. 12. 2018

Svatý Mikuláš (6. 12.)

/ Rubrika: Víra v životě
Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.
 
Celý příspěvek

2. 12. 2018

Falešné představy o Bohu: Videoseriál "Víra do kapsy"

/ Rubrika: Víra v životě
O karikaturách Boha, nezdravých duchovních postojích a o tom, jak očišťovat Boží obraz v nás, více řeknou známá autorka, psycholožka a teoložka Kateřina Lachmanová, P. Josef Vadkerti a P. František Kohút SDB.
 
Celý příspěvek

29. 11. 2018

Pozvánka na promítání filmu: LEPŠÍM ČLOVĚKEM - 10. 12. 2018 od 18:00 hod, Prostor 39, Praha

/ Rubrika: Víra v životě
Film  z festivalu Jeden svět s tématikou nástilí ve vztazích s následnou besedou budou uvádět pracovnice pražského SOS centra.
 
Celý příspěvek

28. 11. 2018

Advent

/ Rubrika: Víra v životě
Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...
 
Celý příspěvek

28. 11. 2018

(Dokonce!) i skrze mě mají lidé zakoušet Boží lásku

/ Rubrika: Víra v životě
Jsme Bohem stvořeni k jeho obrazu. Jsme stvořeni k tomu, aby skrze každého z nás do světa proudil Bůh. Jsme stvořeni k tomu, abychom dělali dobré věci. Jsme stvořeni k tomu, aby skrze každého z nás volně proudila láska.
 
Celý příspěvek

25. 11. 2018

Adventní dokreslovací knížka pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Ahoj děti! Určitě už znáte vyprávění o tom, co všechno se stalo, než se Ježíš narodil. Teď si o tom s námi můžete vytvořit svoji vlastní knížku!
 
Celý příspěvek

23. 11. 2018

Ježíš Kristus Král, Boží království

/ Rubrika: Víra v životě
Žádné království z tohoto světa, žádný král ani žádná vláda neřeší úplně a s konečnou platností osud jednotlivého člověka. I ten nejlepší vládce se snaží zlo jen omezit a úděl člověka o něco vylepšit. K úplnému přemožení zla a nastolení „ráje na zemi“ nemá ale nikdo ani síly, ani prostředky... Jinak je tomu ale s Božím královstvím, které k člověku přichází od Boha...
 
Celý příspěvek

22. 11. 2018

Kdy začíná advent 2019?

/ Rubrika: Víra v životě
Datum 1. adventní neděle 2019 připadá na neděli 1.12.2019
 
Celý příspěvek

21. 11. 2018

Některé překážky zdravého přátelství

/ Rubrika: Víra v životě
Přátelství je požehnáním pro život každého člověka. Pro věřící je to zároveň jeden ze způsobů, kterými Bůh dává najevo, že on sám je naším přítelem. Aby se však přátelství dařilo, nelze přátelství ani přítele vnímat jako něco, co můžeme vlastnit a manipulovat s tím.
 
Celý příspěvek

21. 11. 2018

Obdaruj dítě na Ukrajině - u bojové linie

/ Rubrika: Víra v životě
Kdysi útulné vesnice a města v Doněcké a Luhanské oblasti, dnes lekají svou prázdnotou a apokalyptickým vzhledem. Od roku 2014, kdy začaly boje na Ukrajině, se zde nepřestalo střílet. Lidé zde jsou traumatizováni očitými zážitky válečného konfliktu. V bezprostřední blízkosti bojové linie nebo přímo na ni bydlí mnoho rodin s dětmi, které nemají kam jít. Nezbývá jim nic jiného, než v nebezpečných podmínkách zůstat.
 
Celý příspěvek

21. 11. 2018

DOPORUČUJEME: Kniha Jób ve srozumitelné češtině. Kniha i audiokniha…

/ Rubrika: Víra v životě
Už nikdy se na Jóba nebudete dívat jako předtím... / Existují okamžiky, kdy se člověku zhroutí svět. Do jeho života vstoupí utrpení a věci už nikdy nejsou takové, jako předtím. Otázky bez odpovědí ovládnou jeho mysl, dosavadní jistoty mizí, člověk všechno ztrácí, ničemu nerozumí a ptá se: proč? Přesně o těchto okamžicích je biblická kniha Jób.
 
Celý příspěvek

20. 11. 2018

´Tvůrce Narnie´, ateista a konvertita C. S. Lewis

/ Rubrika: Víra v životě
C. S. Lewis zemřel 22. 11. 1963. Ve stejný den jako prezident USA John Fitzgerald Kennedy. C. S. Lewis prožil pohnutý život a byl jedním z nejvýznamnějších křesťanských apologetů 20. století.
 
Celý příspěvek

16. 11. 2018

Vystřízlivění z růžových snů Listopadu 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Mezi nejkrásnější okamžiky mého života patří listopadové dny roku 1989. (odkaz na kna.cz)
 
Celý příspěvek

15. 11. 2018

Ohlédnutí na dobu po roce 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Radikálním zločinem komunismu nebylo zabíjení...
 
Celý příspěvek

14. 11. 2018

Výročí Sametové revoluce 17. 11. Týká se nás otrávenost (českou) politikou?

/ Rubrika: Víra v životě
Jaké jsou největší nemoci české politiky?
 
Celý příspěvek

14. 11. 2018

Moc v rukou každého z nás je jen dočasná

/ Rubrika: Víra v životě
Každý z nás má v rukou nějakou moc - jako rodič, či jako nadřízený, nebo jako starší či silnější spolužák, učitel, duchovní, politik... Dnes máš moc a zítra o ni zase přijdeš. Jsi jen prach jako každý jiný člověk. Jsi pověřen úkolem, za který neseš zodpovědnost. Když ho zneužiješ, budeš jednou sklízet hořké plody. Neopíjej se mocí, máš ji jen zdánlivě...
 
Celý příspěvek

14. 11. 2018

Kongres „Společně pro Evropu“ 15. – 17. 11. 2018 v Praze

/ Rubrika: Víra v životě
Ve dnech 15. – 17. listopadu 2018 v Praze proběhne setkání křesťanských hnutí a komunit „Společně pro Evropu“ s názvem „Po stopách sametové revoluce“. Tato iniciativa již téměř 20 let usiluje o vzájemné přijetí a pochopení různých kulturních a politických identit.
 
Celý příspěvek

12. 11. 2018

13. 11. si připomínáme sv. Anežku českou - materiály pro děti

/ Rubrika: Víra v životě
Obrázkové čtení sv. Anežce. Pracovní list s obrázky a základními informacemi o životě svaté Anežky. Šablona na sklo, kterou lze využít i jako omalovánku. Další omalovánky jsou najdete na konci stránky.
 
Celý příspěvek

12. 11. 2018

Autentická vzpomínka na svatořečení Anežky České v r. 1989

/ Rubrika: Víra v životě
Z bolševického Československa - za dříve neprostupnou železnou oponou - začínaly do Říma přijíždět zvláštní vlaky...
 
Celý příspěvek

9. 11. 2018

Jak překonávat strach - rekolekce s P. Józefem Augustynem 23. - 24. listopadu 2018

/ Rubrika: Víra v životě
Již tradiční rekolekce pořádá Pastorační středisko v Praze. Kromě přednášek se nabízí možnost osobní modlitby před Nejsvětější svátostí nebo využití nabídky svátosti smíření či duchovního rozhovoru s knězem.  
 
Celý příspěvek